Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC finalizuje zakup Aster

UPC finalizuje zakup Aster

sirmark 16 Września 2011 17:23

0 0

UPC Polska sfinalizowała transakcję zakupu operatora sieci kablowej Aster od Mid Europa Partners.

Przejęcie Aster, czwartego pod względem liczby klientów operatora kablowego, stanowi dla UPC Polska element wdrażania w Polsce europejskiego, skonsolidowanego modelu rynku usług cyfrowych i stanowi znaczący impuls dla dalszego rozwoju całej branży, która ze względu na ogromne, historyczne rozdrobnienie wymaga konsolidacji. Dzięki nakładom w nowe technologie, operatorzy kablowi o ugruntowanej pozycji rynkowej są bowiem gwarantem najwyższej jakości usług cyfrowych i stymulują rozwój rynku telekomunikacyjnego.

Rozdrobnienie branży kablowej przyczynia się do umocnienia pozycji najsilniejszych graczy. Dlatego również w Polsce konieczne jest budowanie realnej konkurencji wobec takich gigantów rynkowych, jak TP SA czy ogólnopolskie platformy satelitarne. Zakup spółki Aster nadaje początek długo oczekiwanemu procesowi konsolidacji branży, a jego rozpoczęcie jest sukcesem całego środowiska. Skala jest bowiem niezbędna dla dalszego rozwoju na wysoce konkurencyjnym rynku, na którym działamy. - stwierdził Simon Boyd, prezes zarządu UPC Polska.




Wstępna umowa między Liberty Global, spółką matką UPC Polska, oraz Mid Europa Partners, właścicielem Aster została podpisana 5 grudnia 2010 r. Warunkową zgodę na koncentrację z Aster UPC Polska otrzymała 5 września. W ramach decyzji UPC musi w okresie 18 miesięcy, w Krakowie i Warszawie odsprzedać część sieci należącą do Aster, w budynkach, w których usługi dotychczas świadczyły obie spółki.

Na koniec 2 kwartału UPC Polska miała 1,089 mln klientów, a Aster 380 tys. na koniec 2010r.

Źródło tekstu: UPC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • -1

    4. ~adamski8  2011-09-16 17:58:18  host: 89-72-240-7.dynamic.chello.pl

    Rowniez mnie ciekawi czy poprawie jest napisany tytul wiadomosci.

  • 1

    5.  2011-09-16 18:10:38

    Ciekaw jestem co z tego wyniknie dla przeciętnego klienta Aster...

  • 0

    6. ~Kamillo  2011-09-16 18:42:07  host: 139-goc-25.acn.waw.pl

    zgadzam się z 5., jestem bardzo ciekawy ;)

  • 0

    7. ~LukeyTGK  2011-09-16 18:45:11  host: nat-pra2-219.aster.pl

    to znaczy już nie ma aster tylko teraz jest samo upc ??

  • 0

    8. ~  2011-09-16 19:10:04  host: z15-15.opera-mini.net

    Co wyniknie? A guzik wyniknie. Drożyzna byla , jest i będzie. A Aster od zawsze był i jest najdroższym operatorem kablowym.

  • 0

    9. ~Nikt  2011-09-16 19:55:36  host: 088156088050.wroclaw.vectranet.pl

    Jeśli UPC zwolni cały ten żałosny "zarząd" Aster, który na dodatek zadłużył firmę po uszy, to sprzedaż wyjdzie wszystkim na dobre. Jestem za! :)

  • 0

    10. ~rymi  2011-09-16 20:12:16  host: apn-95-40-117-13.dynamic.gprs.plus.pl

    No wreszcie - teraz jestem ciekawy ile bede czekal jako abonent tv Astera na kanaly telewizyjne co sa w UPC.

  • 0

    11. ~daREK  2011-09-16 20:22:58  host: 212-76-44-133.home.aster.pl

    ASTER MA ZA DROGO DLA STALYCH KLIENTOW CENNIKI

  • 0

    12. ~bisti  2011-09-16 20:58:01  host: hekate2.net.autocom.pl

    W Aster jako stały klient mam: 10/20 Mbs, tel analog. i cyfrową (ok.70 kanałów) za 105 PLN na 2 lata. W UPC jest za 120 PLN szybszy internet, więcej kanałów w tym HD, i ileś tam minut też na 2 lata.

  • 0

    13. ~  2011-09-16 23:50:44  host: z38-09.opera-mini.net

    @12, w upc bedziesz mial jakies 15zl taniej taki zestaw

  • 0

    14. ~Optymista^2  2011-09-17 11:11:38  host: 89-73-113-185.dynamic.chello.pl

    Ciekawe kiedy nastąpi mariaż marek i kliencie ASTER zostaną poinformowani o łączeniu spółek, potem jeszcze trochę czasu zajme konsolidacja techniczna... pewnie gdzieś w połowie przyszłego roku marka Aster przestanie istnieć... Miałem aster w starym mieszkaniu teraz mam UPC tu 10 i tam 10m. Poprostu te usługi działają. Technologia CATV do dostarczania internetu jest dobrą technologią.

  • 0

    16. ~Optymista^2  2011-09-17 11:13:51  host: 89-73-113-185.dynamic.chello.pl

    BTW - w UPC nie ma stałego adresu IP publicznego - ponoć co jakiś czas się zmienia - co ile ktoś wie? ja ok dwóch tygodni już mam jeden i ten sam. jest to dla mnie istotne.

  • 0

    17. ~Zadowolony  2011-09-17 11:59:35  host: 85-222-98-6.home.aster.pl

    Ja trafiłem a promocję w Aster (W-wa, Ursynów). Za 75 PLN mam internet do 20 Mbs, TV analog. i cyfrowa, dekoder z nagrywarką - umowa na czas nieokreślony, warunki stałe przez cały czas, wypowiedzieć mogę po 12 miesiącach. Dla mnie jest OK, porównywałem z Vectrą i wychodziło bardzo podobnie, z lekką przewagą dla aster

  • 0

    18. ~  2011-09-17 12:19:58  host: z15-15.opera-mini.net

    17. No widzisz. Ty płacisz 75zł a ja płaciłem 67zł za samą analogową! Czujesz to? Ewentualna umowa dla stałego klienta na dwa lata: możemy dać panu zniżkę. O dwa złote. Podziękowałem. Odszedłem. Nigdy więcej Aster.

  • 0

    19. ~rymi  2011-09-17 19:20:01  host: apn-95-40-117-13.dynamic.gprs.plus.pl

    No u mnie jest tylko Aster wiec nie moglem zrezygnowac i wlasnie sama telewizja analogowa byla po 67zl. Ponad rok temu wymieniali instalacje kablowa i pojawila sie ich pelna oferta [net, tel, tv cyfrowa]. Wzialem ich oferte cyfrowej TV - teraz place juz prawie 90zl. Kilka miesiecy temu bylem zapytac sie o jakas oferte promocyjna i zaproponowali mi obnizke o 5zl, a umowe na 2 lata ;-) W UPC telewizja cyfrowa kosztuje 81zl, a maja o wiele wiecej programow, ktore bym chcial miec, wiec na faktyczna konsolidacje techniczna czekam z utesknieniem.

  • 0

    20.  2011-09-18 07:30:14

    "Przejęcie Aster, czwartego pod względem liczby klientów operatora kablowego..." A jaki jest ten pierwszy, drugi i trzeci pod tym względem?

  • 0

    21. ~  2011-09-18 09:18:05  host: 31.41.144.41

    @20. UPC, Vectra, Multimedia. Źródło telepolis.pl :). http://goo.gl/wjn2m

  • 0

    22.  2011-09-18 09:34:00

    21: To jest na pewno pod względem liczby klientów? Bo mi się zawsze wydawało, że Multimedia ma więcej klientów od Vectry...

  • 0

    23. ~  2011-09-18 21:35:48  host: host-89-229-130-104.chelm.mm.pl

    Mało mnie ten nius obchodzi bo nie wiem co to Aster a UPC bardzo nie szanuję. Postaraj się bardziej telepolis.pl.

  • 0

    24. ~  2011-09-19 09:19:16  host: z15-15.opera-mini.net

    Ciekawe... Aster ma takie długi..a więcej zarabia na siebie od 3-krotnie większego (pod względem abonentów) UPC.. Aster 400mln zł, UPC 900mln zł.. Skąd te długi się wzięły.. Baardzo ciekawe..

Dodaj swoją opinię