Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK uznał, że TP dobrze rozlicza

UOKiK uznał, że TP dobrze rozlicza

WitekT 25 Listopada 2005 20:30

0 0

Sposób rozliczania planu taryfowego 60 minut za darmo w ofercie Telekomunikacji Polskiej nie narusza zbiorowych interesów konsumenta - uznał Urząd Ochrony Konkurecji i Konsumentów.

Według rzeczniczki prasowej Telekomunikacji Polskiej Barbary Górskiej, klienci protestowali, twierdząc, że TP do 60 darmowych minut w pakiecie wliczała czas połączenia z numerem błękitnej linii 9393 i pocztą głosową 9426. Są to numery bezpłatne.

Urząd wszczął postępowanie także w skutek postulatów mówiących o rozliczaniu połączeń według niższych stawek w pierwszej kolejności w pakiecie bezpłatnych minut TP. Jak powiedział Dariusz Łomowski z biura prasowego UOKiK, zamknięte postępowanie było postępowaniem wyjaśniającym, a nie antymonopolowym albo postępowaniem o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Zaznaczył, że nie było prowadzone przeciwko TP, lecz w sprawie.
Wszczęcie postępowania wyjaśniającego było naszą reakcją na docierające do nas sygnały klientów. Jeśli okazałoby się, że TP narusza w tym przypadku zbiorowe interesy konsumentów, to zostałoby wszczęte postępowanie antymonopolowe - wyjaśnił Łomowski.

Według niego, stosowany przez TP sposób rozliczania funkcjonującego w ramach planu taryfowego 60 minut za darmo 60 minut pierwszych połączeń odbywa się zgodnie z postanowieniami cenniku TP.

Do gwarantowanego limitu bezpłatnych połączeń spółka wlicza wyłącznie połączenia płatne w rozumieniu cennika, co oznacza, iż połączenia z błękitną linią i pocztą głosową nie są wliczane w poczet 60 minut pierwszych połączeń, za które abonent nie ponosi opłat. TP odlicza realizowane w danym okresie rozliczeniowym 60 minut połączeń w porządku chronologicznym, stąd nie jest uzasadniony zarzut selektywnego i wybiórczego rozliczania przedmiotowego pakietu - wyjaśnił Łomowski.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet