Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ukradł 2,5 tysiąca złotych przez telefon

Ukradł 2,5 tysiąca złotych przez telefon

Immortal 28 Września 2007 00:47

0 0

"Zablokowała pani telefony w całym województwie lubelskim" - usłyszała sprzedawczyni pewnego sklepu spożywczego. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że w ciągu kilkunastu minut straci 2,5 tysiąca złotych.

Mężczyzna przedstawił się za przedstawiciela jednej z sieci komórkowych. Stwierdził, że sprzedawane w tym sklepie kody doładowujące stan konta telefonu, spowodowały zablokowanie całej sieci telefonicznej w województwie lubelskim. Naturalnie zaproponował rozwiązanie - zaproponował kobiecie, aby podała mu kody doładowujące wybranych sieci komórkowych.Jak stwierdził - ich wyeliminowanie usunie awarie. Kobieta bez zastanowienia przekazała rozmówcy żądane informacje. Dodatkowo zaproponował, aby zniszczyła jeszcze wydruki operacji - to tak dla pewności. Naturalnie i tą prośbę sprzedawczyni wykonała bez zastanowienia.




Oczywiście czas na refleksję przyszedł o wiele za późno. Właściciel sklepu stracił 2,5 tysiąca złotych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~pantg  2007-09-28 10:32:09  host: p03-12.opera-mini.net

    większość ludzi jest podatna na oszustwa, tak samo w tym przypadku większość osób w ten czy podobny sposób by dała się oszukać. To fajnie się z boku komentuje, ale być w takiej sytuacji nie chciałbym być, bo nie wiem, jak bym się zachował!

  • 0

    24. ~PLAY - POWER  2007-09-28 10:40:31  host: fax74.internetdsl.tpnet.pl

    @pantg niedawno był w telewizji przypadek pewnego Pana, kierowcy autobusu, który dziennie wysyłał jak się nie mylę kilkaset sms-ów premium po 2,44zł za sztukę w nadziei, że wygra nagrodę, przyszedł mu rachunek(na firmę) na przeszło 90.000zł , wyrzucili tego Pana z roboty, a na domiar złego, oświadczył, że jak mu się uda wygrać to zwróci dług... po prostu ręce mi opadły... rodzina przerażona , bo jak spłacić taką kwotę a na dodatek ten Pan zadeklarował się, że nadal chce grać :/ takie sytuacje pokazują jak wiele osób jest naiwnych i w ogóle nieprzystosowanych do życia.

  • 0

    25. ~frytko  2007-09-28 10:49:27  host: acst102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    skoro juz tak jedziemy na olka, to ja bym nawet posadzil olka na karnym dywaniku. i zabronil internetu na tydzien. Nie nalezy obrazac innyc nawet jesli ich nie znasz

  • 0

    26.  2007-09-28 10:49:28

    głupich nie brakuje :|

  • 0

    27.  2007-09-28 11:11:00

    I głupich nie sieją:)

  • 0

    28. ~:))  2007-09-28 11:26:01  host: host-81-190-0-202.gdynia.mm.pl

    To straszne - czemu Polacy nie myślą? To samo z wyborami... a potem musimy wysłuchiwać idiotów typu Fotyga czy Nelly Rokita...

  • 0

    29. ~matek  2007-09-28 12:13:17  host: inet20908na-2.eranet.pl

    ej ja tez chce wspadzic swoje 3 grosze :D -moze tej babce placili za odpowiedzialnosc w sklepie i miala prawo podjac taka decyzje bez wiedzy kierownika -no i podjela -szkoda ze wlasciciel nie byl taki gapa :D

  • 0

    30.  2007-09-28 13:34:52

    Kurcze, ze tez poprzednie identyczne przypadki nic nie uczą...Kiero powinien zrobic przeszkolenie pracownikom...

  • 0

    31.  2007-09-28 13:41:40

    Ale to jest relacja kobiety ? Jest jakieś nagranie czy tak było ? Dla mnie kobieta niedosyć że ma oddać pieniądze właścicielowi to powinna odpowiedzieć karnie za współudział w wyłudzeniu !

  • 0

    32. ~PLAY - POWER  2007-09-28 13:58:30  host: fax74.internetdsl.tpnet.pl

    Mam takie przeczucie, że ta sprzedawczyni mogła współdziałać z tym osobnikiem, który do niej dzwonił, oczywiście mogę się mylić, ale ta opcja, o której piszę jest dość prawdopodobna.

  • 0

    33. ~  2007-09-28 13:59:10  host: akk25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek skype to niedorobilny dzieciuch

  • 0

    34. ~z  2007-09-28 15:09:45  host: emp201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda kobieciny, że z powodu jakiegoś cwaniaczka ma teraz finansowa przerąbane. Powinno się przeszkolić takie osoby, które po prostu mogą sobie z tego nie zdawać w ogóle sprawy. My się śmiejemy z takiej niewiedzy ale i nas może ktoś kiedyś oszkapić o czym dowiemy się dopiero po fakcie jak przyjdzie komornik po należności o których nawet nie wiemy bo i tak się zdarzało z np. lewymi kredytami. Draństwo i sq... po prostu.

  • 0

    35. ~z  2007-09-28 15:11:23  host: emp201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niewiedza nie zwalnia od elementarnego myślenia mimo wszystko.

  • 0

    36. ~  2007-09-28 17:52:58  host: abzr76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @matek czy widziałeś kiedyś żeby w sklepie (pewnie jakimś wiejskim) komuś placono za odpowiedzialność? Będzie biedaczka musiała na bank spłacać takie wyłudzenie a ze strachu nie pójdzie do sądu bo za długo wszystko będzie trwało itp itd. @TomekO Twój ojciec też powinien odpowiedzieć za to że cie zrobił, niby z jakiej paki wszyscy oszukani w tym kraju też mają być skazywani?

  • 0

    37. ~  2007-09-28 18:13:39  host: ami96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    32 a rozum jak w szkole rozdawali to na wagarach byles?

  • 0

    38.  2007-09-28 18:21:51

    Na jakiej podstawie twierdzisz że została oszukana ? Bo tak powiedziała dziennikarzowi ? Jeżeli poprzez rażące zaniedbanie doprowadziła do szkody to trzeba płacić - pewnie kodeks pracy ją jakoś chroni. Sklep też może być ubezpieczony. Sąd jest po to żeby w odpowiedniej sytuacji dochodzić swoich roszczeń.

  • 0

    39.  2007-09-28 19:39:32

    Ano, jakby policja chciała, tak jak się nie chce to za kilka minut mają tego co to zrobił, eh też Ci kraj - ale grunt że statystki w Policji dobre

  • 0

    40.  2007-09-28 20:15:55

    hajnasz: ale to nie dotyczy Kaczmarka itp. więc po co Policja ma grzebać w bilingach? Robota mrówcza i kamer nie będzie:)

  • 0

    41. ~  2007-09-29 09:03:03  host: 217.98.38.3

    Inteligentna sprzedawczyni.... teraz awansuje na sprzataczke :)

  • 0

    42. ~boxer  2007-10-04 15:23:03  host: aaos156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak możecie to ślijcie na ten nr 511337513 kody doładowujące orange za 5zł.z góry dzienx

Dodaj swoją opinię