Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ulga na Internet - nawet ten w pakiecie

Ulga na Internet - nawet ten w pakiecie

LuiN 8 Czerwca 2009 15:20

0 0

Telekomunikacja Polska - najczęściej oferująca pakiety - zapowiedziała korektę faktur, na których widnieje jedna opłata za pakiet, a nie ma wyszczególnionej opłaty za Internet. Pozwoli podatnikom opłacającym pakiety korzystać z ulgi w PIT - pisze Gazeta Prawna.

Działania Telekomunikacji Polskiej są efektem interwencji rzecznika praw obywatelskich, będącej reakcją na artykuł Gazety Prawnej z 11 grudnia 2008 roku. Magdalena Kobos z Ministerstwa Finansów nie widzi by cokolwiek stało na przeszkodzie, aby podatnicy, opłacający Internet w ramach pakietu, korzystali z ulgi internetowej.




Warunkiem jest jednak to, by na fakturze została wyszczególniona kwota opłaty za dostęp do sieci Internet. To na jej podstawie od 1. stycznia 2005 roku podatnicy mogą odliczać od dochodu wydatki poniesione z tytułu użytkowania Internetu w lokalu (budynku) będącym miejscem ich zamieszkania - w wysokości nieprzekraczającej w roku 760 zł.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~aqq  2009-06-08 15:43:32  host: 212.14.50.10

    Szkoda, że piękne umysły z tp same na to nie wpadły, na coś tak oczywistego w chwili tworzenia swojej oferty. Księgowość tp śpi? a może korzysta z usług Andersena?

  • 0

    2.  2009-06-08 15:56:55

    Niech to wprowadzą, bo ja mam chrapkę na nesotradę z telewizją

  • 0

    3. ~  2009-06-08 16:15:48  host: doq202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś wie ruszyło i chwała im za to, choć problem dotyczył stosunkowo małej grupy ludzi (co wcale nie oznacza, że go nie było). Z drugiej strony odwlekanie chyba nie było celowym, bo nie widzę po co mieliby to robić

  • 0

    4. ~  2009-06-08 16:16:10  host: doq202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    coś wreszcie ruszyło

  • 0

    5. ~Adi  2009-06-08 16:19:26  host: 078088200215.walbrzych.vectranet.pl

    Ja mam vectre i 6mb lacze, za neta w cenniku mam 99 PLN a na fakturze 43 PLN , przez co 100-200 pln trace w skali roku

  • 0

    6. ~a  2009-06-08 16:34:17  host: inet20909nb-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ta ulga powinna zostać zlikwidowana ! Bo jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać, i ci co mają internet z kablówek i ci co mają internet na kartę pre-paid, no i wreszcie ci telekomunikacji. Ulga dla wszystkich albo do likwidacji !

  • 0

    7.  2009-06-08 16:49:11

    czemu Ci co mają z kablówek nie mogą?

  • 0

    8. ~MaRiO  2009-06-08 16:59:52  host: static-68-219.is.net.pl

    7: jak to nie moga? ja mam caly pakiet : tv, kablowka + internet ( 2 numery IP na jednym kablu ) i na fakturze pisze mi dokladnie co za ile place.. i jest internet 66 zł za 2 numery IP (50+16) oczywiscie 100Mbit/s :)) ja tam nie wiem co to znaczy slaby net :)) no chyba ze korzystam z wifi od sasiada routera :)) czy darmowego hotspota :)) pozdro :))

  • 0

    9.  2009-06-08 18:27:17

    @8 nastepna siec co to poszlo wszystko na ethernecie i dlatego pisza 100mbit/s? takich sieci w Polsce sa tysiace, a lacze podlaczone do nich nie przekracza z reguly 20mbit/s ;) szkoda tylko, ze w regulaminach nic u nich nie ma o predkosciach gwarantowanych i minimalnych do routera brzegowego...

  • 0

    10. ~MaRiO  2009-06-08 19:04:28  host: static-68-219.is.net.pl

    9: tak? prosze : http://www.speedtest.net/result/485073003.png ping duzy.. zazwyczaj jest 10 :)) nastepnym razem nie pisz "wszystkie" moze tak jest u Ciebie.. ale nie w moim miescie bo tu takich sieci jest pare i konkurencja duza.. zreszta na tej stronie popatrz na ranking na miasto Tarnów :)) i to wszystko za 50 zł :)) w pakiecie jeszcze taniej :)) pozdro :))

  • 0

    11. ~MaRiO  2009-06-08 19:05:09  host: static-68-219.is.net.pl

    dodam jeszcze ze do serwera mam daleko.. nie ma zadnego w poblizu..

  • 0

    12.  2009-06-08 21:05:10

    sorry ale zaden speedtest nie jest miarodajny, a juz tym bardziej robiony prawie o polnocy gdzie ruch w sieci jest znikomy. nie daja gwarancji predkosci w zadnych umowach wiec zycze szczescia jak nagle znajdzie sie kilkanascie 'ssakow' wysycajacych lacze do granic mozliwosci... bylem w takiej sieci gdzie mielismy bezposrednie wpiecie po swiatlowodzie w szkielet politechniki (ATM 155mbit/s), lacze zacne, ale jak sie znalazlo 20 takich, co chcieli byc na biezaco z nowosciami kinowymi to nie bylo na nich mocnych...

  • 0

    13. ~MaRiO  2009-06-08 22:01:59  host: static-68-219.is.net.pl

    wiesz u mnie w calym miescie sa światłowodowy.. :)) dla mnie to zadna nowosc :)) to gdzie mam zrobic test? i o ktorej? to ze w sobote wieczorem nie ma 100mb to chyba normalka? ale na pewno nie 20mb jak pisales :)) niech wtedy bedzie polowa to i tak mnie satysfakcjonuje aa i chyba jeszcze sie nigdy nie znalazlo kilkanascie "ssakow" bo sobie nie przypominam predkosci 20mb a mam internet w tej sieci ponad 10 lat :))

  • 0

    14. ~MaRiO  2009-06-08 22:03:17  host: static-68-219.is.net.pl

    a konczac temat to ja nie wiem co Ty chcesz mi udowodnic? ze netia czy tp np. z netem 2MB za nie wiem 30 zł jest lepsza? hehe :)) pozdro :))

  • 0

    15. ~Muzoholik  2009-06-08 22:23:48  host: ip-79-175-228-66.cable.smsnet.pl

    LuiN: Ostatni akapit, drugie zdanie. ;P "pod stawie"

  • 0

    16.  2009-06-08 22:25:03

    Muzoholik: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    17.  2009-06-08 23:40:05

    @MaRIO, ludzka zazdrość nie zna granic, co niektórzy dalej będą uważać, że masz słabego neta. Ja szczerze jestem pod wrażeniem. Nie sądziłem, że takie prędkości w Polsce są osiągalne i to za takie pieniądze. Szok. PS: Możesz puścić jeszcze test na speed.io ?

  • 0

    18. ~xyz  2009-06-09 09:57:53  host: 87-205-205-218.adsl.inetia.pl

    @6 - a od kiedy prawo jest dla ludzi szarych ludzi..., ulga jak ulga to że ktoś nie może z niej skorzystać, nie znaczy że trzeba ją zlikwidować, to tak jak mieć pretensje o to że są biedni i bogaci. pozdr.

  • 0

    19.  2009-06-09 15:05:57

    @6 To, że ty nie możesz mieć taniej to od razu wszyscy inni muszą mieć drożej? Typowo polskie myślenie... tylko powystrzelać.

  • 0

    20. ~emr  2009-06-09 15:54:33  host: emr77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 19 roni_ / tylko powystrzelać - typowe polskie myślenie ;))

Dodaj swoją opinię