Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE zdjął klauzulę "tajemnica TP" z projektu regulaminu ISDN

UKE zdjął klauzulę "tajemnica TP" z projektu regulaminu ISDN

WitekT 5 Kwietnia 2007 23:31

0 0

19. lutego do UKE wpłynął projekt zmiany regulaminu świadczenia usług ISDN, złożony przez Telekomunikację Polską, który powstał poprzez dostosowanie jego zapisów do Prawa Telekomunikacyjnego. Planowana data jego wejścia w życie to 1. lipca, a UKE rozpoczęło okres jego konsultacji, które zakończyć mają się 11. kwietnia.

Nowy regulamin ma zastąpić dwa dotychczas funkcjonujące przepisy - Regulamin świadczenia usługi linia cyfrowa ISDN tp oraz Regulamin świadczenia usługi Octopus ISDN tp.




Co ciekawe, ze względu na fakt, iż przedłożony projekt regulaminu został opatrzony przez TP klauzulą tajemnica TP, prezes UKE 23. marca uchylił powyższe zastrzeżenie swoją decyzją o rygorze natychmiastowej wykonalności. W związku z tym projekt regulaminu mógł być podany do wiadomości publicznej.

Tekst jednolity projektu regulaminu można zobaczyć na stronach UKE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2007-04-06 00:35:28

    drakula: e no, bajki opowiadasz... ;)

  • 0

    4. ~haha  2007-04-06 02:30:10  host: chello084010069189.chello.pl

    Nie mogę, te babsko jest tak uparte i cięte na TP, że za każdym razem musi udowodnić kto tu rządzi. To jest jakaś obsesja - czyli cecha całego PiSuaru i kaczystanu

  • 0

    5. ~ehh  2007-04-06 07:22:11  host: rev-148-179.informel.pl

    a mnie to cieszy, przynajmniej cos robi, kto wie czy nie jako jedyna. A tp takze swieta nie jest. Pani S ma moje blogoslawienstwo na wszystko tak dlugo jak cos sie bedzie dzialo i w efekcie doprowadzi do wozwoju tego skostnialego rynku.

  • 0

    6. ~ktos  2007-04-06 09:27:33  host: bta226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehh ciekawe czy jak ktos by publicznie objawil twoje tajemnice ze np dmuchasz chlopakow za kase to bylbys dumny ? Wiesz malolacie co to jast tajemnica handlowa ? Dzieki takim imbecylom jak ty i spolka mamy taki rzad i wszystko poza zajmowaniem sie gospodarka. Wciaz waliki polityczne, aboracja likwidacje sex shopow, UKE i inne badziewia zaciemniajace oczy takim matolom jak TY ! Dzieki bogu sa jeszcze normalni ludzie co widac w poprzednich postach !

  • 0

    7. ~dt  2007-04-06 10:01:54  host: wap.plusgsm.pl

    Ktos a Ty wiesz co to tajemnica handlowa? Od kiedy jest nia regulamin swiadczenia uslug - rzecz jak najbardziej jawna?

  • 0

    8. ~Banan  2007-04-06 10:54:00  host: 212.160.172.70

    Do dt: jawna, ale dopiero po zatwiedzeniu przez UKE. Do tego czasu jest to tajemnica handlowa.

  • 0

    9.  2007-04-06 10:55:53

    Banan: nie do momentu zatwierdzenia przez UKE, tylko do momentu wprowadzenia jeżeli już - bo zatwierdzenie nie równa się obowiązkowi wprowadzenia. To raz. Dwa - coś mi się wydaje, że UKE miało prawo w tym wypadku zdjąć tą klauzulę...

  • 0

    10. ~poznaniak  2007-04-06 10:59:39  host: 87-205-71-72.adsl.inetia.pl

    Trudno by projekt regulaminu był ściśle tajny. Oferta cenowa to coś innego.

  • 0

    11. ~ATP  2007-04-06 13:18:59  host: 212.160.172.70

    Witek, a tobie znów sie coś wydaje; może sprawdź i podaj konkrety, bo to żadna dyskusja i kiedyś ktoś ci napisze, że wydaje mu się, że bierzesz kasę od Pani Minister za uprawianie pozytywnego PR; więcej konkretów poproszę, więcej konkretów

  • 0

    12.  2007-04-06 13:20:04

    ATP: no na konkrety to czekam z Waszej strony, a nie zasłanianie się stwierdzeniem "więcej powiedzieć nie mogę". Albo dyskutujemy, albo sobie zostawiamy domysły.

  • 0

    13. ~Greg  2007-04-06 13:34:17  host: 212.160.172.70

    10: w regulaminie mogą być zawarte warunki oferty, a więc według mnie UKE sobie leci jednak w kulki. W każdym razie wydaje mi się, że oferta wraz z regulaminem powinna być tajemnicą do momentu wprowadzenia jej na rynek.

  • 0

    14.  2007-04-06 13:37:39

    Greg: a są zawarte warunki oferty?

  • 0

    15. ~Greg  2007-04-06 13:42:10  host: 212.160.172.70

    Nie wiem. To nie moja sprawa, natomiast zwracam uwagę, że UKE jednak nie powinno publikować tego typu rzeczy.

  • 0

    16.  2007-04-06 13:44:29

    Greg: no to sprawdź i oceń - masz możliwość, po co gdybać :)

  • 0

    17. ~Greg  2007-04-06 13:48:01  host: 212.160.172.70

    Nie mam czasu na czytanie, ale jak dla mnie jak jest coś tajemnicą, to należy to zachować w tajemnicy. Jak konkurencja nawet otrzyma sygnał, że ktoś przygotowuje się do wprowadzenia nowej oferty, to się zabezpiecza i rozpoczyna pracę nad nową własną ofertą - tak na wszelki wypadek, aby szybko odpowiedzieć na wymagania rynku. Nie wiem na ile jestem obiektywny, ale wydaje mi się, iż sam fakt sygnalizowania konkurencji, że TP wprowadza nową ofertę jest już naruszeniem wolnej konkurencji.

  • 0

    18.  2007-04-06 13:50:46

    Greg: ale to NIE JEST nowa oferta, tylko nowy regulamin wynikający z dostosowania zapisów do PT. Poza tym nie dochodźmy do absurdów, bo w ten sposób TP może CAŁĄ korespondencję do UKE oznakować klauzulą "tajemnica TP". Poza tym nie wiem po co gdybać - masz czas komentować, a nie masz czasu przeczytać regulaminu... A właściwie go tylko "przelecieć" wzrokiem. ;)

  • 0

    19. ~Greg  2007-04-06 13:53:39  host: 212.160.172.70

    WitekT: ale zmiany w istniejącej ofercie niosą za sobą zawsze jakieś konsekwencje na rynku. Nie mam czasu przeczytać :). Mam do przeczytania 200 stron całkiem innych rzeczy. :)

  • 0

    20. ~Greg  2007-04-06 14:00:32  host: 212.160.172.70

    19: Kolega mi zwrócił uwagę, że wyraziłem się niejasno. Chodzi mi o to, że zmiana regulaminu może nieść ze sobą zmianę zmianę warunków oferty (chociaż ceny zostają te same). Zmiana warunków oferty innych niż cenowe, również wpływa na jej atrakcyjność.

  • 0

    21.  2007-04-06 14:02:57

    Greg: to oceń te zmiany i przestań gdybać. Wystarczy jeden telefon do człowieka u Ciebie w firmie i bez czytania poda Ci wszystkie zmiany. :)

  • 0

    22. ~Greg  2007-04-06 14:07:48  host: 212.160.172.70

    WitekT: to poco UKE umieściło regulamin do konsultacji? Jeżeli nie zawiera ten regulamin żadnych warunków, to co jest tutaj do konsultowania? WitekT twierdzisz w takim razie, że UKE zamiast się brać do roboty zajmuje się głupotami.

Dodaj swoją opinię