Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wzywa PTC do sprostowania informacji ws. zasięgu 3G

UKE wzywa PTC do sprostowania informacji ws. zasięgu 3G

Q! 7 Listopada 2011 15:19

0 0

UKE wezwało PTC do sprostowania informacji na temat zasięgu 3G w jego sieci. Chodzi o bezpodstawne powoływanie się na Postanowienie UKE oraz wyjęcie stwierdzenia z kontekstu.

uke ptc 3gUKE zakwestionował informację znajdującą się na tej stronie operatora oraz wykorzystywane przez PTC w materiałach reklamowych stwierdzenie Jak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej sieć T-Mobile ma największy zasięg sieci 3G.

PTC w oparciu o Postanowienie z dnia 29. lipca 2011 roku, dotyczące, ogólnie, polskiego rynku telekomunikacyjnego, miało wyjąć z kontekstu konkretne opinie UKE na ten temat. Jak zaznacza Urząd, PTC nie wziął pod uwagę pozostałych danych zawartych w Postanowieniu.




Według UKE, wydane przez niego Postanowienia nie mają charakteru raportu i kierowane są do konkretnego adresata. W związku z tym nie powinny być wykorzystywane publiczne w takiej formie, jak zrobił to PTC.

Oprócz tego, jak stwierdził UKE, wybrane i opublikowane przez PTC na stronach i ulotkach reklamowych fragmenty mogą wprowadzać w błąd opinię publiczną. W związku z tym Urząd wezwał PTC do ich sprostowania.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    51. ~  2011-11-07 22:17:24  host: 188.147.248.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dzwinie troche czyta sie tego typu informacje. Od paru lat obserwuje rozwój sieci w mojej okolicy i jakoś poza play i plusem pozostali operatorzy nie zrobili niczego aby za oferować sieć 3G.

  • 0

    53.  2011-11-07 22:33:50

    #52 W #48 byles samcem..

  • 0

    54. ~mariusz  2011-11-07 22:42:51  host: aayw88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ależ play uważa, że ma sieć 4G a nie 3G :):):)

  • 0

    56.  2011-11-07 22:51:37

    @53 tak dużo chłopak postów pisze i mu się wreszcie płci pomyliły :) Chociaż teraz gdy Grodzka w sejmie to cholera wie z tymi ludźmi, może jakiś hemafrodyta

  • -1

    57. ~Kasia  2011-11-07 22:59:47  host: user-46-112-242-73.play-internet.pl

    Cholera musiliście krakać?! Znikło mi 4G miałem 9 % terz mam zero i na roamingu jadę.

  • 0

    58.  2011-11-07 23:21:41

    @49 P4 ma szczescie, ze nie dziala w juesej, bo tam za okreslenie "4G ready" posypaly by sie srogie pozwy, bo sprzet nie jest przygotowany na LTE...

  • 0

    59. ~draw  2011-11-07 23:55:25  host: staticline57077.toya.net.pl

    dlaczego t-mobile na 2g szybciej wyczerpuje baterię w telefonie niż w orange i plusie? dodam, ze mam pełny zasięg wszystkich 3 sieci. wg moich ustaleń w t-mobile bateria działa ok. 2 razy krócej. kto mi to wyjaśni.

  • 0

    60. ~  2011-11-08 00:10:49  host: PC-77-46-30-98.euro-net.pl

    @59 To samo zaobserwowałem logując się do ndajników Plusa i Play. Na plusie hula około 25% dłużej niż na Play.Testowane na noki N79.Chyba jest to uzależnione od tego gdzie się zajdujemy i ilości przelogowań telefonu z nadajnika do nadajnika.Ja np jak pojadę gdzies na wieś to telefon potrafi mi tam przy takim samym użtkowaniu działać 9 dni a w miscie tylko 4-5

  • 0

    61. ~x  2011-11-08 00:43:32  host: user-31-174-37-167.play-internet.pl

    Za czasów Ery ta sieć T chwaliła się najlepszym zasięgiem, a czym ma się chwalić skoro PLAY ma najlepsze oferty ? Czymś trzeba klientom mydlić oczy to T chwali się najlepszym zasięgiem, szkoda tylko,że nigdzie nie wspomina,że najlepszy zasięg miała Era gdy jeszcze Plus i Idea stawiały nadajniki czyli gdzieś bo ja wiem 2002 rok,no ale litości, czas idzie do przodu, Idea postawiała nadajniki, dodatkowo zmieniła się w Orange Plus też postawiał nadajniki, wszedł PLAY porobił dużo nadajników 3G, potem 900 UMTS, więc jak ja czytam albo słyszę argument o najlepszym zasięgu Ery/T (ludzie jeszcze nazywają sieć T Erą dlatego tak piszę) to się zwyczajnie uśmiecham i zastanawiam się czy ludzie jeszcze w to wierzą, jak wierzą to ok, niech będą w Erze tylko potem niech się nie dziwią,że podczas rozmowy między budynkami i w budynkjach mogą występować szumy w telefonach sieci T i,że dwa razy trzeba będzie powtarzać jeśli nie więcej. A to 3G w Erze testowałem na modemie usb czyli net - włożyłem sima T do modemu, było piękne 3G w programie obsługującym modem, jak zrobiłem połącz i jak już połączyło to nagle w sekunde z 3G stała się prędkość EDGE - to jest śmiech, ponowiłem test i wynik taki sam, przed połączeniem 3G, po połączeniu już tylko EDGE, no sorry, jak można tak kpić z klientów. Niby Orange i Era mogą korzystać wzajemnie ze swoich zasięgów, to też sprawdzałem w programie obsługującym modem, w modemie była karta T, chciałem się zalogować do sieci Orange no bo skoro te sieci współpracują zasięgowo no to nie powinno być problemu no i co - nie dało rady zalogować się T do Orange. Dziękuję za taką sieć jaką jest T, ta sieć T dla mnie w ogóle nie istnieje.

  • 0

    63. ~  2011-11-08 09:12:38  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @62 trzeba było wymusić zasięg...fakty mówią same za siebie. Play przestał stawiac cokolwiek, Orange jest na minusie więc zamiast stawiać nadajniki to je likwiduje, T-Mobile jako jedyna sieć postawiła ich najwięcej, był z tego raport na telepolis. Poza tym, głośno jest bo w T-Mobile jedna duża awaria. W Play sa one non stop i dlatego jest cicho...ja osobiscie testowałem internet Play w Łodzi i to jakaś żenada. Karty nigdy nie kupię bo Play to niewielki % kart, większość Prepaid. To taka specjana oferta dla dzieci z gimnazjum i nowych powstających firm, które oszczedzają gdzie sie da. Duże firmy cenią jakość a nie jakoś.. Poza tym, co do regulaminów najwięcej gwiazdek jest w Play ;) kiepsko czytasz...podejrzewam gimnazjum albo Gruszkę...

  • 0

    64. ~Chłopak z wioski  2011-11-08 09:19:27  host: user-46-113-198-123.play-internet.pl

    63: To wytłumacz mi, dlaczego łapię na wsi 4G Play z 25 km od nadajnika mam 16 % zasięgu i stabilne 1 Mb/s gdy żaden inny szybki internet od W3 do mnie nie dociera?

  • 0

    65. ~Miro  2011-11-08 10:17:39  host: 77-255-33-125.adsl.inetia.pl

    UKE samo sobie potrafi już zaprzeczać, wystarczy poczytać takie raporty jak te wykonane wzdłuż linii kolejowych, gdzie np. pod względem transmisji danych Tmobile nie miało sobie równych. Może czas na jakieś niezależne badania? Bo w bezstronność UKE już dawno zwątpiłem.

  • 0

    66.  2011-11-08 11:53:52

    #61 Piszesz o czyms, o czym nie masz pojecia, czyli delikatnie mowiac... bzdury. W 2002 roku Era miala najlepszy zasieg, bo Plus zaczal stawiac swoje nadajniki? A przez wczesniejszych 7 lat, to Plus funkcjonowal niby na czym? Plus i Era wystartowaly prawie jednoczesnie i w tym samym czasie tworzyly swoje infrastruktury. Plus w poczatkowym okresie mial wieksze pokrycie terytorialne niz Era, ale ta ostatnia miala to pokrycie "dokladniejsze", gdyz w Plus posiadal wiele dziur. W 2002 roku, po 7 latach dzialalnosci obie sieci wyszly juz z wieku niemowlecego i mialy juz w miare podobne pokrycie. Idea wystartowala w 1998 roku na 1800. Poczatkowo dzialala jedynie w duzych miastach, nastepnie postawila stacje bazowe wwzdluz wazniejszych szlakow komunikacyjnych. W 2000 roku dzialala juz i na 900MHz, co przyczynila sie do szybszego pokrycia reszty kraju. W 2002 roku nie zaczela wiec stawiac swoich BTS-ow. Twoje zdziwienie niemoznoscia zalogowania sie z karty TM do Orange jest zabawne :) Obie sieci wspolpracuja jedynie w zakresie infrastruktury, a nie swiadczenia uslug. Nic wiec dziwnego, ze dla ciebie nie uczynily wyjatku..:) Co do "najlepszej sieci", to pozwol, by kazdy sam wybieral to, co jemu odpowiada, a nie to, co odpowiada Tobie.. Jesli chodzi o Internet w Play, to korzystam od 3 lat i chociaz dla Ciebie jest on rewelacyjny, to z moich obserwacji wynika, ze dziala coraz gorzej. Coraz czesciej zdarzaja sie problemy z polaczeniem, czesto dziala o wiele wolniej niz powinien. Dawniej osiagalem deklarowane transfery bez problemu. Obserwacje pochodza z 2 zestawow komputerowych, 2 modemow i kart SIM.

  • 0

    67. ~dudek984  2011-11-08 16:50:44  host: 89-78-100-228.dynamic.chello.pl

    Mimo zasięgu 3G w T-mobile wprowadza się w błąd bo nadajniki BTS nie działają jak należy brak serwisowania.I tak w kółko.Nadajnik za oknem a 3G brak inne sieci mają nawet w piwnicy 3G.Jest jakiś problem z Bts ale walczyć trzeba długo z T-mobile aż usuną usterkę.Trwa to za długo jak w Krakowie Prądnicka zasięgu nie było przez 2 tygodnie.I co tu mówić.Awarie będą często stara infrastruktura i żadnych prac się nie wykonuje tylko w razie awarii.

  • 0

    68.  2011-11-09 18:55:44

    #67 W duzych miastach, a Krakow do takich nalezy, zazwyczaj sie jest w zasiegu kilku BTS-ow, wiec nawet awaria jednego z nich nie powinna powodowac wiekszych problemow. Z ciekawosci zajrzalem na BTSEARCH i poszukalem podanej przez ciebie lokalizacji. Wyglada na to, ze tam jest podobnie...

  • 0

    69. ~x  2011-11-10 00:25:21  host: user-31-174-22-81.play-internet.pl

    63 - najwięcej gwiazdek w PLAY ? a to dlaczego PLAY daje nielimitowane połączenia naprawde do całej sieci kiedy inne sieci dają pakiet minut pod nazwą jakichś nielimitowanych połączeń ? Dlaczego PLAY daje dobre warunki na całą umowę, a nie tylko na parę miesięcy ? Awarie w PLAY - no bardzo ciekawe bo ja korzystam na codzień z telefonu PLAY i internetu PLAY ONLINE i jakoś wszystko działa bardzo dobrze, więc gdzie te awarie ? chyba pomyliłeś sieci.

  • 0

    70. ~x  2011-11-10 00:32:08  host: user-31-174-22-81.play-internet.pl

    66 - chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, pytasz "W 2002 roku Era miala najlepszy zasieg, bo Plus zaczal stawiac swoje nadajniki?", odpowiadam cytatem z tego co napisałem "...szkoda tylko,że nigdzie nie wspomina,że najlepszy zasięg miała Era gdy jeszcze Plus i Idea stawiały nadajniki czyli gdzieś bo ja wiem 2002 rok...". Era miała dobry zasięg kiedy Plus i Idea miały gorszy zasięg, kiedy te sieci rozwinęły swój zasięg to już te zasięgi zaczęły być lepsze od zasięgu Ery. To co to za dziwna współpraca infrastrukturalna skoro klient jednej sieci nie może się zalogować do infrastruktury drugiej sieci ? może to współpraca to zwykły żart. Net PLAY ONLINE działa bardzo dobrze, korzystam z tego netu na codzień i nie narzekam. Może komp ci tak muli,że myślisz,że to przez net PLAY, podłącz modem do innego kompa i sobie porównaj czy to wina PLAY czy twojego kompa.

  • 0

    71. ~x  2011-11-10 00:36:44  host: user-31-174-22-81.play-internet.pl

    67 - zgadzam się z tobą w 100%, Era postawiła dawno temu zasięg i chyba myśli,że ten zasięg będzie cały czas taki jak na początku, reszta dla T wydaje się być bez znaczenia, a awarie w T - T wydaje się mieć podejście,że awarie tak ale nie w T/Era.

  • 0

    72. ~btors37  2011-11-11 12:27:39  host: public-gprs284594.centertel.pl

    Miałem w wszystkich sieciach,abonament,ale orange teraz boję wszystko,smiga aż miło,szybki internet,takie jest moje zdanie,i tylko orange żadna inna sieć mnie nie interesuję,mam internet w htc wildfire w orange smiga aż miło w HSDPA

  • 0

    73.  2011-11-12 13:01:57

    @72 Przejedź się poza miasto gdzie w Orange jest tylko EDGE. Już nie będzie tak fajnie jak po HSDPA czy tak jak u innych operatorów po EDGE.

Dodaj swoją opinię