Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wygrało z PTC przed NSA ws. rezerwacji na 1800 MHz

UKE wygrało z PTC przed NSA ws. rezerwacji na 1800 MHz

WitekT 11 Lutego 2011 19:34

0 0

11. lutego Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną PTC i utrzymał w mocy decyzję Prezesa UKE z 8. października 2008 roku w sprawie odmowy dokonania rezerwacji częstotliwości 1800 MHz na okres 25 lat. Wyrok jest prawomocny.

W ustnych motywach wyroku Sąd wskazał, iż w jego ocenie zarówno Wojewódzki Sąd Administracyjny jako pierwsza instancjam, jak i Prezes UKE dokonał prawidłowej wykładni przepisów prawa materialnego i procedury administracyjnej. Zdaniem WSA, istotny jest stan prawny i faktyczny na dzień wydania decyzji, a wtedy obowiązywała ostateczna decyzja rezerwacyjna z 30. listopada 2007 roku wydana na rzecz innego podmiotu niż PTC, której to decyzji nadany był rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to zatem, że Prezes UKE nie mógł wydać innej decyzji niż odmowna.

NSA wskazał, iż wobec wydania decyzji rezerwacyjnej z 30. listopada 2007 roku (dla CenterNetu i Mobylandu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości) zaistniał stan niedostępnych zasobów częstotliwości, dlatego też Prezes UKE mógł wydać jedynie decyzję odmowną na rzecz PTC w tym postępowaniu.
Odnosząc się do zarzutu podania przez Prezesa UKE nieprawidłowej podstawy prawnej, to NSA stwierdził, iż jest on niezasadny. Nawet jednak jeśli byłby on zasadny, to i tak PTC nie wykazała, iż to uchybienie proceduralne miało jakikolwiek wpływ na wynik sprawy.

NSA stwierdził także, że zarzuty PTC nie dotyczyły de facto skarżonej decyzji, ale tej decyzji rezerwacyjnej, a tu nie zachodzi tożsamość spraw administracyjnych - ani podmiotowa, ani przedmiotowa.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2011-02-12 00:34:47

  @Witekt: "jako pierwsza instancjam" zwykle zjadacie literki, a dzis jakis bonus? ;)

 • 0

  2.  2011-02-12 13:06:16

  No szkoda, myślę że PTC jakoś mogłoby bardziej efektywnie wykorzystać tę częstotliwość, ale jak rozumiem NSA uważało, że PTC zaskarżyło nie to, co powinno. Cóż, pogmatwane to nieco.

 • 0

  3. ~beznick  2011-02-13 19:22:10  host: nat-goc1-48.aster.pl

  Witek T: UKE to nie jakieś cielę (rodzaj nijaki), że "wygrało" - p. tytuł. Jest to Urząd Komunikacji Elektron., czyli wygrał (Urząd).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet