Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK zabierze się za plan socjalny TP

UOKiK zabierze się za plan socjalny TP

WitekT 19 Lipca 2005 11:40

0 0

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko Telekomunikacji Polskiej.

Postępowanie ma wyjaśnić, czy TP oferując klientom w ramach planu socjalnego niższy abonament, wymagała od nich pisemnego zobowiązania, że nie będą korzystać z usług innych operatorów. UOKiK sprawdzi także, czy powyższe działanie nie stanowi zakazanej prawem antymonopolowym praktyki godzącej w konkurencję.
Urząd poinformował, że z wnioskiem o wszczęcie postępowania zwrócił się do UOKiK Tele2 Polska. Zarzucił on TP nadużywanie pozycji dominującej poprzez oferowanie abonentom korzystającym z Planu Socjalnego TP niższej niż w pozostałych planach telefonicznych opłaty abonamentowej. W zamian za to, abonenci musieli podpisać zobowiązanie, że będą korzystać wyłącznie z usług TP.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~arek  2005-07-19 12:03:00  host: zagorze.smstv.pl

  Ja nic takiego nie podpisywalem. Jedynie poinformowano mnie o takim zakazie. Na szczescie nie korzystam z rozmow międzymiastowych tym bardziej z Tele 2.

 • 0

  2. ~  2005-07-19 12:13:00  host: external.ciech.waw.pl

  http://www.urtip.gov.pl/urtip/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=135&news_id=422&layout=1&page=text

  "IV. Abonent będący stroną umowy z dostawcą usług zapewniającym przyłączenie do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej operatora o znaczącej pozycji rynkowej może wybrać (za pomocą numeru dostępu do sieci NDS lub preselekcji) dowolnego dostawcę publicznie dostępnych usług telefonicznych, którego usługi są dostępne w połączonych sieciach.

  Z tytułu dokonania wyboru dostawcy publicznie dostępnych usług telefonicznych nie przysługuje roszczenie w stosunku do abonenta."

 • 0

  3. ~ehmm  2005-07-19 13:16:00  host: 212.244.115.33

  Do arek: ale oferta Tele2 Cie nie interesuje i wolisz lokalne płacić TP podwójnie (w ramach abonamentu socjalnego przecież TP bierze sobie podwójnie za rozmowy lokalne, komórkowe, międzynarodowe i np tylu audiotele (07XX, 08XX, 03XX (jedynie z bezpłatnych nie mają jak ździerać od klientów bo 0zł * jakakolwiek suma = 0zł:)), no i jakimś cudem zlitowali się nad rozmowami międzystrefowymi..)
  Tele2 ma też rozmowy lokalne (mało tego, bez żadnych dodatkowych opłat w ramach promocji do końca roku, w każdą sobotę są rozmowy na telefonie stacjonarną, na numery lokalne gratis, jeśli się podpisze umowe z tele2 do końca sierpnia.)

  URTiP - bierzcie się za TP, oj bierzcie - trzeba im skopać tyłki:)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet