Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UMTS czas zacząć

UMTS czas zacząć

WitekT 12 Maja 2005 15:15

0 0

Zainteresowanie możliwościami UMTS w Polsce cały czas rośnie i obecnie sięga 42% co oznacza, że przeszło 7 mln posiadaczy telefonów komórkowych chciałoby przejść na nowy standard.

Dla porównania w 2001 r. zaledwie co czwarta osoba (27%) była zainteresowana korzystaniem z usług UMTS, dwa lata później odsetek ten wzrósł do 34% - wynika z badania TNS Telecoms Index, przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Polscy operatorzy nie śpieszą się z uruchomieniem UMTS. Ich ostrożność zwiększa obserwacja rynku zachodniego, na którym telefonia trzeciej generacji bardzo wolno zastępuje GSM. Niemniej jednak moment nadejścia technologii 3G zbliża się nieuchronnie – operatorzy są zobowiązani wymogami koncesji, aby już w 2007 roku zapewnić dostęp do UMTS 20% Polaków.
W związku z rozstrzygnięciem przetargu URTiP na rezerwację częstotliwości w paśmie UMTS, nie milkną dyskusje o pojawieniu się kolejnego gracza na rynku komórkowym. W tym kontekście bardzo wzrosło zainteresowanie Netią, zarówno w mediach jak wśród użytkowników. A jak Netię postrzegają Polacy?

Jak wynika z badań wizerunku przeprowadzonych przez TNS OBOP, Netia szczególnie dobrze oceniana jest pod względem wzrostu jej pozycji na rynku telekomunikacyjnym, szerokości zakresu usług, stabilności, prestiżu oraz innowacyjności we wprowadzaniu nowych technologii. Pozytywnie postrzegany jest również profesjonalizm Netii w obsłudze klienta.
netia obop m
Wśród respondentów Netia ma opinię firmy z dużym potencjałem rozwojowym, oferującej wiele, często nowatorskich rozwiązań. Są to cechy, którymi powinien charakteryzować się operator nowoczesnej technologii, jaką jest UMTS – mówi Anna Karczmarczuk, lider sektora Technology w TNS OBOP.

Źródło tekstu: TNS OBOP     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~ker  2005-05-12 15:36:00  host: 217.153.6.190

  no nieźle. wczoraj media trąbiły, że Netia zajmuje stacjonarną niszę telekomunikacyjną, obsługa klienta beznadziejna, nie radzą sobie z księgowością ... A tu taki zachwyt. No to w końcu komu wierzyć ?

 • 0

  2. ~ehmm  2005-05-13 15:41:00  host: 212.244.115.33

  jeśli chodzi o komórki i UMTS,to z nowym graczem ja mam tylko dwie nadzieję.
  Po pierwsze, obniżą się koszty połączeń(tutaj nawet Netia mogła by troszkę pomóc - ale mało - dlatego wolałbym żeby Netia miała GSM 1800 a "3"dostała UMTS..
  Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie nowych możliwości UMTS - to tutaj chciałbym liczyć na małe ceny za stałe łacza internetowe przez komórkę (ale by można było się połaczyć nie tylko na laptopy ale i zwykłe komputery..) - oraz by łącze były szybkie w całym kraju a nie tylko, jak to jest do tej pory przy HotSpotach(których jest mało i na ograniczonej bardzo przestrzeni:(() czy w okolicy Warszawy (jak to ma np Era i Jej BlueConect - czy Idea też coś wczoraj wymyśliła, ale cała idea i ceny są podobne(by nie rzec identyczne - tylko rozprowadzane przez inną firmę)Tutaj tylko Hunchinson mógłby pomóc.
  Ehmm

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet