Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE żąda od operatorów danych o roamingu

UKE żąda od operatorów danych o roamingu

orson_dzi 21 Czerwca 2017 09:47

5 2
uke

UKE wzywa operatorów do przekazania danych na temat połączeń roamingowych.

Operatorzy, którzy otrzymają pisemne wezwanie od Urzędu będę musieli uzupełnić szczegółowy kwestionariusz roamingowy. Nie wiadomo jeszcze, którzy operatorzy zostaną do tego wezwani.

W kwestionariuszu mają znaleźć się bardzo szczegółowe dane na temat połączeń roamingowych, z rozpisaniem m.in. ilości użytkowników, czasie i liczbie połączeń i wiadomości w podziale na plany taryfowe i partnerów roamingowych.

Pełny kwestionariusz można pobrać pod tym adresem.


Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:

Tagi: roaming 2017 | roaming | uke

w sumie: 34
  • 1

    15. ~ola  2017-06-21 11:09:03  host: ip-37-109-33-79.a2mobile.pl

    miało być 4% osób w roamingu.. a teraz będzie że każdy kowalski napiernicza 10000min 10000GB i odbiera 10000min i chcemy dopłatę...

  • 0

    16. ~///  2017-06-21 11:32:56  host: user-94-254-178-109.play-internet.pl

    Kiedy UKE zażæd od telekomów podwyrzek na rynku krajowym.

  • 0

    17. ~????  2017-06-21 11:40:28  host: n06-06-01.opera-mini.net

    @16 "......."? ",,,,,,,"? do ///

  • 2

    18.  2017-06-21 12:46:17

    15 - to co było to nie to co jest i będzie. Jak Polakowi dać to z pewnością z nudów będzie wisiał na słuchawce ;-) Owszem - to się unormuje za kilka lat. Teraz będzie zachłyśnięcie możliwościami. Podczas jedzenia obiadu gdzieś w Chorwacji będzie napieprzał w mikrofon... W naszym, polskim przypadku, zajmie to kilka lat zanim normalnie ludzie będą się zachowywać ;-)

  • 0

    19. ~QwerTy  2017-06-21 12:48:17  host: public-gprs357090.centertel.pl

    16. "podwyrzek" - user play - :DDD

  • 0

    20. ~pabloki  2017-06-21 12:49:44  host: apn-77-114-7-165.dynamic.gprs.plus.pl

    oooo to oni nie muszą składać do UKE? sami z siebie? ooo to wolna amerykanka . dlatego takie cenniki np virgin . no to już nie mam nadziei na kary.

  • 0

    21.  2017-06-21 12:54:58

    20 - to pytanie czy wątpliwość "prawna"? Jeśli dziwi Cię brak takiego prawa, musisz Tuska przed trybunałem jakimś postawić ;-)

  • 0

    22. ~pabloki  2017-06-21 13:02:28  host: apn-77-114-7-165.dynamic.gprs.plus.pl

    21 wątpliwość "prawna". a le że Ty niue wiesz czy jest takie prawo to się dziwie.

  • 0

    23.  2017-06-21 13:07:30

    22 - nie o mnie mówimy? Czy Twoja taktyka na tym polega? Ja Ci wczoraj mówiłem, że regulamin podwójnego doładowania w T-Mobile jest. Ty twierdziłeś, że nie bo go nie widzisz... Do tego to ja miałem Ci udowadniać, ze jest, wskazując go... Ty chory jesteś, wiesz?

  • 0

    24. ~pabloki  2017-06-21 13:14:46  host: apn-77-114-7-165.dynamic.gprs.plus.pl

    spo ..... kojny jestem
    o kary , raczej ich nie będzie

    hehehe

    zanim przekaża dane ...
    zanim prezes uke dokona analizy...
    miną wakacje.
    .
    .
    .
    .
    operatorzy zgarną kasę i sprawa rozejdzie sie po kościach.
    jak będzie trzba przeliczyć rachunki to nie wszyscy moga być juz klientami sieci ( zmienią sieć) abonament łatwiej przeliczyć bo zrobia korekte na fakturze ....ale karciarz który nie będzie miał już karty ?
    ustalą pewniejakąś ryczałtową rekompensate i tyle z tego będzie . kar nie będzie . a może wyjdzie że mają stosować stawkę podstawową czyli jednostkową nawet jak posiadacie no limit.

  • 0

    25. ~NG  2017-06-21 14:44:48  host: user-94-254-164-248.play-internet.pl

    Ale wszystko jest w normie póki co. Jestem właśnie w Grecji, nikt przesadnie nie korzysta z telefonu. Czy uważacie, że czas wakacji i odpoczynku ktoś chce spędzić wisząc na telefonie? Lol. Dzisiaj niestety wracam, przez ostatnie dni wisiałem na telefonie łącznie ok. 2h. Internetu zużyłem ok. 400MB. Nie naraziłem Playa na wielkie straty... :) Ta cała afera o RLAH jest sztucznie nakręcona.

  • 0

    26.  2017-06-21 14:46:59

    25 - są ludzie i ludziska ;-)

  • 0

    27. ~pabloki  2017-06-21 15:09:04  host: apn-77-114-7-165.dynamic.gprs.plus.pl

    25 teżmi sie tak wydaje że ludzie nie będa nadmiarowo dzwonić bo pojechali na odpoczynek. jeśli masz abonament netto wyższy niż 35 zł to po powrocie do kraju play wychodzi na zero . jeśłi to karta za 25 zł to play stracił conajmniej 10 pln.

  • 0

    28.  2017-06-21 15:23:55

    za granicą korzystam tylko z internetu - żeby odpalić mapę, sprawdzic godziny w jakich cos jest otarte i tyle. przez telefon nie rozmawiam nic. myślę, ze wiszących na komórce baranów dzwoniacych z nad basenu chwalących się all inclusive nie jest aż tak dużo

  • 0

    29.  2017-06-21 15:28:23

    @5
    Ekseprt jakiego rynku? Truskawek w Grojcu?
    Gdybym dostal taki kwestionariusz to bym ich wysmial. Nawet MCC/MNC nie potrafia podac albo TAP codow a po tym identyfikuje sie sieci, nie po brendach.
    Vodafone Albania w Czechach (arkusz intern, C27)? Buhhahaha!

  • 0

    30. ~pabloki  2017-06-21 15:51:44  host: apn-77-114-7-165.dynamic.gprs.plus.pl

    23 ja miałem na myśli usługę dla ogólu a nie regulamin. widać jasno ze masz zaburzony tok myślenia , zmień leki . te są źle dobrane.

  • 0

    31.  2017-06-21 15:58:47

    30 - ja mówiłem o promocji. Jeśli zmieniasz temat - powiedz. Albo rozmawiaj z kim innym.

  • 0

    32.  2017-06-21 16:01:07

    39. ~pabloki 2017-06-20 13:59:16 host: apn-46-215-199-71.dynamic.gprs.plus.pl 36 nie ma juz podwojnego doładowania w tmobile. skonczyło sie.

    źródło: http://tlp.is/dw3

  • 0

    33.  2017-06-21 16:44:00

    czy operatorzy są zobligowani do przekazywania wszystkich danych do UKE?

  • 0

    34.  2017-06-21 17:58:23

    broown - wszystkich tych, do których przekazania są zobligowani - tak ;-)

Dodaj swoją opinię