Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK: kolejny gracz potrzebny

UOKiK: kolejny gracz potrzebny

WitekT 13 Kwietnia 2005 23:15

0 0

Pojawienie się nowego operatora komórkowego w Polsce w wyniku przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800 i UMTS będzie korzystne dla konkurencji na rynku - uważa prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Cezary Banasiński.

Na rynku telefonii komórkowej w Polsce w ostatnich latach zaczęły pojawiać się pierwsze symptomy klasycznej struktury oligopolistycznej. Ugruntowanie się tego typu struktury - z uwagi na zbyt małą liczbę operatorów - oznacza nie tylko osłabienie konkurencji, a więc mniejszą presją na obniżanie cen i poprawianie oferty, ale również większe prawdopodobieństwo występowania działań sprzecznych z prawem antymonopolowym - powiedział Banasiński.
Prezes UOKiK przypomniał, że przy tworzeniu dokumentacji przetargu uwzględniono część uwag zgłaszanych przez Urząd. Chodzi m.in. o to, iż wcześniejsza wersja dokumentacji zdecydowanie zbyt małe znaczenie przypisywała kwestiom związanym z efektywną konkurencją na rynku telefonii komórkowej. W rezultacie jedynym kryterium decydującym o przyznaniu częstotliwości w praktyce stawała się zaproponowana przez oferenta cena.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-39-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.