Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE zaakceptował zmiany w cennikach TP

UKE zaakceptował zmiany w cennikach TP

sirmark 22 Stycznia 2009 17:45

0 0

UKE zaakceptował zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel, Polkomtel i Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Przedmiotowe zmiany, uprzednio przedłożone przez Telekomunikację Polską do oceny Prezesa UKE dotyczą:
Cennika usług telekomunikacyjnych tp - w zakresie planów dla klientów indywidualnych;
Cennika usługi linia cyfrowa ISDN tp - w zakresie profili rozliczanych jednostką taryfikacyjną zgodnie z planem tp standardowym;
Cennika usługi Octopus ISDN tp świadczonej przez TP - w zakresie profili rozliczanych jednostką taryfikacyjną zgodnie z planem tp standardowym.




TP zmienia opłaty detaliczne za połączenia F2M (fixed to mobile) w związku z obniżką stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych MTR. Opłaty za połączenia do sieci operatora P4 oraz Cyfrowy Polsat pozostają na niezmienionym poziomie, w związku z czym również opłaty detaliczne w tym zakresie nie zmieniają się.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-01-22 19:08:01  host: adko42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja korzystam ze zwykłego rachunku, bo co z tego będę mieć? A tepsa będzie mieć kasę, to samo w plusie, też chce mieć co miesiąc rachunek za pośrednictwem poczty, pomimo, że płacę rachunki poleceniem zapłaty, ale niech sobie będą. Jak mi zaproponują w plusie ze 100 pkt w programie 5plus miesięcznie za e-fakturę to się zgodzę. Do programu lojalnościowego O tepsy nie zapisałem się, poniżać się nie będę, rocznie kubeczek bym miał, niech sobie wsadzą w tyłek.

  • 0

    9. ~s  2009-01-22 19:09:28  host: ip-62-69-216-89.globalconnect.pl

    a ile ty bys chcial zeby ci opuscili? przeciez 5 gr to bardzo duzo

  • 0

    10. ~  2009-01-22 19:09:29  host: host-87-99-19-15.lanet.net.pl

    tu macie dobre info: http://www.cnbc.com/id/28794359

  • 0

    11. ~Bob  2009-01-22 19:26:53  host: public63909.xdsl.centertel.pl

    @8 miałbyś wtedy większy szacunek do samego siebie, gdybyś z TP brał jedynie e-fakturę, ale widzę, że masz neostradę, której koszty pewnie odliczasz od dochodu. Wtedy lepiej mieć papier. Razi mnie postawa "a niech płacą, choć ja z tego nic nie mam" - to niemądre i bardzo płytkie. Pomnożone przez tysiące użytkowników e-faktury dają tony papieru i grube tysiące złotych rocznie.

  • 0

    12.  2009-01-22 19:38:56

    9: Chciałbym zauważyć, że MTR w ciągu roku spadł dość znacznie, a w lipcu kolejna obniżka. Oni pewnie spadki MTR skonsumują na swoją marżę :D

  • 0

    13.  2009-01-22 20:01:30

    Też płace przelewami w TP i Dialogu.. ale z faktury papierowej nie zrezygnuje, bo dlaczego firma ma na mnie oszczedzać,no i zawsze to jakas pamiątka..

  • 0

    14. ~max  2009-01-22 20:44:38  host: abju156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja tak z innej beczki. ZAwsze uważałem telepolis za profesjonalny serwis, podający wszystkie informacje z branży w sposób rzetelny. A jak to się dzieje że niezależny test Audytela w którym wygrał Plus jakoś dziwnie nie pojawił się na głównej stronie portalu, albo pojawił się tak szybko że już znikł? A informacja o awarii Plusa pojawiła się błyskawicznie? Mam nadzieję że to tylko zbieg okoliczności a nie celowa polityka telepolis?

  • 0

    15. ~czytelnik  2009-01-22 20:58:11  host: chello089076225005.chello.pl

    W jaki sposób UKE "zaakceptował" cennik, skoro nie ma takiego uprawnienia? UKE może co najwyżej ewentualnie zgłosić sprzeciw (por. art. 48 Pt), ale nie może "akceptować".

  • 0

    16.  2009-01-22 21:25:50

    czytelnik: Skoro nie zgłosił sprzeciwu to znaczy, że zgadza się na jego wprowadzenie :) Innych opcji nie widzę.

  • 0

    17. ~  2009-01-22 22:27:31  host: oo6.ipartners.pl

    @14 Może niezalezny test Audytela nie pojawil sie dlatego, ze jego zalozenia sa dosc kontrowersyjne.Kontrowersyjne jest np. to z badania byly prowadzone w Warszawie m.in. w: Zlotych Tarasach i holu wielkiego biurowca. W takich miejscach sw.3 juz dano ma swoje piko i mikrokomorki, a Play niekoniecznie. U mnie w domu wynik bylby taki: Orange (akurat postawiono i odpalono NodeB oddalony o 300 metrow), Era (NodeB o 300 metrow, ale przysloniety budynkami) Play (jest 3G) i Plus (jest GPRS). W innej lokalizacji bezsprzecznie zwyciezylaby Era, a Play bylby ostatni. Orecz z Plusem byliby niewiele lepsi niz Play. IMHO w takich badaniach trzeba unikac lokalizacji z piko i mikrokomorkami.....

  • 0

    18. ~  2009-01-22 22:34:50  host: adko42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11 to przeczytaj ten artykuł. http://zielonagora.naszemiasto.pl/wydarzenia/947412.html http://tnij.org/cqxk oraz http://tnij.org/cqxm i co widzisz teraz że ekologia się nie opłaca? 13 ciesze się, że zgadzasz się z moją opinią.

  • 0

    19.  2009-01-22 22:57:01

    max, 14 - z pewnych względów nie wierzymy hasłom w stylu: mobilny internet dorównał kablowemu - bo to kpina. Nie dorównał i nigdy nie dorówna - to inna półka i tyle. Poza tym, to czy HSDPA od Plusa jest rzeczywiście najlepsze najprawdopodobniej ocenimy sami.

  • 0

    20. ~  2009-01-22 23:23:59  host: f96-035.opera-mini.net

    Plus sie ostatnio bardzo pogorszył zwolnił i to znacząco stawianie nadajników umts, Orange juz dawno w moim województwie prześcigneło Plusa, Era to inna sprawa oni maja w dupie 3g bo maja juz od dawna pozwolenia a nic sie nie dzieje.

  • 0

    21. ~s1k0r3k  2009-01-22 23:28:36  host: 77-254-136-149.adsl.inetia.pl

    LuiN, jak to nie dorównał? Słyszałem w reklamie, że przegonił. Mów co chcesz ale nie uwierzę, że reklama kłamie, przecież jest dla klientów. A nasza kiełbasa przegoniła wszystkie inne:-)

  • 0

    22. ~nick  2009-01-22 23:39:42  host: adqe208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11. ~Bob - efakturę i tak trzeba wydrukowac wiec oszczędza się tylko na kopercie, spamie reklamowym i blaszanym obciążniku. A i tak gdy z wydrukowaną się idzie na pocztę to panienka z okienka robi wielkie oczy i się pyta co za ksero przyniosłem.

  • 0

    23. ~  2009-01-22 23:50:32  host: f96-017.opera-mini.net

    Kiedy w standardzie prepaid z mno na stacjo bedzie za20gr 40gr miedzy mno a do p4 60gr?1MB 15gr w pakiecie..moze do grudnia cos takgiego bedzie?simplus?mirekb

  • 0

    24. ~max  2009-01-22 23:56:05  host: abju156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~17* mnie interesuje żeby działał w możliwie jak największej ilości miejsc jak najszybciej i nie mam złudzeń że będzie działał tak jak łącze stałe, przynajmniej przez jakiś czas. Ale tu jest plus dla plusa i orange i to test pokazał. Ale jeśli ty potrzebujesz używać go tylko u siebie w bloku i masz akurat Play to rzeczywiście może być lepszy w tym konkretnym miejscu. Play ma szkielet obecnie praktycznie pusty,a urządzenia od Huawei najnowszej generacji, no i co podkupują coraz więcej techników od konkurencji ;)

  • 0

    25. ~ratat  2009-01-23 09:57:21  host: dog7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I wciąż P4 i CP są preferowani. A TP pewnie coś wymyśli, żeby nie stracić za wiele...

  • 0

    26.  2009-01-23 10:22:40

    a tepsa wysyła w ogóle e-faktury (oczywiście ja mam na myśli nie popularny obraz faktury w pliku pdf a prawdziwą e-fakturę)?

  • 0

    27. ~ukenamuniu  2009-01-24 19:41:23  host: 86-59-n1.aster.pl

    Czytelnik #15: oczywiście masz rację. Uke nie może "akceptować" cennika. W ciągu trzydziestu dni może zgłosić sprzeciw. Często UKE zadaje pytania (pismo) i w ten sposób wstrzymuje bieg owych 30 dni po stronie urzędu i wydłuża proces nawet do 180 dni. Próbowałem zobaczyć kto tę informację na stronie UKE "wytworzył", ale niestety: Oops! This link appears broken. Ciekawa jest zapewne "przypadkowa" zbieżność info UKE o akceptacji ze styczniową decyzją (decyzjami) ws MTR. Czytelniku info uke nie ulegaj manipulacji! Info robi wrażenie, że oto Pani Prezes wydała decyzję ws MTR i natentychmiast TP przedstawiła cennik, który został przez Panią Prezes zaakceptowany. Bzdura. Łaskawie nie podano, że przedłożenie cennika było w 2008 (19 grudnia?)

Dodaj swoją opinię