Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC chce przejąć Multimedia Polska?

UPC chce przejąć Multimedia Polska?

Q! 11 Lipca 2012 08:16

0 0

Po przejęciu Astera, UPC szuka kolejnych okazji, które pozwolą jej stawić czoła konkurencji w postaci Telekomunikacji Polskiej i Polkomtelu. Na celowniku znalazły się Multimedia Polska.

Już wcześniej UPC wyrażało zainteresowanie przejęciem Multimediów Polska, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Jednak wcześniejsza wycena spółki opiewająca na 3 mld zł okazała się zbyt wygórowana - na wydanie takiej sumy nie było chętnych.




Teraz jednak Liberty Global - właściciel UPC - wraz z funduszami Permira, EQT i Mid-Europa zamierzają w przyszłym tygodniu złożyć ofertę kupna Multimediów Polska - wynika z informacji, do których dotarł Reuters. Wysokość transakcji może wynieść 700 mln euro, czyli około 2,94 mld zł.

W 2011 roku przychody Grupy Multimedia wyniosły 622,3 mln zł, skorygowany zysk EBITDA 327 mln zł, a zysk netto - 102,2 mln zł. 31. grudnia 2011 roku z usług Multimediów Polska korzystało około 723,5 tys. klientów. 348,6 tys. z nich korzystało z pakietu podwójnego, a 106 tys. - z potrójnego.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: multimedia polska | upc

w sumie: 15
  • 0

    1.  2012-07-11 08:39:37

    Taki krok raczej rozszerzyłby tylko działalność UPC. Rzadko się zdarza, UPC konkuruje z Multimedia Polska na danym terenie. Połączenie więc raczej wpłynie pozytywnie na ofertę Klientów jednej i drugiej Spółki.

  • 0

    2.  2012-07-11 08:42:13

    Na klientów Aster nie wpłynęło to pozytywnie (np. mnie), bo teraz istnieje podział na klientów UPC i tych prawie-UPC (z gorszą ofertą w tej samej cenie).

  • 0

    3.  2012-07-11 08:47:00

    A jak zachowa się UPC w przypadku rezygnacji z usług dawnego Aster i podpisaniu na nowo umowy z UPC już na nowych warunkach? Jeżeli blokują dostęp do oferty na równych zasadach dla wszystkich to jest to chyba temat do Rzecznika praw konsumenta. Chyba, że wynika to z lokalizacji i możliwości technicznych...

  • 0

    4.  2012-07-11 08:49:34

    Zle by się stało jak by tak było. Oznaczałoby to ograniczenie konkurencji i wzrost cen. U mnie np jest Multimedia i UPC i UPC zawsze byli do tyłu pod względem technicznym, jakości obrazu , ogólnie jakością sieci.

  • 0

    5.  2012-07-11 08:53:36

    4. Ramirez - a nie jest czasem tak, że UPC za odrobine wyższą cenę, np. w przypadku internetu - proponuje dużo wyższe prędkości?

  • 0

    6.  2012-07-11 09:06:33

    A w moim mieście z większych graczy tylko MM i TPSA... wróć! Orange! W MM mam neta od ok. 7 lat i do tej pory była tylko jedna większa awaria trwająca 3 dni (burza uszkodziła jakieś ważniejsze kable). Oprócz tego dawniej zdarzało się że telewizja czy net wysiadały na kilka minut, teraz się to nie zdarza. Z tego co się nasłuchałem o UPC, to jednak nie chciałbym żeby przejmowali MM, bo jakość usług mogłaby spaść.

  • 0

    7.  2012-07-11 09:08:37

    Co do cen to według stron kablówek UPC moze i ciekawsze oferty ma na internet ale w Multimedi idzie sie do BOK żeby podpisac umowe bo oni maja co innego niz na stronie... Mi tam pasuje internet 12/20 Mb za 30 zł. A to umowa podpisana z rok temu

  • 0

    8.  2012-07-11 09:12:32

    Tez bym nie chciał byc w UPC :] Jakby kupili Multimedie pewnie by zachowali swoja sieć która jest nedzna pod wzgledem jakości. Normalnie porazka jest jesli chodzi o jakośc zastosowanych kabli które połozyli kilka lat temu. Internetu u nich nie miałm, ale telewizję tak i ten obraz u nich jest jakby zatrzymali sie w rozwoju 20 lat temu.I te ciągle awarie. Z tego co słysze od uzytkowników to dalej jest słabo pod tym wzgledem.UPC może gdzies sie stara ale nie w mniejszych miastach.

  • 0

    9. ~  2012-07-11 09:19:29  host: user-164-126-2-248.play-internet.pl

    UPC każe sąsiadowi od kilku lat płacić dodatkowo za używanie wifi we własnym mieszkaniu. W Multimedia nie miałem z tym problemu, kupiłem ruter i po sprawie. Sąsiad do tej pory za pieniądze wydane na dzierżawę NIEWYGODNEGO ADAPTERA WIFI sterczącego mu z tyłu laptopa, kupiłby ze trzy rutery. Wspomnieć należy, że laptop jest raczej nowoczesny i ma wbudowaną kartę wifi! Technik UPC męczył się z konfiguracją cały wieczór, a skończył na drugi dzień rano, twierdząc uparcie, że laptop musi korzystać z adaptera dostarczonego przez UPC. Widząc coś takiego podziękowałem UPC na zawsze.

  • 0

    10. ~janek  2012-07-11 09:46:21  host: public2377.xdsl.centertel.pl

    Miejmy nadzieję, że ktoś zablokuje tą transakcje. MM to chyba jedyny większy konkurent. UPC przejmie wszystkich i będzie monopol.

  • 0

    11. ~RE_d  2012-07-11 09:52:16  host: staticline-31-182-138-211.toya.net.pl

    W końcu ruszyło by coś u mnie na wiosce, bo MM siedzi cicho i jakoś boi się wyjść na resztę miasta. A szkoda, bo konkurencja nie mając konkurencji głupieje i respektu nie czuje.

  • 0

    12. ~Żeebro  2012-07-11 10:23:06  host: 212.14.38.55

    Sprawa jest już pozamiatana od dawna, informacja od pracowników UPC.

  • 0

    13. ~W4Ready  2012-07-11 11:25:22  host: 89-70-77-107.dynamic.chello.pl

    @9: W UPC nie ma obowiązku korzystania z ich routera! Tak samo jak np. w TP nie musisz brać Liveboxa (co innego jak masz Neo+TV). Wystarczy zażądać zwykłego modemu, kupić router i podłączyć go do portu Ethernet w modemie.

  • 1

    14. ~KDT  2012-07-11 15:16:39  host: 89-74-168-35.dynamic.chello.pl

    Ja tam UPC za router WiFi nie płacę, a dali mi taki ślicznie biały :) Jak UPC kupi MM, to w moim bloku i okolicach z trzech sieci kablowych zrobi się jedna (wcześniej był też Aster), a to już zakrawa na monopol.

  • 0

    15. ~mmm  2012-07-11 16:18:21  host: host-46-186-12-179.dynamic.mm.pl

    biorac pod uwage jakosc obslugi w biurze klienta, oferte dla stałych klientow, terminy i przejzystosc promocji ktorych brak jest na stronie nic tylko sie cieszyc. Obecnie mam juz 3 promocje i za kazdym razem jest o kilka zlotych drozej. nawet im nie laska zadzwonic ze promocja sie konczy i tylko czekaja aby naliczyc stawki z golego cennika. Jesli w ciagu roku sie nie sprzedadza to uruchamiam miedz bo netia z tv czy tp ma ciekawsza oferte i w lepszej cenie

Dodaj swoją opinię