Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Unifon" w Orange oficjalnie w ofercie

"Unifon" w Orange oficjalnie w ofercie

WitekT 26 Kwietnia 2007 15:20

0 0

Od dziś w ofercie Orange pojawiła się nowa usługa - Unifon - oparta o technologię UMA (ang. Unlicensed Mobile Access).

Szerzej o technologii UMA wraz z pełnym cennikiem usługi Unifon pisaliśmy w tej wiadomości.

Dziś już wiadomo, że promocja dająca 50% zniżki na ofertę Unifon będzie obowiązywała przez cały okres umowy tych, którzy skorzystają z niej w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Później promocja może się zmienić.




Orange szacuje, że w tym roku z oferty skorzysta około kilkunastu tysięcy użytkowników. Nie ma to być oferta "przebojowa", a dająca atut w postaci posiadania nowoczesnej, konwergentnej oferty.

Oferta oparta o UMA działa w kilku europejskich sieciach Orange - m.in. w Hiszpanii i Francji. Francuzi uruchomili usługę jako pierwsi pod nazwą Unik. Tam jednak działa ona tylko z modemami Livebox ze zmodyfikowanym oprogramowaniem. W Polsce nie ma takiego ograniczenia. Orange nie gwarantuje jednak poprawnego działania na łączach innych niż TP operatorów, choć można bez problemu korzystać z dowolnego praktycznie punktu dostępowego. Podczas kilkumiesięcznych testów były z tym problemy, jednak finalnie udało się je opanować.

Z tego miejsca gorąco pozdrawiamy szefa działu usług dodanych Centertela Krzysztofa Sieczkowskiego, który w momencie wyciągnięcia przez nas modemu Fritz!BOX Fon WLAN 7140, aby sprawdzić fakt poprawnego działania Unifona na routerze WiFi innym niż livebox tp, mocno się zestresował. Testy - co trzeba przyznać - wypadły pozytywnie i już za pierwszym razem udało się nawiązać połączenie po WiFi na przyniesionym routerze. Dyrektor po teście już się zrelaksował. ;-) A my zawsze dotrzymujemy słowa, że piszemy obiektywnie i wspominamy nie tylko o porażkach, ale i o sukcesach, jeżeli jest to warte napisania.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~PingNoMore  2007-04-27 07:58:28  host: acld246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *** Szalony - czy Ty każdy temat sprowadzać do problemów z internetem? A to w Plusie jest EDGE,a potem go nie ma. Teraz znowu coś Ci nie pasuje w Motce. Weź na wstrzymanie. Na forum jest odpowiedni dział dla telefonów Motorola i tam zadaj pytanie.

  • 0

    29. ~  2007-04-27 09:08:00  host: nat-mo4.aster.pl

    Polecam dzisiejszą GP, pożyteczne informacje -> http://42.pl/u/rpA

  • 0

    30. ~  2007-04-27 09:39:18  host: aacj245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakie szyfrowanie obsługuje telefon proponowany do unifona? Łykne wpa aes, czy działa tylko na skromnym wepie?

  • 0

    31. ~orange  2007-04-27 13:28:03  host: ptkbm.centertel.pl

    Nokia 6136 ma w ustawieniach WIFI następujące opcje kodowania : WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK. Dodatkowo jest opcja "Przełączenie przez bezprzewodowy ruter" - pewnie chodzi tu o nat na ruterze...

  • 0

    32. ~  2007-04-27 13:47:23  host: nat-mo4.aster.pl

    Oooo ktoś z samej Skierniewickiej nas zaszczycił radą i komentarzem, może sam dyrektor Sieczkowski? ;-)))

  • 0

    33. ~  2007-04-27 14:12:31  host: abpv7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzięki za info, skoro jest support wpa2 to i z automatu będzie szyfrowanie aes. Jutro idę do oranża, niech mi zaproponują jakąś ciekawą ofertę ;-D

  • 0

    34.  2007-04-27 14:57:44

    PingNoMore - ok juz nic nie pisze ;) tak mam same problemy ;)

  • 0

    35. ~orange  2007-04-27 16:44:27  host: ptkbm.centertel.pl

    Nokia 6136 może wygląda niepozornie, ale to całkiem niezły telefon. Jest 4 zakresowy + WLAN, czyli działa absolutnie wszędzie na całym świecie, do tego niezly aparat i kamera video, streaming, radio + RDS (visual radio), łyka karty micro SD, java 2.0, odtwarzacz MP3. Dodatkowo oczywiście standardy czyli klient email., SyncML itd. Ma IRDA ale nie ma BlueTooth. Na rynej w UK jest produkowana specjalna wersja z BT zamiast Wifi. Po prostu z ichniejszym liveboxem łaczy się po BT. Funkcjonalnie odpowiada modelowi Nokia 6131 czyli z "wyższej półki". W tym roku dla UMA napewno Nokia wypuści jeszcze smartfon seri Exx.

  • 0

    36.  2007-04-27 20:14:48

    wlasnie testuje to cacko. dobry router daje spokojnie na 6 pomieszczen biurowych. jakos... tralalala:) na neo 2mb sprawdza sie. tzrzeba bedzie tylko wiecej na raz sprawdzic. ale naprawde do biura genialne:)

  • 0

    37. ~wt  2007-04-27 23:04:35  host: abrq45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zainteresował mnie pkt 27 regulaminu. Jeżeli dobrze zrozumiałem zasady naliczania opłat to wersja standard jest dla mnie kiepska. Niższe ceny dopiero po wykorzystaniu całego zobowiązania abonamentowego?

  • 0

    38. ~  2007-04-27 23:26:58  host: 217.116.102.137

    Czytaj ze zrozumieniem kolego. Opłaty sa takie jak w cenniku czyli 0.12 PLN w Standard. Nie doliczaja ci do rachunku dodatkowo tak jak np. robilby to PLUS, tylko zdejmuja ci z kwoty deklarowanej jak masz Jedna IDEA lub z Orange i Stacjonarne jezeli masz Twoj Plan.

  • 0

    39. ~  2007-04-27 23:27:38  host: 217.116.102.137

    Polska Telefonia Komórkowa Centertel Spółka z o.o.” z siedziba w Warszawie, adres: 01-230 Warszawa ul. Skierniewicka 10 a, zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy – Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000006107, o kapitale zakładowym 2.690.501.964,00 PLN, (NIP 527-020-68-72) OGSM/PDF19/0407, Strona 3 z 4 27. W przypadku Usługi w wariancie Unifon Standard opłata za minute połaczenia okreslona w pkt 23 bedzie pobierana w nastepujacy sposób: a. w przypadku, gdy dla karty SIM, o której mowa w pkt. 7, jest aktywowany plan taryfowy „Jedna Idea” – opłata bedzie pobierana w ten sposób, iz bedzie pomniejszana ilosc srodków (jednostek taryfowych) w ramach usługi „Kwota deklarowana” (w tym Kwota deklarowana Premium), a po wyczerpaniu srodków opłata bedzie dodatkowo doliczana do faktury, b. w przypadku, gdy dla karty SIM, o której mowa w pkt. 7, jest aktywowany plan taryfowy „Twój Plan” lub „Nowy Twój Plan” – opłata bedzie pobierana w ten sposób, iz bedzie pomniejszana ilosc srodków (jednostek taryfowych) przysługujacych w ramach usługi „Orange i Stacjonarne” (w przypadku, jesli klient ma aktywna te usługe), nastepnie „Wszyscy i na Wszystko” (w przypadku, gdy połaczenie jest objete ta usługa lub tymi usługami), a po wyczerpaniu srodków opłata bedzie dodatkowo doliczana do faktury,

  • 0

    40. ~  2007-04-27 23:29:03  host: 217.116.102.137

    (a) Opłaty w ramach oferty standardowej: Okres rozliczeniowy: jeden miesiac Unifon Standard Abonament miesieczny dla kazdego numeru 20 zł z VAT ( 16,39 zł netto) Opłata za minute połaczenia typu głosowego z numerami abonenckimi Sieci Orange oraz abonenckimi numerami 0,14 zł z VAT ( 0,12 zł netto)

  • 0

    41. ~  2007-04-27 23:29:36  host: 217.116.102.137

    oczywiscie w promocji ten abonament to 10 zł brutto

  • 0

    42. ~wt  2007-04-27 23:41:31  host: abrq45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nadal nie jestem przekonany. Przeczytajcie kilka razy pkt 27 d a szczególnie ostatnie dwa wersy tego punktu. W stosunku do Orange jestem szczególnie podejrzliwy.

  • 0

    43.  2007-04-28 08:12:30

    Do mojej firmy nadaje się to idealnie. Mamy taką konstrukcję budynku, że żadna sieć nie ma zasięgu i trzeba przyklejać się do okna żeby dało radę porozmawiać. Muszę porozmawiać o tym z prezesem :)Oczywiście najpierw dokładnie zapoznam się z tą usługą.

  • 0

    44. ~  2007-04-28 14:24:16  host: cfx51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie lepiej za pare pln miesiecznie dorzucic stacjonarny nmuer telefoniczny ktory bedize aktywny jedynie w wybranej lokalizacji + 500m ? Wyjdzie na to samo a nie trzeba bali ciagnac i oplacac TePsy... Tak maja na zachodzie a u nas za za.piu nic nie ma :) UMTS ledwo ledno... miasto ~300 tys i jeden operator jedynie UMTS na paru nadajnikach pusicil tak pedwo mala czesc miasta objelo :)

  • 0

    45. ~PROBLEM  2007-05-01 01:11:14  host: ecg73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam pytanie Czy jak se kupie nokie e61 to czy ona bezproblemu połączy mi sie z livebox czy tez sie nie połączy bo słyszałem ze nokia e61 nie ma WEP!!!!PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!1

  • 0

    46. ~PROBLEM  2007-05-01 13:01:21  host: eal33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i jeszcze jedno pytanie czy będę mogł korzystac normalnie ze stron internetowych takich jak google.pl fotka.pl o2.pl thecrims.com itp..... jak będę miał połaczenie z livebox!!!!!!!!!!!!!!1

  • 0

    47. ~sicco  2007-05-06 13:34:16  host: ip98.elektrosat.pl

    Napiszcie przykład routera, który może być wykorzystany do tego rozwiązania. Nie wszyscy posiadają przecież LIVEBOXA.

Dodaj swoją opinię