Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK: Telekomunikacja Cyfrowa - ostrzeżenie konsumenckie

UOKiK: Telekomunikacja Cyfrowa - ostrzeżenie konsumenckie

orson_dzi 18 Kwietnia 2017 12:21

15 2

uokik ostrzega

W związku z napływającymi sygnałami, prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Telekomunikacji Cyfrowej i zdecydował się ostrzec konsumentów, ponieważ praktyki spółki mogą powodować znaczne straty finansowe i niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów.




UOKiK ostrzega:
  • przedstawiciele Telekomunikacji Cyfrowej Sp. z o.o. podają się za dotychczasowego operatora konsumenta,
  • proponują obniżenie abonamentu za telefon, nie informują jednak o tym, że niższe stawki obowiązują tylko przez dwa miesiące,
  • kurierzy informują konsumentów, że podpisanie dokumentów oznacza korzystną zmianę warunków umowy z dotychczasowym operatorem. Zabierają wszystkie podpisane dokumenty.

Najczęściej konsumenci dowiadują się, że zmienili dostawcę usług telekomunikacyjnych dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury lub po wyłączeniu ich telefonu przez dostawcę, który do tej pory świadczył usługi telekomunikacyjne. Gdy zrywają umowę z Telekomunikacją Cyfrową, muszą zapłacić 550 zł kary.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:

Tagi: uokik | telekomunikacja cyfrowa

w sumie: 17
  • 4

    1.  2017-04-18 12:26:37

    A kto czyta te ostrzeżenia oprócz użytkowników Telepolis??? To tak ma działać prawo??? wydamy ostrzeżenie i idziemy na grilla???

  • -2

    2.  2017-04-18 12:39:29

    "proponują obniżenie abonamentu za telefon, nie informują jednak o tym, że niższe stawki obowiązują" - ale o co chodzi?

  • 0

    3. ~Asnyk  2017-04-18 12:49:38  host: user-94-254-128-104.play-internet.pl

    W komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dodano, że prezes UOKiK ostrzega konsumentów, gdyż przedstawiciele Telekomunikacji Cyfrowej Sp. z o.o. podają się za dotychczasowego operatora konsumenta. Ponadto, proponują obniżenie abonamentu za telefon, nie informują jednak o tym, że niższe stawki obowiązują jedynie przez dwa miesiące. "Kurierzy informują konsumentów, że podpisanie dokumentów oznacza korzystną zmianę warunków umowy z dotychczasowym operatorem. Zabierają wszystkie podpisane dokumenty" - czytamy we wtorkowym komunikacie.
     
    Według UOKiK takie praktyki utrudniają konsumentom dochodzenie swoich praw.

    Kara za zerwanie umowy
     
    "W wielu skargach byliśmy informowani o tym, że konsumenci podpisali podsuwane dokumenty, ponieważ byli przekonani, że oferta pochodzi od operatora, z którego usług są zadowoleni. Nie podpisaliby jej, gdyby wiedzieli, że zawierają umowę z Telekomunikacją Cyfrową" - mówi, cytowany w komunikacie, Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
     
    Urząd podkreślił, że konsumenci najczęściej dowiadują się, że zmienili dostawcę usług telekomunikacyjnych dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury lub po wyłączeniu ich telefonu przez dostawcę, który dotąd świadczył usługi telekomunikacyjne. "Gdy zrywają umowę z Telekomunikacją Cyfrową, muszą zapłacić 550 zł kary" - poinformował UOKiK.

    PAP

  • 0

    4. ~NIKT  2017-04-18 12:52:36  host: mk31.telbeskid.com.pl

    "zdecydował się ostrzec konsumentów" się ostrzec. Czytajcie co piszecie

  • 3

    6. ~  2017-04-18 12:59:04  host: 77-254-36-117.adsl.inetia.pl

    Zamiast ostrzegac maja zamykac do pierdla. Ale wiadomo jak jest: jak ukradniesz milion jestes nietykalny.

  • 1

    7.  2017-04-18 13:12:59

    Rychło wczas. A ilu ludzi zwłaszcza starszych nieświadomych takich oszustw nabrali? Ile to już lat trwa jak różne "telekomunikacje" takie czy inne wydzwaniają kłamiąc lub manipulując słowami? Teraz się obudzili? W Polsce to jak jest jakiś smród to urząd się "interesuje" po skargach, zgłoszeniach od ludzi jakieś +10 lat po fakcie. Brawo państwowe szybko działające urzędy.

  • 1

    8.  2017-04-18 13:37:52

    @7: Piszesz Gościu o manipulacji słowami. Miałem kiedyś na linii taką naganiaczkę która przez 15 minut nawijała o swojej "cudownej" ofercie. I co drugie zdanie kończyła pytaniem "TAK?" A ja już znałem ten trik z netu i odpowiadałem DALEJ.

  • -3

    9. ~  2017-04-18 13:43:52  host: host-81-190-224-140.dynamic.mm.pl

    Przenoście dziadków do play odnowa. Jak każdy polak będzie w taryfie play odnowa to orange, plus i tmobile oraz szemrane interesy stacjonarne zbankrutują. Wszyscy będą dzwonić i smsować do siebie za jedyne 12gr rocznie (koszt jednego impulsu internetowego 1gr/mc aby uniknąć opłaty karnej 2zł)

  • 0

    10. ~pabloki  2017-04-18 14:16:03  host: user-188-33-64-144.play-internet.pl

    teraz tylko czekac aż powstanie nowa firma: telekomunikacja narodowa lub narodowy operator telekomunikacyjny - chyba że już sa i mi umknęło.

  • 0

    11. ~pabloki  2017-04-18 14:24:00  host: user-188-33-64-144.play-internet.pl

    a oni nie oferują czaesem telefonii nomadycznej? na ich stronie pisze że można z telefonem wyjśc poza mieszkanie.

  • 1

    12. ~mda  2017-04-18 17:21:16  host: n07-01-08.opera-mini.net

    a2 tez zabiera wszystkie dokumenty....

  • 0

    13. ~Derek  2017-04-18 19:50:05  host: public-gprs172168.centertel.pl

    Wezcie

  • 1

    14. ~Pablo  2017-04-18 22:24:02  host: dlg32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie firmy powinny być usuwane z rynku ponieważ oszukują klientów psując tym samym rynek

  • 0

    15.  2017-04-19 11:11:12

    na każdym kroku oszusci, niestety z pośpiechu i braku wiedzy wielu się na to łapie

  • 0