Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC chce działać w modelu Full MVNO

UPC chce działać w modelu Full MVNO

WitekT 5 Października 2012 14:30

0 0

UPC, będące dzisiaj dzięki umowom przejętego Astera, MVNO działającym w modelu resselera w sieci Centertelu, chce zintensyfikować swoje działania na rynku mobilnym. Chce rozpocząć działanie w modelu Full MVNO - pisze serwis rpkom.pl.



Koszt budowy infrastruktury Full MVNO, czyli central, HLR-u, punktów styku, itd., można szacować na kilka-kilkanaście mln zł. Zmiana modelu działania będzie wymagała renegocjacji umowy z operatorem. UPC nie planuje korzystać z zasięgu więcej niż jednego operatora, jak kończący z usługami głosowymi Cyfrowy Polsat.




Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 2

    2. ~aa  2012-10-05 15:08:58  host: ip-37-209-132-40.free.aero2.net.pl

    chyba szukaja kosztów... kilka mln na sprzet do full mvno i kiszka oferta? nie lepiej być zwykłym mvno?

  • 1

    5. ~  2012-10-05 18:05:29  host: z09-05.opera-mini.net

    1,Vecton jeszcze nie wystartował i tym się różni od Virgin,że 13 gr w Virgin jest realne,w Vecton jeszcze 10 gr jest wirtualne,nawet nie wiadomo kiedy ta sieć wystartuje,a Virgin też po wejściu Vectona powinno dać taką ofertę żeby ludzie nie odchodzili. tak w ogóle zamiast się bawić w grosze to mogłaby wejść jakaś sieć w której minuta kosztowałaby 1 gr :).

  • 1

    6. ~  2012-10-05 18:10:01  host: z46-09.opera-mini.net

    ciekawe jak odpowie Play

  • 1

    7.  2012-10-05 18:23:28

    Virgin zamiast wydawania $$$ na billboardy, powinien postarać się o kilka głośnych akcji rozdawania starterów - wtedy może marka byłaby rozpoznawalna... A jak na razie, to tylko zorientowani w niuansach maniacy mają świadomość, że taki MVNO istnieje...

  • 1

    8.  2012-10-05 18:34:59

    Jak to CP kończy z usługami głosowymi. Mam u nich pre-paida z wymianą minut.

  • 1

    9.  2012-10-05 19:14:35

    Kryniczanin: nowe oferty są już Plusowe. Stare będą stopniowo wygaszać, nowych już nie sprzedają.

  • 1

    10. ~...  2012-10-05 19:16:24  host: 46.115.54.127

    @4 To zacznij liczyć w procentach.

  • 1

    11. ~  2012-10-05 19:20:02  host: z09-05.opera-mini.net

    7,to ludzie są dziećmi,że firma taka jak Virgin musi inwestować w rozpoznawanie marki ? ja raz przeczytałem news,że jest Virgin w Polsce i jakoś nie mam problemu z rozpoznawaniem marki.

  • 1

    12. ~  2012-10-05 19:21:49  host: z09-05.opera-mini.net

    6,ciekawe jak odpowie W3.

  • 1

    13. ~kamil  2012-10-05 19:34:38  host: 89-78-159-249.dynamic.chello.pl

    @4- razi Cię to liczenie groszy bo pewnie wolisz liczyć promile :D

  • 1

    14. ~:)  2012-10-05 19:56:52  host: boq119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play odpowiedzialo Juz Orange 20 gr za minute za 6 zlotych w pakiecie :)

  • 1

    15. ~  2012-10-05 20:04:33  host: 83.218.109.208

    do 14: Jak Play na kartę odpowiedział??

  • 0

    16. ~Słoneczny  2012-10-05 20:20:36  host: 89-77-234-34.dynamic.chello.pl

    No co wy z tymi odpowiedziami? :) A jak ma odpowiedzieć słoń na pierdnięcie mrówki? Piruetów na pewno z tego powodu nie będzie wywijał.

  • 0

    17. ~  2012-10-05 20:50:11  host: 83.218.109.208

    jak cennik będą mieli tak samo drogi jak w aster mvno i upc telefonie stacjonarną mają to nie wróżę Im sukcesu

  • -1

    18.  2012-10-05 21:03:11

    12. W3 padnie - sąsiad mi mówił.

  • 0

    19. ~  2012-10-05 22:02:24  host: z46-09.opera-mini.net

    18. Moj znajomy mowil, ze to nie jest jeszcze takie przesadzone. To wszystko rozegra sie i rozstrzygnie w ciagu najblizszych tygodni. Jednak kilka osob moze stracic cieple posady w Zarzadzie tych spolek.

  • 0

    20.  2012-10-05 22:51:20

    Zapewne będzie to abonament czyli raczej usługa dodana do telewizji i neta, im więcej wykupionych usług tym większe rabaty. Jak podaje wlo stawka 8gr/min jest realna, wszystko zależy z jakim operatorem ustawią stawkę, może to być wirtualny typu mBank mobile, który nie zarabia na interesie tylko ugrana kasa idzie bezpośrednio do Plusa na bieżące koszty, czyli usługa czysto PRowa.

  • 0

    21. ~  2012-10-06 16:52:53  host: 83.218.109.208

    do kwitas: mBank mobile może kiedyś nie zarabiał jak miał cenę 19gr/min brutto do wszystkich pl sieci a MTR był wyższy. Teraz 19gr/min brutto jest do w3 a do playa jest 31gr/min brutto czyli zarabiają na tym. Może kiedyś balansowali na granicy zero zysku z MVNO - ale teraz zarabiają. Chyba że znowu zaskoczą cennikiem i usługami od stycznia 2013 roku??

  • 0

    22. ~e  2012-10-06 21:08:21  host: host117.opteris.pl

    7*** Coraz czesciej wiuje reklamy VM w TV :) A wiec nie marudz ;) Odnosnie reszty, to zgadzam sie, ze zanim UPC nie przedstawi oferty, to nie ma o czym na razie dyskutowac. A na odpowiedz Play bym szybko nie liczyl, bo ten operator dolaczyl do W3, czyli do kartelu, a jak dobrze pamietamy, duzi maja w d... szybkie zmiany. Na zmiany u reszty, nalezaloby sie spodziewac gdzies w okolicach lutego, a i tak pewnie beda kosmetyczne.

  • 0

    23. ~Słoneczny  2012-10-06 21:44:41  host: 89-77-234-34.dynamic.chello.pl

    @22 Pozwolę sobie tylko dodać, z tych zmian w okolicach lutego to na 100% trzeba wykluczyć Plusa. On zawsze minimum pół roku później reaguje.

Dodaj swoją opinię