Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UMTS w Erze być może już we wrześniu

UMTS w Erze być może już we wrześniu

WitekT 17 Sierpnia 2004 13:34

0 0

Wygląda na to, że UMTS w Polsce pojawi się wcześniej niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Wybrani klienci biznesowi Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) juz teraz testują usługi transmisji danych w sieci UMTS. Oferta komercyjna może być zaprezentowana już we wrześniu.

W pierwszym etapie użytkownicy sieci UMTS w Era będą mogli korzystać tylko z usług dostępu do Internetu oraz transmisji danych (np. dostęp do systemów korporacyjnych). Zostaną oni wyposażeni w specjalne karty przeznaczone do pracy z komputerami przenośnymi, które umożliwiać mają roaming między usługami 3G, pakietowej transmisji danych (GPRS) oraz Wi-Fi (hot-spoty).
Niespełna miesiąc temu tego typu usługi uruchomiła w Wielkiej Brytanii sieć T-Mobile, która posiada udziały w PTC. Dla brytyjskich klientów zaskoczeniem była relatywnie niska prędkość usług w sieci UMTS (do 128 kb/s) oraz ograniczenia co do ilości pobierania danych (do 1 GB miesięcznie). Umiarkowane są za to koszty, jakie trzeba ponieść, by skorzystać z usługi. Należy nabyć od operatora kartę do komputerów przenośnych za 199 GBP i abonament za 70 GBP miesięcznie

Komercyjny start UMTS w Wielkiej Brytanii poprzedzony był testami prowadzonymi przez około 150 klientów biznesowych. Ilu testuje usługi Ery w Polsce? Niestety, nie wiadomo. Przedstawiciele operatora odmawiają udzielania jakichkolwiek informacji dotyczących rozwoju UMTS w sieci Era.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-27-243.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet