Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wygrało z Polkomtelem przed SOKiK

UKE wygrało z Polkomtelem przed SOKiK

WitekT 2 Października 2006 15:53

0 0

28. września odbyła się przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozprawa z odwołania złożonego przez Polkomtel od decyzji Prezesa URTiP z 31 grudnia 2002 roku stwierdzającej, iż Polkomtel zajmuje pozycję znaczącą na rynku świadczenia usług telefonicznych w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych na obszarze RP.

Sprawa ta była ponownie rozpatrywana przez SOKiK, gdyż od pierwszego wyroku SOKiK uchylającego decyzję, złożona została apelacja przez Prezesa URTiP, którą do rozpoznania przejął Sąd Najwyższy. Sąd Najwyższy uchylił wyrok SOKiK i przekazał sprawę do jego ponownego rozpoznania.

Na ww. posiedzeniu Sąd zamknął rozprawę i wydał wyrok, w którym oddalił odwołanie Powoda. Sąd krótko uzasadnił wyrok, wskazując, iż spełnione zostały przesłanki do stwierdzenia pozycji znaczącej Powoda na analizowanym rynku. Tym samym SOKiK uznał, iż rozstrzygnięcie Prezesa URTiP zawarte w zaskarżonej decyzji jest prawidłowe.
Na rozprawie pełnomocnik Polkomtela wniósł o zawieszenie postępowania z tego względu, iż nadal nie jest rozpoznana sprawa zażalenia na postanowienie Prezesa UOKiK wydane w związku z zaskarżoną decyzją. Sąd wniosek oddalił uznając, iż okoliczność ta nie stoi na przeszkodzie w rozpoznaniu sprawy.

Ponadto Polkomtel złożył również nowe wnioski dowodowe zwracając uwagę Sądu, iż postępowanie powinno dotyczyć badania pozycji Polkomtela na rynku właściwym do roku 2005, gdyż czynienie tego nakazuje art. 361 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Sąd wniosek dowody oddalił stwierdzając, iż datą do której Sąd bada sprawę jest data wydania decyzji, a ponadto wnioski dowodowe, które zgłosił pełnomocnik Powoda są spóźnione.

Sąd oddalił również wniosek dowodowy o przeprowadzenie dowodu z akt sądowych pozostałych operatorów na okoliczność zajmowania przez Polkomtel pozycji znaczącej na rynku, o którym mowa w decyzji. Wniosek ten był ewentualny, na wypadek, gdyby Sąd z urzędu nie zapoznał się z tymi aktami bądź zdecydowałby się na prowadzenie dodatkowego postępowania dowodowego.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~boss  2006-10-02 16:05:44  host: aic87.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ale o co chodzi?

 • 0

  2. ~Luzer  2006-10-02 17:08:10  host: cdp225.neoplus.adsl.tpnet.pl

  po prostu polkomtelik probowal przekonac UOKiK ze jest malenka i maloznaczaca firemka i mu sie nie udalo ;]

 • 0

  3.  2006-10-02 17:26:19

  Ja się zastanawiam czy Polkomtel ma takich skretyniałych prawników ktorzy robią z siebie idiotów przed sadem?? - przecież na zdrowy rozum możnabylo sie zwrócić do np Redaktora naczelnego pisma "Twoja Komórka, Mobile Internet czy np do Admina wortalu "Telepolis.PL" I każdy z nich wyjaśniłby z bez problemów co to jest "być operatorem mającym pozycję znaczącą na rynku świadczenia usług telefonicznych w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych na obszarze RP " Nie trzebaby bylo takimi pierdołami zajmować Sądowi czasu jak mozna wyjasnić bez udziału sądu,a tak nasze podatki poszły w błoto:/

 • 0

  4.  2006-10-02 17:51:11

  a niby kto mialby sie zwrócić o to do redaktorów? polkomtel, Streżyńska? Zarówno jedni jak i drudzy wiedzą jak duza firmą jest Polkomtel.

 • 0

  5. ~  2006-10-02 19:31:10  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

  wszystko jasne.to prezent od plusa(polkomtela) na 10 urodziny,które były wczoraj;-))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet