Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK zajmie się podwyżką na 0-708-1

UOKiK zajmie się podwyżką na 0-708-1

WitekT 16 Września 2005 15:51

0 0

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące zasad współpracy między Telekomunikacją Polską a operatorami świadczącymi na jej rzecz usługi z wykorzystaniem numerów rozpoczynających się od 0-708-1.

W jego trakcie UOKiK zbada, czy zapowiedziana przez TP podwyżka cen połączeń z tymi numerami o 100% nie narusza przepisów ustawy antymonopolowej.
Obecnie abonenci TP mogą realizować np. połączenia międzynarodowe za pomocą numerów rozpoczynających się od 0-708-1, które należą m.in. do Netii czy Energisa. Operatorzy ci za usługi świadczone abonentom TP rozliczają się z TP na warunkach uzgodnionych w odrębnych umowach. Abonent spółki płaci za połączenie z numerem 0-708-1 według stawki ustalanej przez TP. Do tej pory wynosiła ona 29 groszy netto, a więc znacznie taniej niż najniższa opłata za połączenia międzynarodowe Telekomunikacji Polskiej (60 groszy netto). Zdaniem operatorów niezależnych, planowana podwyżka stawek za usługi 0-708-1 na 58 groszy netto spowoduje, że przestaną być one atrakcyjne dla konsumentów, należy ją zatem traktować jako nadużycie przez TP siły rynkowej obliczone na eliminację konkurentów.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Lepper  2005-09-16 16:17:04  host: xh10.internetdsl.tpnet.pl

  Co tu wyjaśniać? Toż to modelowa zagrywka naszego Narodowego Monopolisty. Sam często korzystałem z OnetTelefonu czy WPTelefonu, bo tradycyjne VoIP były dla mnie zbyt absorbujące (zdrapki, minuty w SkypeOut). Chciałem tanio dzwonić za granicę, wykręcałem po prostu 0708... A tu taki prezent nam &tp zgotowała! Na osłodę dostałem piękną ścienną mapę, z zaznaczonymi państwami, do których można wykupić pakiety po 30 i 60 minut, naturalnie realizowanych przez TePsę...

  Tak przy okazji - wczoraj słyszałem w radiu ciekawostkę, że w Finlandii likwiduje się ostatnie już budki telefoniczne. Nikt w Nokia-Landzie już z nich nie korzystał :-]

 • 0

  2. ~Przemo  2005-09-16 18:00:47  host: cache-mtc-aa10.proxy.aol.com

  za dwa lata jak nic sie nie zmieni uslyszymy w radiu ciekawostke ze w Polsce likwiduje sie ostatnie telefony stacjonarne!!! haha, za granice i tak od dawna dzwonilem z komorki przez brame :)

 • 0

  3. ~Iv@n  2005-09-19 14:45:49  host: ii42.internetdsl.tpnet.pl

  No comments...Tpsa ladnie leci w kule...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet