Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Unia przyspieszy hotspoty

Unia przyspieszy hotspoty

sirmark 15 Lipca 2005 12:01

0 0

Unia Europejska chce przyspieszyć rozwój bezprzewodowych sieci w Europie. By tego dokonać Komisja Europejska udostępniła część pasma 5 GHz. Zdaniem Komisji, wykorzystanie pasma pozwoli na szybszą komunikację z publicznymi hotspotami na naszym kontynencie co pozwoli na szerszy rozwój usług wymagających szybkich połączeń i np. upowszechnienie technologii VoIP.

Nowe pasmo ma być dostępne zgodnie z założeniami Komisji do listopada tego roku. Wtedy to do zaleceń brukselskich urzędników mają dostosować się, przynajmniej w planach, kraje członkowskie. Podobne posunięcia, wspomina Reuters, można obserwować i w Japonii i w Stanach Zjednoczonych.
Komisja przewiduje, że liczba hotspotów w Zachodniej Europie sięgnie do końca tego roku poziomu 45 tys. Obecnie jest ich około 26 tys. W Regionie Azji i Pacyfiku działa 29,4 tys. punktów bezprzewodowej komunikacji z siecią, podczas kiedy w Stanach Zjednoczonych jest ich około 22,7 tys. Według Komisji, liczba osób wykorzystujących obecnie komunikację WiFi to około 120 mln. Przez kolejne trzy lata ma ona wzrosnąć do około 500 mln.

Źródło tekstu: PCLab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kukabura  2005-07-15 18:14:00  host: 83.238.70.51

    Oczywiście wszystko to również na pohybel ździercom z TPSA .

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet