Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK pozwał trzech operatorów

UOKiK pozwał trzech operatorów

sirmark 30 Kwietnia 2009 09:36

0 0

UOKiK pozwał trzech operatorów telefonii komórkowej. Jak dowiedziało się RMF FM, urzędowi nie podobają się aż 24 klauzule stosowane przez nich w umowach podpisywanych z klientami.

Tymi trzema operatorami są Centertel, PTC oraz P4.




Problematyczne dla urzędu klauzule dotyczą przede wszystkim sytuacji, gdy klient spóźnia się z płatnością. Operatorzy zastrzegają sobie wtedy prawo do wyłączenia mu wszystkich usług: nie tylko telefonu, za który nie zapłacił, ale np. także Internetu. Inni operatorzy w takich sytuacjach naliczają też podwójną karę - odsetki i dodatkową opłatę.

Urzędowi nie podobają się też opłaty za zdjęcie blokady simlock, naliczane tylko w trakcie trwania umowy, a później już nie. Zastrzeżenia są także do obowiązku zgłaszania kradzieży w formie pisemnej u niektórych operatorów, podczas gdy u innych można zrobić to po prostu telefonicznie.

Źródło tekstu: RMF FM     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2009-04-30 09:36:38  host: 83-238-166-0.ip.netia.com.pl

    W3 :)

  • 0

    2. ~  2009-04-30 09:42:12  host: f96-052.opera-mini.net

    W4

  • 0

    3. ~mirekb  2009-04-30 09:47:19  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    dlatego mam w moim malym archiwum wszystkie regulaminy promocyjne i cenniki naszej4 bo powoli zaczyna sie to zminiac..po 2 przy zmianie regulaminu jest mozliwosc rezygnacji z uslug opa (dlatego wiekszosc to oferty promocyjne-patrz plan cenowy mix)

  • 0

    4.  2009-04-30 09:51:06

    mirekb: dlatego my takze staramy sie zawsze zalaczac regulaminy, aby mozna bylo w kazdej chwili zweryfikowac to co bylo wczesniej.

  • 0

    5.  2009-04-30 10:37:52

    Dosc duzo zebrali klauzul z umow, srednia to 8 na operatora.

  • 0

    6. ~  2009-04-30 10:47:24  host: chello084010157047.chello.pl

    Brakuje w tej informacji najważniejszej rzeczy. Jakich operatorów to dotyczy?

  • 0

    7.  2009-04-30 10:49:36

    6: już uzupełniłem. :-)

  • 0

    8. ~do 6.  2009-04-30 10:50:22  host: chello089076226222.chello.pl

    Przecież masz jak byk napisane: "Tymi trzema operatorami są Centertel, PTC oraz P4."

  • 0

    9.  2009-04-30 10:51:04

    8: ale nie było - uzupełniłem po jego komentarzu. :-)

  • 0

    10. ~he  2009-04-30 10:53:50  host: chello089076226222.chello.pl

    Właśnie zauważyłem ;) Zapisałem swój koment a tu patrze, minute wcześniej Twój się pojawił no i nie trudno było się "zczaić" o co chodzi :) pzdr

  • 0

    11. ~  2009-04-30 11:03:27  host: w3cache.dialog.net.pl

    Nie możliwe!!!!!! taki PLAY SUPER CACY I W OGÓLE a tu UOKiK, kwestionuje zapisy umów :):) Może to choć troche otrzeźwi tych którzy widzą PLAY i nic więcej!!!

  • 0

    12. ~panda  2009-04-30 11:17:37  host: dom123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    de facto każdy usłyszał te same zarzuty, tylko że Plus jakoś się pokajał i poszedł na współprace, dlatego go nie wymieniają

  • 0

    13. ~  2009-04-30 11:48:28  host: f96-053.opera-mini.net

    Jeszcze niech cos zrobia z kasa na karcie - zeby nie przepadala po zmianie operatora.

  • 0

    14.  2009-04-30 12:23:51

    Ja widzę duuużooo niższe ceny w Play Fresh i przyznam, że chciałbym je widzieć także u konkurencji :-).

  • 0

    15. ~  2009-04-30 12:34:35  host: chello084010157047.chello.pl

    To może nie się Play sam prześwietli teraz? He he Subiektywnie się odnosząc Plus to porządna firma jednak jest w kwestii podejścia do klienta. Nie są super, ale na tle moich doznań z innymi operatorami w Plusie jest bajka.

  • 0

    16. ~  2009-04-30 13:47:44  host: bni179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15. To nie do końca tak jest jak myślisz. Plus poprostu dogadał się z UOKIK i zapisy z umów z klientami budzące zastrzeżenia tego urzędu obiecał zmienić bez nakazu sądu konsumenckiego. Ale tym uniknął znlezienia się w tym gronie.

  • 0

    17. ~dzetex  2009-04-30 17:14:09  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Dziwna sprawa widac zajmuja sie tym czym nie powinni. Nie wiem jak u innych ale w Erze z wylaczeniem telefonu nie ma problemu dzwoni sie mowi w czym sek i sa laskawi mozna sie dogadac. O dziwo Plusa nie ma dziwne. Zreszta wg mnie powinni sie zajac sprawa zwiazana za cos co sie placi a mimo to przepada jezeli sie nie wykorzysta i to w opcji abonamentowej mowa naturisz o ofertcie abo Play.

  • 0

    18.  2009-05-21 12:34:01

    Ciekaw jest to, że teraz na najbardziej uczciwego operatora nieuczciwa konkurencja jak klienci któty tylko czyhają na taką zmianę jak sępy nie docenią tej właśnie uczciwości. W Polsce chyba nigdy się nie zmieni mentalność Polaka-i będzie myślała jak tu wykombinować by kogoś oszukać bo dla mnie takie działania to tylko oszustwo!!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię