Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK prosi Polsat o wyjaśnienia w sprawie transmisji Euro 2016

UOKiK prosi Polsat o wyjaśnienia w sprawie transmisji Euro 2016

orson_dzi 22 Czerwca 2016 12:02

16 0

UOKiK zwrócił się do Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat o wyjaśnienia dotyczące działań spółek w związku z transmisjami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

UOKiK zareagował na szereg skarg jakie napływają w sprawie transmisji z Euro 2016. Najwięcej z nich dotyczy działania IPLI - bardzo niskiej rozdzielczości obrazu oraz przerywania transmisji. Skargi dotyczą również braku odpowiedzi na reklamacje zgłaszane do operatora, choć akurat tutaj zapewne wiele osób zapomina, że ma on 30 dni na udzielenie odpowiedzi.




UOKiK zapytał Cyfrowy Polsat m.in. w jaki sposób zamierza zrekompensować niewłaściwe świadczenie usług. W opinii Urzędu wskazane byłoby co najmniej zwrócenie opłat poniesionych przez klientów. W tej sprawie konsumenci powinni składać reklamację u przedsiębiorcy.

UOKiK przyjrzy się również sprawie usunięcia z listy programów kanałów ZDF i Das Erste oraz skierował pytanie dotyczące sposób kalkulacji opłat żądanych od miast, które chciały zaoferować mieszkańcom oglądanie transmisji w strefach kibica.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:

Tagi: uokik | cyfrowy polsat

w sumie: 31
  • 2

    12. ~Zaczek  2016-06-22 12:41:41  host: public-gprs392975.centertel.pl

    3: wątpię. 40mln nie zarobili. Wyrzucili wszystkich przedluzajacych itp. do jednego worka

  • 2

    13. ~  2016-06-22 12:58:00  host: 188.146.136.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Powinni zmienić nazwę usługi na LIPA.

  • 0

    14. ~szKODnik  2016-06-22 13:13:40  host: n06-04-07.opera-mini.net

    To jest zemsta pisu na panu Zygmuncie ze poparł ojca narodu pana Komorowskiego

  • 3

    15.  2016-06-22 13:19:31

    Robią co chcą. Taki sposób prowadzenia biznesu. Widać to równierz było w ostatniej aukcji. Nawet pozorów nie starają się zachowywać.

  • 2

    16.  2016-06-22 13:20:10

    Kary nie będzie lub będzie śmieszna.

  • -5

    17. ~  2016-06-22 13:24:21  host: user-31-174-148-33.play-internet.pl

    polaczki tu komentują, zawistne złośliwe moralne kurduple...potomkowie panszczyznianych chłopów

  • 2

    18.  2016-06-22 13:30:42

    jak ominąć cyfrowy polsat. http://tlp.is/aai

  • 3

    19.  2016-06-22 14:09:45

    Ale jak to? Przecież trzeba wspierać rodzimy biznes, prawda?

  • 0

    20.  2016-06-22 14:49:01

    Jak się ma dekoder od operatora satelitarnego z obowiązkową listą kanałów to są tego efekty.Większość klientów ncplus/polsatu nic nie wie o sowim dekoderze a szukanie ręczne kanałów(dostępne tylko w polsacie to czary :)
    Tylko CI z własnym dekoderem -Enigma Linux .
    Oglądam z niego 13E,36E,28E,19,2E lista własna itd.

  • -1

    21. ~CPPANY  2016-06-22 14:54:29  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @17 Zgadza się trzeba płacić a nie narzekać!!! Lepiej wspierać swojego niż brać za darmo od niemca albo amerykańca!!!

  • -3

    22. ~Istvan  2016-06-22 16:24:27  host: 078088028210.dynamic-ra-05.vectranet.pl

    Kolejny raz widać, że w Polsce nie rozumie się, co to jest biznes. I że ktoś wykłada wielką forsę, żeby na czymś zarobić. CP tak robi z Euro i trudno się dziwić, że chce zarobić. Ale mimo wszystko nie robi "na złość" swym abonentom - po prostu daje im możliwość oglądania gratis, o ile przedłużą umowę. Nie wiem, co to za problem?! Nic nie kosztuje, a dostęp się dostaje... No ale to jest nasz kraj.

  • 2

    23.  2016-06-22 20:28:25

    Na Hot Bird 13E jest ZDF i ARD jak dobrze patrzyłem. Kablówka też nie wyłączyła ZDF ale jakość marna. Miałem problem pod KODI z wtyczką Mediathek. Nic nie działa.

  • -1

    24. ~d  2016-06-22 20:37:25  host: apn-95-41-22-87.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja nie rozumiem czemu taki lament... Pretensje powinny być tylko do TVP, która nie kupiła praw jak inne telewizje publiczne w europie... Ja jestem wdzięczny Polsatowi że pokazuje wszystkie mecze Polaków i codziennie dodatkowe spotkania... nie wszystkie ale to zawsze coś... za darmo :) Pamiętajcie, że telewizje komercyjne to nie akcja charytatywna to jest biznes...

  • 2

    25. ~.  2016-06-22 21:17:33  host: user-94-254-177-66.play-internet.pl

    @24 Jesteś wdzięczny Polsatowi ??? HAHAHAHAHAHA LUDZIE MAMY TU TYPOWY PRZYKŁAD LEMINGA :-) czytasz wyborczą ???

  • -1

    26. ~ViNYL  2016-06-22 21:37:08  host: public-gprs397885.centertel.pl

    25: Zygi KUPIŁ dostęp do meczów w przeciwieństwie do tvp i SPRZEDAJE lub ROZDAJE komu chce i za ile chce. Czego tu nie rozumieć

  • -1

    27. ~d  2016-06-22 22:18:18  host: apn-95-41-22-87.dynamic.gprs.plus.pl

    @25 Tak. W tym momencie jestem wdzięczny Zygmuntowi bo chociaż on pokazuje mecze nie tylko Polski... Tak jak pisałem możemy psioczyć na TVP która nie kupiła praw do Euro... niby tv publiczna... HAHA.... Pomyśl sobie że gdyby nie Polsat to być obejrzał w "PISTV" TYLKO mecze Polaków...albo i tego byśmy nie zobaczyli bo TVP kupiła prawa do transmisji właśnie od POLSATu.

  • 0

    28.  2016-06-23 10:12:15

    26@
    Niestety, wiekszosc nie rozumie, ze Pan Solorz moze byc czasem filantropem (jak w przypadku mistrzostw w siatkowce), ale nie moze byc nim zawsze.
    Pretensje nalezy kierowac do TVP.

  • 0

    29.  2016-06-23 17:03:50

    25 - powiedz, czemu rząd nie zmusił ustawą (w noc to można dzisiaj uchwalić) do pokazywania na otwartej antenie wszystkich meczów? Kapliczki nie ma co stawiać, ale jednak nie ma obowiązku za darmo pokazywać w telewizji wszystkiego? Przecież rząd mógł dać telewizji narodowej pieniądze na zakup praw, nie mógł?

  • 0

    30.  2016-06-23 17:05:15

    Jakoś miliony zamiast w TVP oglądają w Polsacie otwarte transmisje. Czemu? Aaa... Wyborczą czytają... Śmieszni jesteście.

  • 0

    31. ~Abc  2016-06-23 20:27:31  host: 90-156-32-247.internetia.net.pl

    Przecież TVP kupiła mecze Polaków za 40mln.. I po co, skoro Polsat każdy ma.. Pieniądze wyrzucone w błoto..

Dodaj swoją opinię