Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK karze TP

UOKiK karze TP

WitekT 7 Stycznia 2005 11:23

0 0

Telekomunikacja Polska złamała prawo, żądając od abonentów kopii umowy zawartej z konkurencyjnym operatorem - uznał w czwartek prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Firma ma zapłacić 1,4 mln zł kary.

Postępowanie antymonopolowe przeciwko TP SA Urząd wszczął na wniosek konkurencyjnej Netii w listopadzie 2003 roku. Operator ten zarzucił TP SA utrudnianie abonentom możliwości korzystania z połączeń międzymiastowych i międzynarodowych za jego pośrednictwem. Działanie TP SA utrudniało abonentom korzystanie z przysługującego im prawa do swobodnego wyboru operatora usług międzymiastowych i międzynarodowych. Decyzja nie jest ostateczna - przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
TP SA zamierza się odwołać twierdząc, że praktyka taka nie miała miejsca. Zdażyły się tylko 2 takie przypadki, wynikały one jednak z niewiedzy pracowników, a nie stosowanych procedur.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet