Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ulga w TP za Internet - tak, ale nie do końca

Ulga w TP za Internet - tak, ale nie do końca

WitekT 16 Sierpnia 2005 12:10

0 0

Telekomunikacja Polska wystawi faktury dla małżonków za dostęp do Internetu tylko za ostatnie cztery miesiące roku. Na korekty za poprzednie miesiące nie ma co liczyć.

Od 1. sierpnia TP wystawia faktury za dostęp do sieci na imiona małżonków. Wcześniej był z tym kłopot. Daje to możliwość skorzystania z ulgi na Internet w podwójnej wysokości, czyli 1520 zł. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

W tym roku można liczyć najwyżej na 4 faktury wystawione na małżonków, bo TP nie planuje wystawiania korekt za cały rok. Niechęć do wystawiania faktur "wstecz" wynika z trudności, jakie mogłyby powstać przy korygowaniu tysięcy dokumentów i niemałych kosztów całej operacji. Tymczasem o tym, jak powinny być wystawiane faktury, było wiadomo niemal od początku roku.
Operator nie będzie także wystawiał faktur na innych domowników. Faktura będzie wystawiana tylko na małżonków, mimo że Ministerstwo Finansów pozwala na to, by w jednym miejscu korzystało z ulgi nie tylko małżeństwo, ale także dzieci lub inni domownicy. Warunek – muszą mieszkać pod jednym dachem, a ich imiona i nazwiska muszą figurować na fakturach potwierdzających wydatki na Internet.

Telekomunikacja tłumaczy, że wystawianie faktur na innych domowników spowodowałoby zbyt wiele utrudnień w prawidłowym świadczeniu usług. Takich problemów nie widzą inni, konkurencyjni operatorzy.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet