Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Unieważniona matura przez komórkę

Unieważniona matura przez komórkę

sirmark 12 Maja 2008 09:13

0 0

Tylko w pierwszym tygodniu trwania matur aż cztery razy na sali egzaminacyjnej w Łódzkiem zadzwoniła komórka. Przyłapanym uczniom unieważniono egzamin - pisze Gazeta Wyborcza.

Jak twierdzi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej jest to rekord, choć dopiero półmetek matur. Rok temu były tylko dwa takie przypadki.

Nic nie możemy w takich sytuacjach poradzić. Przepisy mówią jasno: nie można wnosić na salę egzaminacyjną żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Trzeba je zostawiać w domu albo dać do przechowania dyrektorowi lub nauczycielowi - informuje Janina Skibicka, dyrektorka OKE.




Szkolna komisja przed egzaminem za każdym razem przypomina uczniom, że telefon komórkowy na maturze grozi wyrzuceniem z sali. Dyrektorzy szkół często przy wejściu na salę zbierają także telefony do reklamówek. To i tak nie pomaga.

Jeśli jest błąd w oprogramowaniu telefonu, to różne cuda mogą się zdarzać. Wyłączony telefon też nie jest pewnikiem. Zdarzają się aparaty, które z powodu uszkodzenia same się włączają. W niektórych modelach nawet w wyłączonym telefonie słychać dźwięk budzika. I wtedy jest problem. Dlatego najlepiej nie brać ze sobą komórki - mówi pracownik jednego z serwisów komórkowych.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29.  2008-05-12 13:16:43

    ~Gal - uważasz, zę jak nie zauważysz znaku zakazu wjazdu, policjant powinien Cię upomnieć za jazdę pod prąd? Daj spokój chłopie...

  • 0

    30. ~kkk  2008-05-12 13:19:58  host: 212.160.172.70

    bez przesady, matura to nir jest az takie straszne wydarzenie żeby przestać myśleć racjonalnie i nie zrozumieć prostego polecenia któte jest przypominane zazwyczaj kilkakrotnie, więc nie usprawiedliwiajmy tych co nie oddali komórek stresem..

  • 0

    31. ~Gal  2008-05-12 13:24:26  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    jojo - wlasnie, zdal za pierwszym razem i jest fatalnym kierowca. Jaki wniosek? wlo - porownujesz mature do ryzykowania czyims zyciem? Bez demagogii prosze - mowimy o dzieciach na sali, nie kierowcach na trasie.

  • 0

    32.  2008-05-12 13:59:46

    #10, #16 dlaczego wiec mówisz ze miałeś telefon na maturze i wysyłałeś smsy itd? Jaki jest sens tej wypowiedzi? jest to dla Ciebie postawa godna naśladowania/rzecz która należy sięchwalić? Ludzie jest przepis i tak trudno go przestrzegać? Ehh cała Polska i Polacy wszystko na odwrót od prawa, a później każdy narzeka jak to jest źle i niedobrze... A sam nie robi tego co powinien

  • 0

    33. ~`  2008-05-12 14:01:01  host: 212.160.172.70

    to co niektórzy tu wypisują to przerost formy nad treścią,nie przesadzajmy tyle ludzi zdawało maturę i jakoś to przeżyło a w tym momencie robi się z tego tragedię życiową...

  • 0

    34. ~kkk  2008-05-12 14:10:45  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 zgzdzam się z 32 czemu denerwuje nas to że awans dostaje syn szefa a nie my skoro mamy lepsze kwalifikacje, albo kiedy kupimy "chrzczoną " benzynę czujemy się oszukani, ale kiedy sami mamy okazje żeby nagiąć przepisy mówimy że przecież wszyscy to robią i jesteśmy szczęśliwi że nam się udało. A to Polska własnie.

  • 0

    35.  2008-05-12 14:11:34

    #31 - ladne mi dzieci. 19-20 lat na karku (w zaleznosci od typu szkoly) to juz raczej nie dzieci...

  • 0

    36.  2008-05-12 14:36:35

    ~Gal - porównuję prawo do prawa. Nie ważne czy to ustawa, czy lokany przepis, czy przepis dotyczący tak nieznaczącego egzaminu jak matura ;-) Tylko to porównuję.

  • 0

    37.  2008-05-12 14:39:31

    Równie dobrze mógłbym porównać do parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych, alebo na chodniku, oczywiscie bez zostawienia wymaganej szerokości przejścia... Tu nie ma zagrożenia życia... ALe mandat się należy. Chyba, zę uważasz, ze nie?

  • 0

    38.  2008-05-12 15:15:47

    To byli maturzyści a nie dzieci ze szkoły specjalnej:) Prawo to prawo i kropka

  • 0

    39. ~J  2008-05-12 15:36:24  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    Popieram Wlo, jak z resztą w większości jego wypowiedzi i poglądów. Tu nie ma czasu na dywagacje: słusznie, czy nie słusznie. Jest przepis ustalone reguły i koniec. Jak nie potrafisz zapamiętać reguł lub zapanować nad podstawowymi odruchami, to znaczy, że nie dorosłes/aś do faktu posiadania świadectwa maturalnego. Umiejętność pewnych zachowań przypisana jest pośrednio do poziomu wykształcenia, nie zawsze sprawdza się to w praktyce, ale to jest samo życie. Selekcja naturalna.

  • 0

    40. ~Gal  2008-05-12 15:37:47  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    *thonka - to nadal dzieci, choc siebie pewnie za doroslych uwazaja. *wlo - nie zgadzam sie zupelnie, w/w anologie do mnie nie przemawiaja, poniewaz te dziecaki nikomu, poza soba niestety, nie zaszkodzily. Do licha, szkoda ze jak Wam mandat (trzymajac sie motoryzacji) wstawia policjant to "panie wladzo", a jak innim z GLUPIEGO powodu stwarza sie problemy to jest wszystko dobrze, wszak prawo tak stanowi. Oj Wy... zdzblo trawy to widzicie - tyle czasu minelo, a nic sie nie zmienilo.

  • 0

    41. ~jojo  2008-05-12 15:43:01  host: eek219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gal, a kto powiedział, że każdy z nas robi z siebie niewinne owieczki. Ja potrafię się przyznać do błędu i go naprawić - choć przyznam, że czasem przychodzi mi to bardzo trudno. Tu nie chodzi o demagogię. Jednak jeżeli ktoś (wydaje się, że dojrzały) popełnia tak podstawowe błędy, to co będzie, gdy przyjdzie mu podejmować ważniejsze decyzje? Decyzje, które źle podjęte zaszkodzą i być może nie tylko tej osobie ale też i wielu innym... Czasem trzeba zwolnić i pomyśleć.

  • 0

    42.  2008-05-12 16:17:50

    ~Gal - a czy przechodząc w miejscu niedozwolonym kouś szkodzisz? Czy idąc na obronę dyplomu bez przygotowanej obrony komuś szkodzisz? Czy jeśli idąć na rozmowę w sprawie pracy nie bierzesz wymaganego CV albo czego tam wymagają komuś szkodzisz? Czy nie skłądając w terminie deklaracji podatkowej kouś szkodzisz? NIKOMU nie szkodzisz - sobie szkodzisz... Tak wiec możesz się nie zgadzać. Natomiast gdybyś był nauczycielem, ja nie posłałbym swoich dzieci (jeśli miałbym wybór, bo jak wiadomo w polskiej szkole dużego wyboru nie ma) żebyś je uczył odpowiedzialności czy przygotowania do życie.

  • 0

    43.  2008-05-12 16:21:30

    Co do mandatów... Nie musisz wierzyć, ale wk...wia mnie jak policjant się tłumaczy albo regułki służbowe mi opowiada za co i dlaczego mi daje... Nie pisze i już jak ma pisać a nie tłumaczy się, że musi... Albo głupie pytania zadaje czy nie widziałem znaku zakazu - jakbym widział to bym go nie złamał... A jeśli widziałem i złamałęm to tym bardziej mi się należy mandat... Hardy jestem, bo w życiu (a nie mam prawa jazdy od trzech lat ;-)) dostałem 3 mandaty, w tym jeden od strażaków miejskich za złe parkowanie - ukosem a nie wzdłuż krawężnika ;-)

  • 0

    44. ~Gal  2008-05-12 17:04:06  host: 77-253-4-43.adsl.inetia.pl

    Zobaczymy czy jestescie faktycznie tacy praworzadni i solidni, jakimi siebie postrzegacie. Zobaczymy. Wszystko w swoim czasie.

  • 0

    45. ~`  2008-05-12 17:19:56  host: 212.160.172.70

    tu raczej nie chodzi o prawożądność, tylko o ponoszenie konsekwencji za to co się robi

  • 0