Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK z uprawnieniami służb specjalnych?

UOKiK z uprawnieniami służb specjalnych?

orson_dzi 12 Stycznia 2017 14:04

9 3

Prezes UOKiK chce zwiększenia uprawnień urzędu. Miałby on uzyskać możliwość zakładania podsłuchów i przechwytywania maili.

Nadanie Urzędowi nowych uprawnień wymagałoby wprowadzenia zmian w ustawie o służbach specjalnych. UOKiK mógłby dzięki temu prowadzić pełną inwigilację w związku z prowadzonymi postępowaniami. Do m.in. zakładania podsłuchów i sprawdzenia korespondencji doszłaby też możliwość korzystania z informatorów i ich ochrona.




Prezes Urzędu Marek Niechciał chce również zaostrzenia kar, które aktualnie wynoszą maksymalnie 10% obrotów. W grę wchodziłyby tylko kary pieniężne, ale niewykluczone jest wprowadzone w przyszłości kar więzienia.

Gdyby udało się przeforsować pomysły prezesa, UOKiK mógłby otrzymać nowe uprawnienia w połowie 2017 roku.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: uokik

w sumie: 25
  • 0

    6. ~frfs  2017-01-12 15:06:38  host: user-164-127-189-136.play-internet.pl

    Niech zajmą się zmową cenową w segmencie ubezpieczeń OC ale tego nie zrobią... Będą inwigilowac "zmowy cenowe" w warzywniakach na ryneczku.

  • 2

    7. ~ole  2017-01-12 15:07:19  host: user-164-126-145-13.play-internet.pl

    I jeszcze samoloty wielozadaniowe, śmigłowce, czołgi, armatohabice, transportery opancerzone i najważniejsze, okręty podwodne! Bez okrętów podwodnych to żaden urząd.

  • 0

    8. ~fccf  2017-01-12 15:15:33  host: user-109-243-136-89.play-internet.pl

    Jedyny urząd co stara się coś robić to UOKIK jednak ograniczenia są zbyt duże.
    Warto dać im uprawnienia, czy policja sprawdzi , że zostałes telefonicznie oszukany?
    Powie, że to sprawa cywilna i tyle!

  • 1

    9. ~gościu  2017-01-12 15:24:54  host: 89-70-217-143.dynamic.chello.pl

    Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, że mamy państwo policyjne, to tacy "prezesi" szybko pozbawią złudzeń.

  • 2

    10.  2017-01-12 15:33:59

    biurokracja ktora realnie niewiele zmienia na lepsze

  • 1

    11. ~vv  2017-01-12 15:38:44  host: user-109-243-136-89.play-internet.pl

    to zgłoś na Policję , żle zaprakowany samochód na ukraińskich rejestracjach anie Policja i straż miejska nie przyjadą obok Polakowi wlepią mandat-Pruszków przykład...

  • -2

    12.  2017-01-12 15:58:59

    @9
    Uczciwi ludzie nie maja nic do ukrycia.

  • 0

    13. ~Twoj ojciec  2017-01-12 16:02:30  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    @12
    >uczciwość
    >przestrzeganie niemoralnego prawa

  • 0

    14. ~  2017-01-12 16:19:47  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Jestem za wysokimi karami pienieznymi, typu minimum 100mln dla firm wielkosci UPC Vectra, MM, Orange, Netia, Play czy T-Mobile itp.

  • 1

    15. ~  2017-01-12 16:23:40  host: apn-37-7-70-24.dynamic.gprs.plus.pl

    14, a tak konkretnie, za co te 100 mln?

  • 1

    16.  2017-01-12 16:27:16

    @15: za różne sztuczki regulaminowo- cennikowo- gwiazdkowe mające na celu zbałamucić i oskubać klienta.

  • 1

    17. ~  2017-01-12 16:30:45  host: apn-37-7-70-24.dynamic.gprs.plus.pl

    16, prosiłem - KONKRETNIE. Przykłady, a nie "różne sztuczki".

  • -1

    18.  2017-01-12 16:32:07

    @17: Trzeba czytać Telepolis

  • 0

    20. ~  2017-01-12 16:53:44  host: apn-95-40-16-3.dynamic.gprs.plus.pl

    @8: Nie jedyny - 2 urzędy w tym kraju się starają coś robić - UOKiK i UKE.

  • 1

    21. ~xxx  2017-01-12 17:43:00  host: public-gprs409781.centertel.pl

    Proponuje również wzmocnić władzę kościoła! Czy już kler ma te wszystkie uprawnienia?

  • -1

    22. ~Czesio  2017-01-12 19:23:45  host: 217.96.238.252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    EMITEL i Polkomtel, siecią Plus powinien ten UOKiK zająć i to szybko, bo jedni nadają i tnie obraz w naziemnej tv na wszystkich MUX, MUX-8 nie działa, a drudzy zasięgu podstawowego GSM nie umieją zrobić w niektórych lokalizacjach i tylko reklamują!!!!!!!!

  • 2

    23. ~Nemo  2017-01-12 19:45:58  host: 89-79-178-90.dynamic.chello.pl

    Kiedy prawo wymagające montażu kamer w każdym pomieszczeniu? Wizja "Roku 1984" coraz bliżej, oczywiście dla naszego dobra.

  • 0

    24.  2017-01-12 20:26:39

    niech najpierw zrobia te zmiany w ustawie

  • -1

    25. ~dj  2017-01-13 09:31:22  host: 188.146.165.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nie policyjne tylko Państwo nie dla cwaniaków złodziei i innych oszustów wyprowadzajacych

  • 2

    26. ~  2017-01-13 10:22:02  host: 193.201.36.50

    @12 Czy w takim razie mogę obejrzeć zawartość Twojego dysku i Twojej skrzynki mailowej? Nic nie będę zmieniać - tylko oglądać. Będzie OK?

Dodaj swoją opinię