Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE z prawnym umocowaniem porozumień z telekomami

UKE z prawnym umocowaniem porozumień z telekomami

WitekT 29 Października 2010 15:11

0 0

UKE zyska kolejny instrument regulacyjny, pozwalający na zawieranie dobrowolnych porozumień z firmami telekomunikacyjnymi. Umożliwiła to uchwalona dziś nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego.

Potrzeba zmian w prawie powstała przy sprawie słynnego porozumienia UKE z Telekomunikacją Polską. Prawo do tej pory nie przewidywało możliwości podpisania takiego porozumienia, a przede wszystkim egzekwowania jego zapisów. Teraz to się zmieniło.

Szczegółowe warunki regulacyjne będą wynikiem zgodnej woli telekomu i UKE, telekom będzie bowiem występował do UKE z wnioskiem zawierającym propozycje szczegółowych warunków regulacyjnych.




Decyzja w sprawie zatwierdzenia szczegółowych warunków regulacyjnych podejmowana będzie w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku. Brak wypełniania lub nienależyte wypełnianie szczegółowych warunków regulacyjnych zatwierdzonych decyzją zagrożone będzie karą pieniężną.

Najbliższym, ważnym porozumieniem, zawartym i możliwym do wdrożenia dzięki nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego, będzie umowa z operatorami komórkowymi, w której w zamian za wyhamowanie spadku stawek MTR, zobowiążą się oni do inwestycji w obszarach bez zasięgu sieci. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Zobacz: uchwaloną nowelizację Prawa telekomunikacyjnego (plik .pdf; 38 kB).

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~rocko  2010-10-29 16:32:33  host: dpn177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale chyba powinnismy tutaj 2 rzeczy dopowiedziec. Zamrozony spadek stawek MTR, nie dotyczy chyba Playa, ktory jest w tej chwili uprywilejwany, a cena do niego tylko w niektorych ofertach na rynku jest taka sama jak do innych sieci (vide orange zwierzaki). Poza tym zmiana w sumie cieszy, szczegolnie, ze operatorzy oprocz "likwidowania bialych plam" wprowadzaja teraz w miastach nowe technoogie (jak ostatnio w krakowie testy free).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet