Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UMTS startuje oficjalnie w Erze

UMTS startuje oficjalnie w Erze

WitekT 23 Sierpnia 2004 11:36

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwsza udostępnia od dziś w Warszawie możliwość testowania usług szybkiej transmisji danych w oparciu o sieć trzeciej generacji UMTS.

Prędkość transmisji w systemie UMTS osiąga 384 kb/s, co zapewnia nową jakość, m.in., w dostępie do poczty korporacyjnej i Internetu, czy sieci wydzielonych. Umożliwi również w przyszłości transmisję sygnału telewizyjnego, video konferencje oraz rozmowy przez video telefony.
W testach weźmie udział ponad 1000 klientów. Zgodnie ze światowymi tendencjami telefonia trzeciej generacji będzie wykorzystywana w początkowym etapie głównie przez klientów biznesowych i firmy. Podobnie w Warszawie: możliwości telefonii trzeciej generacji przetestują przedstawiciele firm, klientów sieci Era, ale również osoby prywatne często korzystające z transmisji danych.

Uruchomienie w sieci Era telefonii trzeciej generacji ma przede wszystkim dużą wartość edukacyjną. Jest to jednocześnie ogromny postęp w budowaniu społeczeństwa informacyjnego w Polsce – powiedział Bogusław Kułakowski, Prezes Zarządu PTC. Dzięki temu znajdziemy się w gronie zaledwie ok. 20 państw świata, które uruchomiły UMTS. Polska Telefonia Cyfrowa konsekwentnie inwestuje wszystkie posiadane i zarobione zasoby finansowe w nowe usługi i technologie, nic więc dziwnego, że lider rynku pierwszy w Polsce uruchamia UMTS.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Bartol  2004-08-23 21:51:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

  ROTFL, "Polska Telefonia Cyfrowa konsekwentnie inwestuje wszystkie posiadane i zarobione zasoby finansowe w nowe usługi i technologie, nic więc dziwnego, że lider rynku pierwszy w Polsce uruchamia UMTS." No super. A do tego tylko testowo i tylko transmisja danych. I czym to sie ku&^% chwalic? No tak "oficjalnie". A pieczatka jest?

 • 0

  2. ~SuperBadGateway502  2014-08-22 00:39:17  host: 5.172.252.64

  Mamy praktycznie 10 lat pozniej, LTE jest praktycznie od niedawna, teraz stwierdzenie "tylko transmisja danych" jest nieco, hm, ciekawe ;). Ja mysle ze teraz TYLKO to sie liczy albo glownie. Minuty sa unlimited lub jest ich bardzo duzo, smsy tez, pole walki zostalo ograniczone TYLKO do internetu. Nawet Roaming za niecaly rok zostanie zrownany do normalnego poziomu. Wiec dla operatorow to nie tyle TYLKO co AZ transmisja danych ;)

 • 0

  3. ~chomik  2018-05-08 20:06:51  host: public-gprs369464.centertel.pl

  To wspaniały news, kurła. Biorę to.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet