Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wygrał z TP przed SOKiK ws. umowy z Dialogiem na 0-400

UKE wygrał z TP przed SOKiK ws. umowy z Dialogiem na 0-400

sirmark 26 Maja 2008 14:35

0 0

23. maja Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dokonał publikacji orzeczenia w sprawie z odwołania Telekomunikacji Polskiej od decyzji UKE zmieniającej postanowienia umowy o połączeniu sieci zawartej pomiędzy TP, a Telefonią Dialog w zakresie współpracy stron dotyczącej świadczenia usług na numeracji 0-400. SOKiK oddalił odwołanie TP.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd stwierdził, iż rozpoznawał sprawę w granicach odwołania kwestionującego treść zaskarżonej decyzji. W tym zakresie SOKiK stwierdził, że stan faktyczny ustalony przez Prezesa UKE w zaskarżonej decyzji jest prawidłowy.

Sąd podkreślił, że na TP został nałożony obowiązek negocjacji w sprawie zawarcia i zmiany umowy o dostępie telekomunikacyjnym. W sytuacji niezawarcia umowy w terminie wskazanym w przepisach Prawa telekomunikacyjnego każda ze stron może złożyć do Prezesa UKE wniosek o wydanie decyzji o dostępie telekomunikacyjnym. Decyzja taka ogranicza swobodę operatora i z tego względu nie może wykraczać poza przedmiot wniosku złożonego przez operatora telekomunikacyjnego.
Zmiana umowy dokonana zaskarżoną decyzją spełnia wymagania, o których mowa w przepisach Prawa telekomunikacyjnego. W niniejszej sprawie wniosek o zmianę umowy złożony przez Telefonię Dialog określał bardzo precyzyjnie zakres żądanych zmian w łączącej strony umowie o połączeniu sieci. Z uwagi na fakt, że w umowie zostały wcześniej uregulowane kwestie związane z możliwością świadczenia usług w numeracji 0-800, istniały zatem techniczne możliwości świadczenia usług w numeracji 0-400, gdyż są to również usługi o podwyższonej opłacie.

W ocenie Sądu nie było potrzeby zawierania w zaskarżonej decyzji definicji "oszustwa telekomunikacyjnego" i "nadużycia telekomunikacyjnego", gdyż nie mają one znaczenia dla wprowadzenia usług w numeracji 0-400. Sąd wskazał, że jeśli TP chce zamieszczenia tych definicji w łączącej strony umowie, zawsze może złożyć wniosek do operatora o wprowadzenie ich w umowie, dodatkowo szczegółowo uzasadniając potrzebę ich wprowadzenia. Sąd wskazał również, że decyzja może zawierać postanowienia dotyczące rozliczeń, co wynika z treści Prawa telekomunikacyjnego mówiących o zakresie postanowień umów o dostępie telekomunikacyjnym.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2008-05-26 14:41:38  host: 212.160.172.70

  0-400 i tak do likwidacji (zmiana na 0-704)

 • 0

  2. ~pio  2008-05-26 14:56:16  host: 82.160.57.42

  Aż Cię cycki swędzą (mówiąc kolokwialnie) aby znowu dowalić UKE a tu dzisiaj nici z tego. Miłego dnia.

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2008-05-26 15:32:59  host: 212.160.172.70

  Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 pio: mógłbym, bo czepialski jestem: "Z uwagi na fakt, że w umowie zostały wcześniej uregulowane kwestie związane z możliwością świadczenia usług w numeracji 0-800, istniały zatem techniczne możliwości świadczenia usług w numeracji 0-400, gdyż są to również usługi o podwyższonej opłacie." - Akurat.. 0-800 to przecież free-phone a nie o podwyższonej opłacie, ale niech tam..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet