Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK: kolejny gracz potrzebny

UOKiK: kolejny gracz potrzebny

WitekT 13 Kwietnia 2005 23:15

0 0

Pojawienie się nowego operatora komórkowego w Polsce w wyniku przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800 i UMTS będzie korzystne dla konkurencji na rynku - uważa prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Cezary Banasiński.

Na rynku telefonii komórkowej w Polsce w ostatnich latach zaczęły pojawiać się pierwsze symptomy klasycznej struktury oligopolistycznej. Ugruntowanie się tego typu struktury - z uwagi na zbyt małą liczbę operatorów - oznacza nie tylko osłabienie konkurencji, a więc mniejszą presją na obniżanie cen i poprawianie oferty, ale również większe prawdopodobieństwo występowania działań sprzecznych z prawem antymonopolowym - powiedział Banasiński.
Prezes UOKiK przypomniał, że przy tworzeniu dokumentacji przetargu uwzględniono część uwag zgłaszanych przez Urząd. Chodzi m.in. o to, iż wcześniejsza wersja dokumentacji zdecydowanie zbyt małe znaczenie przypisywała kwestiom związanym z efektywną konkurencją na rynku telefonii komórkowej. W rezultacie jedynym kryterium decydującym o przyznaniu częstotliwości w praktyce stawała się zaproponowana przez oferenta cena.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet