Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK sprawdza usługę "Pakiety internetowe TP"

UOKiK sprawdza usługę "Pakiety internetowe TP"

sirmark 18 Marca 2004 23:28

0 0

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie naruszania interesów konsumentów związane ze świadczoną przez TPSA usługą "Pakiety internetowe TP" - poinformowało w czwartkowym komunikacie biuro prasowe UOKiK.

"Wątpliwości UOKiK wzbudza fakt, że TP SA nie informuje konsumentów o zakresie wykorzystania przysługującego im limitu dostępu do Internetu, ani też jego wyczerpaniu" - napisano w komunikacie.

W opinii urzędu, efektem tych działań jest nieświadome przekraczanie przez część abonentów przyznanych im limitów, co wiąże się z wyższymi opłatami za korzystanie z Internetu. Z kolei abonenci obawiający się przekroczenia limitów nie wykorzystują wszystkich opłaconych połączeń.
UOKiK zapowiada, że jeśli po przeprowadzeniu postępowania uzna, że praktyka ta narusza zbiorowe interesy konsumentów wyda decyzję nakazującą jej zaniechania.

Postępowanie powinno zakończyć się w ciągu 2 miesięcy.

UOKiK poinformował, że prezes urzędu może nałożyć na przedsiębiorcę karę do wysokości do 1 tys. euro za każdy dzień zwłoki w wykonaniu decyzji.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet