Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKOiK stwierdził, że TP wprowadzała w błąd

UKOiK stwierdził, że TP wprowadzała w błąd

WitekT 4 Marca 2005 17:30

0 0

Ulotki Telekomunikacji Polskiej, reklamujące plany taryfowe Darmowe Weekendy oraz Darmowe Wieczory i Weekendy, mogły wprowadzać konsumentów w błąd - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd nie nałożył na spółkę kary, tylko nakazał jej wycofanie się z praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.
W listopadzie 2003 roku TP przesłała swoim abonentom ulotki reklamowe dotyczące nowych ofert. Zgodnie z nimi konsument wybierając plany taryfowe Darmowe Weekendy oraz Darmowe Wieczory i Weekendy mógł wykonywać bezpłatne połączenia na numery stacjonarne w całej Polsce w określonych godzinach. Ulotki nie zawierały informacji, że bezpłatne połączenia dotyczą wyłącznie rozmów dokonywanych w sieci Telekomunikacji Polskiej, nie zaś do innych operatorów. Ulotki nie informowały także, że usługa jest dostępna od 1. stycznia 2004 roku, nie informowali o tym również pracownicy TP, a konsumenci którzy zamówili nowe plany taryfowe w grudniu 2003 roku nie wiedzieli przez to, że mogą z nich korzystać dopiero od nowego roku.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet