Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK: Netia dzwoni z ofertą bez zgody klienta?

UOKiK: Netia dzwoni z ofertą bez zgody klienta?

orson_dzi 14 Listopada 2017 11:47

8 1

uokik

Operator nie może skontaktować się z klientem w celu przedstawienia oferty bez jego zgody - tak mówi Prawo Telekomunikacyjne. Tymczasem wg skarg klientów Netia go nie respektuje.

UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie we wrześniu 2017 roku po skargach konsumentów. Z ich treści i analizy rozmów wynika, że Netia korzysta z gotowych baz danych pozyskanych od firm trzecich i dzwoni do klientów nie mających wyrażonej zgody na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty.




Witam pani Jowito. Kontaktuję się tutaj z panią, ponieważ nasza firma w tym momencie rozszerza zakres swoich proponowanych usług. W związku z czym mamy przygotowane dla pani różnego rodzaju rabaty, jak i również różne bonusy złotówkowe. Czy mogę zająć trzy minutki i przedstawić... - to fragment wypowiedzi konsultanta z jednej z rozmów.

Netii grozi w tej sprawie karat w wysokości maksymalnie 10% obrotu firmy oraz nakaz usunięcia trwających skutków naruszenia prawa.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:

Tagi: marketing bezpośredni | netia | uokik

w sumie: 22
  • -4

    3. ~wiesniak spod Białegostoku  2017-11-14 12:16:50  host: apn-31-0-42-226.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak mozna miec na imie Jowita?

  • 0

    4.  2017-11-14 12:17:29

    UOKiK to mógłby się za Orange wziąć za SMS-y FLASH, i kontakty bez zgody klientów - gdy Ci nie ustawią sami, że tego nie chcą (brak zgody ta durna firma traktuje jako zgodę)

  • -1

    5.  2017-11-14 12:18:31

    @1 nigdy nie weźmie, bo UOKiK jest tylko po to by czesać kapustę z budżetu jak większość państwowych instytucji po nic.
    A do ciebie będą dalej dzwonić.

  • -2

    6.  2017-11-14 12:27:53

    @3: to Agnieszka była Jowitą

  • -2

    7. ~  2017-11-14 12:40:06  host: 168.235.207.185

    @2 zesz ty alfonsie xD

  • 0

    8. ~  2017-11-14 13:00:06  host: 178.43.40.116.ipv4.supernova.orange.pl

    do mnie też dzwonili rok temu po złożeniu wypowiedzenia. Mimo odhaczonych zgód.

  • -2

    9.  2017-11-14 13:26:23

    Netia do mnie nie dzwoni. Za to z Pleja jak najęci dzwonią ;-)

  • 0

    10. ~  2017-11-14 13:46:06  host: a28-02-09.opera-mini.net

    9- bo wiedzą, że to Twój ulubiony operator. :-)

  • -2

    11. ~matju  2017-11-14 14:20:31  host: 78-11-89-118.static.ip.netia.com.pl

    Jowita z Jowisza.

  • -2

    12. ~pablloki  2017-11-14 14:36:33  host: apn-77-114-57-130.dynamic.gprs.plus.pl

    dziś do mnie dzwonili . odebrałem a tam jakieś zgrzyty i szumy.

  • 0

    13.  2017-11-14 15:01:54

    @wlo, może chcą się z Tobą umówić na kawę przez telefon, skoro w pracy nie mogą Cię złapać? :D

  • 1

    14. ~  2017-11-14 15:05:29  host: ip-5-172-255-148.free.aero2.net.pl

    Przywalić im miliard kary, będzie na 500+.

  • 0

    15. ~Dariusz  2017-11-14 17:54:34  host: afqu33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszyscy "wielcy" operatorzy tak robią. Nie ma dnia żebym nie odebrał połączenia z propozycjami "tańszego abonamentu", przeniesienia numeru, itp. itd. etc. Oczywiście zgód moich nie mają...

  • 1

    16. ~MAX  2017-11-14 18:33:51  host: user-94-254-176-26.play-internet.pl

    Neto grozi "karat"? Jaki karat?

  • 0

    17. ~Piła  2017-11-14 19:10:45  host: user-94-254-131-50.play-internet.pl

    W jaki sposób może uzyskać zgodę bez kontaktu z klientem?

  • 0

    18. ~7.  2017-11-14 19:29:33  host: a23-02-01.opera-mini.net

    17). Obudź się:
    ,,Netia korzysta z gotowych baz danych pozyskanych
    od firm trzecich i dzwoni do klientów nie mających wyrażonej
    zgody na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty".

  • 0

    19. ~Piła  2017-11-14 19:37:45  host: user-94-254-131-50.play-internet.pl

    @18: gotowa baza czy nie przed przedstawieniem oferty przedsiębiorca musi mieć zgodę na przedstawienie oferty. W jaki sposób ma ją uzyskać bez kontaktu z potencjalnym klientem?

  • 1

    20.  2017-11-14 19:47:54

    19 - dzwoni i pierwsze co robi to pyta o zgodę?

  • 1

    21.  2017-11-14 20:59:00

    Wiecie co robią firmy 'marketingowe'. Bo marketingiem to nie można tego nazwać tylko spamem. Mam numer stacjonarny (firmowy) i cały czas ktoś dzwoni na niego chociaż nigdy nie był publicznie podawany do wiadomości (numer VOiP od zagranicznego operatora, tylko że polski). Dlaczego? Otóż dzwoni automat i jedzie po kolei całą strefę numeracyjną. Jak powiesz że to firma to po chamsku rzucają słuchawką bo potrzebują konsumenta. Na takie praktyki powinien być paragraf.

  • 0

    22. ~ala  2017-11-15 09:23:41  host: user-94-254-161-204.play-internet.pl

    @3, to są niespełnione ambicje chorych rodziców, zazwyczaj wynik patologii

Dodaj swoją opinię