Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ulga na Internet 2011

Ulga na Internet 2011

Ringu 7 Stycznia 2011 10:08

0 0

Z nowym rokiem weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulgi na Intenet. Będzie łatwiej, ale niestety dopiero od przyszłego roku - nowelizacja dotyczy kosztów, które zostaną poniesione w 2011 roku.

Obecnie podatnik może odliczyć od dochodu koszty związane z użytkowaniem sieci Internet w swoim lokalu. Wiele wątpliwości dotyczyło tego, czy można odliczać wydatki na Internet mobilny, z którego właściwie można korzystać wszędzie. Od 2011 roku to ograniczenie zniknie.




Druga zmiana dotyczy dokumentacji wymaganej przy korzystaniu z ulgi. Do tej pory wymagane były faktury VAT, w tej chwili wystarczą same dowody wpłaty.

Maksymalna kwota odliczenia pozostaje bez zmian, dalej wynosi 760 zł.

Źródło tekstu: eGospodarka.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 2

    1.  2011-01-07 10:10:11

    Czy możliwe będzie również odliczanie użytkowania internetu w prepaid, np. przez wykazanie w formie pdf-a, czy wydruku z niego doładowań sima obsługującego np. Play Online, czy OFnK ?

  • 0

    2.  2011-01-07 10:15:15

    Przyłączam się do pytania tomsa. Drodzy operatorzy - dajcie możliwość odliczania przedpłaconego internetu mobilnego!

  • 0

    3. ~  2011-01-07 10:25:34  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @1; tak czytałem że będzie to możliwe.

  • 0

    5.  2011-01-07 11:14:10

    Za grudzień 2010 r. też będą jaja z odliczeniami bo jak faktura zostanie wystawiona w styczniu 2011 i zapłacona wtedy to nie można jej odliczyć za 2010 r.!

  • 0

    6. ~polkomtel  2011-01-07 11:17:45  host: nat-goc1-5.aster.pl

    JA CHCIALBYM MIEC MOZLIWOSC ODLICZANIA VATU 23% W PIT'CIE. FIRMY TO I TAK NIE POCZUJA ALE OSOBY PRUWATNE MAJA ZAWSZE POD GORE

  • 0

    7. ~  2011-01-07 11:31:53  host: z23-15.opera-mini.net

    @6: no rzeczywiście 1 grosz na każda złotówkę to bardzo dużą różnica... A no tak jak ty nadal w plusie to nie ma co się dziwić że tak się przejąłeś

  • 0

    8. ~mobilny  2011-01-07 12:33:24  host: adl90.internetdsl.tpnet.pl

    Witam A czy internet jako dodatkowa usługa przy abonamencie (tzw. pakiety internetowe) też będzie można?

  • 0

    9. ~Longman  2011-01-07 12:55:19  host: adbq200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przepraszam za OT, ale czy dziś jest jakaś awaria na łączach Netii? Przyznam, że jakość głosu jest jakby rozmawiało się z Marsem, a co gorsza "mylą się międzynarodowe kierunkowe", zamiast 36 (Węgry) wskakują losowe kierunkowe, zazwyczaj Szwecja (46).

  • 0

    10. ~x  2011-01-07 12:55:58  host: 178-36-155-1.adsl.inetia.pl

    Podbijam pytanie mobilnego. Orientuje się ktoś jak z tym będzie?

  • 0

    11.  2011-01-07 13:50:46

    Ja zamierzam za 2010 r. odliczyć pakiet w internecie mobilnym. Jest faktura vat na adres zamieszkania, wyszczególniony pakiet 2 GB i dowody poniesionych wydatków. Problem mam taki że za grudzień 2010 mam fakturę wystawioną w styczniu 2011 i z terminem płatności w styczniu 2011 r. więc nie mogę jej odliczyć w zeznaniu za 2010 r. ? Odnośnie internetu mobilnego była Interpelacja nr 11597 do Ministra Finansów w sprawie ulgi na Internet http://portal.blue-net.com.pl/content/view/69/1/ i stanowisko MF jest takie że można internet mobilny odliczać od zawsze.

  • 0

    13.  2011-01-07 14:01:24

    Nie ma co się ekscytować odliczeniami za rok 2011, bo nasi ukochani POsłowie mogą jeszcze wszystko ze 100 razy zmienić. Jak przyznał jeden z nich (POsłów), sejm w podatkach "grzebie" 365 razy w roku, a że pozostało jeszcze ponad 350 dni, to wszystko jest możliwe.

  • 0

    14. ~mirekb  2011-01-07 14:54:06  host: user-46-112-196-69.play-internet.pl

    mam fakture za iplusa z dnia 28grudnia,doszla wczoraj a do 10 mam zaplacic.zobaczymy co mi powie us jak faktury płacę elektronicznie-uznaja zapłate na podstaie jakiegoś oswiadczenia czy moze inne drogi?sprawdzał ktoś?dobrze sie rozliczyc jeszcze w styczniu ;-)

  • 0

    15.  2011-01-07 15:29:39

    @mirekb do płatności elektronicznej się nie przyczepią tylko do tego że wydatki na internet powinieneś ponieść w 2010 r. Jak zapłacisz w 2011 to moim zdaniem nie możesz odliczyć za 2010.

  • 0

    16. ~dvd  2011-01-08 01:40:11  host: user-46-112-172-145.play-internet.pl

    W świetle powyższego jak odliczyć np. playonline lub inny internet PREPAID, najpierw zarejestrować? co dalej, czy będzie można odliczyć?

  • 0

    17.  2011-01-08 11:25:15

    TomekO - nie powtarzaj bzdur za jakimś dziennikarzyną... Żadnych jaj nie będzie, tak jak nigdy nie było ;-) Jesli ktoś dostaje fakturę za grudzień w styczniu, to tak jak tę za 12.2010 rozluczy dopiero w 2001 tak tę z 12.2009 rozliczy w 2010. Nikt na tym nie straci, chyba, że jest głupi ;-)

  • 0

    19.  2011-01-08 11:36:54

    @17 a gdzie ja napisałem że ktoś może coś stracić ? Obstawiam że 99,99 % ludzi źle się rozliczy w takiej sytuacji.

  • 0

    20. ~Internet sąsiada  2011-01-09 14:12:05  host: ihm90.internetdsl.tpnet.pl

    Mnie ciekawi, czy mogę odliczyć sobie podatek za Internet sąsiada, który nie założył sobie hasła w routerze wi-fi?

  • 0

    21. ~mała  2011-01-28 12:30:17  host: 62.62.netcom-computers.com.pl

    czy mogę odliczyć Internet posiadając tylko dowody wpłaty???

  • 0

    22. ~??  2011-02-09 12:51:51  host: 213.73.30.58

    A jak Pan/Pani z kontroli zechce żeby udowodnić, że nie korzystałem z internetu mobilnego poza domem?

  • 0

    23. ~tom  2011-02-26 19:28:04  host: adnh104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    by się dobrze rozliczyć za internet musi pisać na fakturze "zapłacono gotówką"...Ponad 80 % złozonych pitów w ciągu dwóch lat z tym odliczeniem posiadało tego typu błędy i podatnicy byli wzywani do korekt z zeznaniach...

Dodaj swoją opinię