Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Unijne SMS-y niezgodne z prawem

Unijne SMS-y niezgodne z prawem

WitekT 11 Sierpnia 2004 14:32

0 0

Przesłanie SMS do abonentów telefonów komórkowych, zlecone przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przed referendum w sprawie integracji Polski z Unią Europejską, było niezgodne z prawem - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny. Nie było bowiem niezbędne dla realizacji dobra publicznego. O przesłanie SMS zwróciła się do Polkomtelu SA, operatora Plusa, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Były to dwie krótkie wiadomości, sygnowane przez Biuro ds. Referendum Europejskiego: "Spotkajmy się na referendum unijnym 7 - 8 czerwca" oraz "Głosowanie w referendum unijnym w sobotę i niedzielę do godz. 21". Wkrótce wpłynęła do generalnego inspektora ochrony danych osobowych skarga Piotra Sz. na brak podstawy prawnej do takich działań, naruszenie prywatności, ustawy o ochronie danych osobowych i konstytucji.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet