Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK zobowiązał TP do zawarcie umów z niezależnymi

UOKiK zobowiązał TP do zawarcie umów z niezależnymi

sirmark 31 Marca 2004 18:26

0 0

Telekomunikacja Polska jest zobowiązana do zawarcia umów o współpracy z niezależnymi dostawcami Internetu a przedsiębiorcy ci będą mieli możliwość zaproponowania klientom konkurencyjnych ofert. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił wniosek TP SA o wstrzymanie natychmiastowego wykonania decyzji Prezesa UOKiK w tej sprawie
W decyzji z dnia 5 stycznia 2004 r. Prezes UOKiK uznał, iż TP S.A. narusza ustawę antymonopolową poprzez uchylanie się od podpisywania umów międzyoperatorskich z niezależnymi dostawcami usług internetowych (ISP). Podkreślił również, że opisywana praktyka ma wymiar zarówno antykonkurencyjny, jak i antykonsumencki. Istnienie umów stwarzających równoprawne warunki świadczenia usług dostępu do Internetu za pomocą modemu przez operatorów niezależnych i TP SA jest bowiem, z jednej strony podstawą do ukształtowania się konkurencji na tym rynku, z drugiej zaś umożliwiłoby dostawcom niezależnym obniżenie cen za usługi internetowe. Prezes UOKiK nadal rygor natychmiastowej wykonalności swojej decyzji oraz nałożył na spółkę karę w wysokości 20 mln zł. TP S.A. wniosła odwołanie do sądu. 17 marca 2004 r. SOKiK podzielił argumenty Prezesa UOKiK dotyczące konieczności nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że TP S.A. jest zobowiązana do zawarcia umów o współpracy z niezależnymi dostawcami Internetu a przedsiębiorcy ci będą mieli teraz możliwość zaproponowania klientom konkurencyjnej w stosunku do TP S.A. oferty świadczenia usług internetowych.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet