Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Upadłość Elektrimu odroczona, kolejne pozwy w drodze

Upadłość Elektrimu odroczona, kolejne pozwy w drodze

WitekT 4 Października 2006 15:19

0 0

Sąd rejonowy w Warszawie odroczył do 27. października rozprawę o ogłoszenie upadłości Elektrimu z powodu złożenia przez Elektrim Telekomunikacja nowych materiałów procesowych - poinformowała sędzia prowadząca rozprawę.

Materiały złożone przez Elektrim Telekomunikację dotyczą wniosku o zabezpieczenie roszczeń Vivendi wobec Elektrimu w kwocie 2 mld euro. Wcześniej sędzia dwukrotnie odrzucała wnioskiskładane zarówno przez Elektrim, jak i obligatariuszy, o odroczenie rozprawy o przynajmniej kilka dni, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Strony chciały odroczenia rozprawy, gdyż na mocy decyzji sądu arbitrażowego w Wiedniu z 3. października Elektrim w najbliższym czasie ma otrzymać od Deutsche Telekom 604 mln euro za udziały w PTC, a kwota ta wystarczy do pełnej spłaty posiadaczy obligacji.

Elektrim zadeklarował w środę przed sądem, że spłaci w całości obligatariuszy natychmiast po otrzymaniu pieniędzy od Deutsche Telekom. Obecne zadłużenie Elektrimu z tytuły obligacji wynosi 516 mln euro (444 mln euro podstawowego kapitału plus odsetki od stycznia 2005 roku).
Przeciwko ogłoszeniu przerwy w rozprawie opowiadali się przedstawiciele Elektrimu Telekomunikacja, którzy chcieli, żeby sąd jak najszybciej ogłosił upadłość Elektrimu. Ich zdaniem Elektrim ma środki wyłącznie na pokrycie zobowiązań wobec obligatariuszy, natomiast roszczenia Vivendi wobec Elektrimu w wysokości 2 mld euro nie mają pokrycia w aktywach spółki.

W czasie środowej rozprawy sąd wysłuchał opinii biegłego, który wyceniał majątek Elektrimu. Stwierdził on, że w przypadku otrzymania od Deutsche Telekom 604 mln euro Elektrim będzie miał środki na pokrycie w całości wszystkich uznawanych przez spółkę zobowiązań.

Elektrim nie uznaje roszczeń wysuwanych przez Vivendi. Francuski koncern domaga się 2 mld euro tytułem bezprawnej - zdaniem Vivendi - utraty udziałów w PTC na rzecz Elektrimu. Elektrim z kolei skierował 4. października do sądu wniosek o odszkodowanie w wysokości 9 mld zł od Vivendi, gdyż uważa, że na skutek działań Vivendi nie zdążył w wyznaczonym przez sąd czasie przejąć udziałów w PTC, co umożliwiło Deutsche Telekom skorzystanie z opcji call i przejęcie PTC po cenie znacznie poniżej wartości rynkowej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2006-10-04 15:56:19

  Cyba już można powiedzieć że "wojna" o PTC się zakończyła - PTC należy już do DT które odkupiło akcje od Elektrimu i będzie wkrótce T-Mobile PL - teraz przyszłość operatora jeszcze Ery i Heyah żalezy od DT a "wojna" teraz będzie Elektrimem a Elektrimem Telekomunikacją (Telco) która PTC już nie dotyczy. Życzę sobie i wszystkim aby DT zainwestowało w szybki rozwój sieci a nowa marka T-Mobile PL kojarzyła się z korzystnymi zmianami dla klientów - oby nie było powtórki ze zmiany Idei w Orange...

 • 0

  2. ~sebek  2006-10-04 16:12:17  host: cdo204.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Taki sam burdel w Erze jak u ich właścicieli. Jak tak dalej pójdzie to przez następne 3 lata nie będą btsów budować.

 • 0

  3. ~  2006-10-04 16:23:07  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

  A więc "wypijmy" za zdrowie T-Mobile Polska!

 • 0

  4. ~  2006-10-04 17:29:38  host: prosie20-1.aster.pl

  sebek: budują i to zdecydowanie najwięcej - przynajmniej w Warszawie :)

 • 0

  5. ~  2006-10-04 18:05:12  host: dqh230.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Deutsche Telekom Has Paid PTC Book Value To Elektrim FRANKFURT -(Dow Jones)- German telecommunications company Deutsche Telekom, Wednesday said it has paid about €600 million to Elektrim in order to buy out the firm's stake in Polish mobile phone operator Polska Telefonia Cyfrowa. Last Thursday, Elektrim filed for bankruptcy. The amount of around €600 million reflects PTC's book value, said Deutsche Telekom. Late Tuesday Elktrim said it has obtained a ruling from the Vienna Arbitration Court determining the price that Deutsche Telekom must pay to buy out the firm's stake in PTC. The court ruled that the price should amount to no less than the current book value of PTC shares, Elektrim said. Elektrim spokesperson Ewa Bojar told Dow Jones Newswires Wednesday that the current book value of the company's 48% stake in PTC is €604 million. A Deutsche Telekom spokesman added that the Viennese court still has to specify the exact amount to be paid. The court said it had permitted Deutsche Telekom to exercise an option to buy the PTC shares from Elektrim at book value at the beginning of last year. France's Vivendi also subsequently claimed the right to buy the PTC stake, and it founded a joint venture with Elektrim to try to incorporate the latter's PTC share. But the Viennese court ruled that this move was not legal. Deutsche Telekom already holds 49% of PTC. Including the Elektrim stake, the German company will now own 97% of the Polish mobile phone firm. Late September, Vivendi made an additional offer for the 49% in PTC Deutsche Telekom already owns. Company Web site: http://www.telekom.de

 • 0

  6. ~  2006-10-05 03:27:53  host: dwa163.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przerzucają tym euro jak snopkami siana na sianokosach.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet