Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uniwersalny chip WiFi Intela

Uniwersalny chip WiFi Intela

WitekT 21 Czerwca 2005 12:33

0 0

W piątek Intel zaprezentował najnowsze rozwiązanie dla komunikacji bezprzewodowej - układ, który zbliża firmę do idealnego rozwiązania - pojedynczego chipa WiFi kompatybilnego ze wszystkimi standardami technologii.

Nowość Intela pozwala na komunikację w standardach 802.11a/b/g, a także jest zgodna ze specyfikacją 802.11n - standardu, nad którego ostateczną wersją prace wciąż jeszcze trwają.
Chip - produkowany w technologii CMOS - może pracować z sygnałami w paśmie 2,4 GHz i 5GHz, zasilany jest napięciem 1,4V oraz jak zapewnia producent, pozwala na transmisję danych z szybkością ponad 100 Mb/s, czyli dwukrotnie szybciej niż oferują to obecnie dostępne rozwiązania.

Aktualnie na rynku obecnych jest wiele technologii komunikacji bezprzewodowej, niemniej brak uniwersalnych rozwiązań sprzętowych, umożliwiających elastyczne przełączanie się pomiędzy różnymi standardami. Celem Intela jest opracowanie chipa, który będzie pozwalał na połączenie się z dowolną siecią radiową, wykorzystując do tego celu jedno, uniwersalne urządzenie. Biorąc pod uwagę, że gigant nie przedstawił konkretnej daty wprowadzenia zapowiadanej nowości na rynek, wygląda na to, że to jeszcze odległa przyszłość.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Od kogo powinno pochodzić oprogramowanie smartfonu?

Deutsche Telekom -

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet