Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wygrał z TP przed NSA ws. wyjaśnienia decyzji o WLR dla Tele2

UKE wygrał z TP przed NSA ws. wyjaśnienia decyzji o WLR dla Tele2

WitekT 8 Kwietnia 2008 15:24

0 0

8. kwietnia Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Telekomunikacji Polskiej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 25. kwietnia 2007 roku w sprawie ze skargi TP na postanowienie Prezesa UKE z 28. listopada 2006 roku w przedmiocie wyjaśnienia wątpliwości co do treści decyzji.

Prezes UKE wyjaśniał treść decyzji z 13. lipca 2006 roku dotyczącej WLR dla Tele2 w sieci TP. Wyjaśnienie treści tej decyzji obejmowało postanowienia dotyczące kar umownych zawartych w § 15 ust. 2 i 3 tej decyzji.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną TP. W ustnych motywach wyroku Sąd wskazał, iż skarga kasacyjna TP nie zasługuje na uwzględnienie, podnosząc, że nie podziela wskazanego przez TP zarzutu naruszenia art. 141 § 4 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Naruszenie to, zdaniem TP, miało polegać na tym, iż Wojewódzki Sąd Administracyjny wydając zaskarżony wyrok nie wyjaśnił podstawy prawnej rozstrzygnięcia. W ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Sądu I instancji zawiera wszystkie przewidziane normą prawa elementy uzasadnienia wyroku, co pozwala na kontrolę zaskarżonego orzeczenia przez Sąd.




Ponadto Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że wbrew twierdzeniom TP, uzasadnienie zaskarżonego wyroku wyjaśnia podstawę prawną rozstrzygnięcia.

Powyższy wyrok jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~mirekb  2008-04-08 15:32:24  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    FRANCE TELEKOM(czytaj tp prawie narodowy operator) chce podac uke i skarb panstwa do trybunału w strasburgu i walczyc o odszkodowania spowodowane dzialaniami uke i anulowac wszystkie kary nalozone do tej pory (440mln)

  • 0

    2. ~tpsra  2008-04-08 15:37:02  host: srv.anony-mous.info

    Brawo, na krzywy ryj telekomunie !

  • 0

    3. ~  2008-04-08 15:39:33  host: p05-16.opera-mini.net

    Prawomocny wyrok :-))) biedna francuska firemka zaczyna zbierac prawomocne baty. Mam wrażenie, że to początek serii. A w wakacje decyzja o funkcjonalnym podziale...

  • 0

    4.  2008-04-08 16:12:18

    Gratuluje Pani Annie Strezynskiej!!! Za rok zobaczymy taki sam naglowek tylko odnosnie wyroku NSA w sprawie wczorajszej przegranej TPSA przed WSA. Prztyczek w nos TP. Nalezy im sie za okradanie Polakow.

  • 0

    5.  2008-04-08 16:14:58

    Tak tak podzial musi byc inaczej dlugo jeszcze beda skakac nam do gardla. I sprawdza sie... trzeba bylo dopiero Kobiety aby cos zaczelo sie dziac w sprawach walki z monopolem &tp w Polsce.

  • 0

    6. ~ukenamuniu  2008-04-08 20:32:07  host: nat-go2-1.aster.pl

    mirekb: wiadomość jest o WLR a piszesz o karach za BSA. Za WLR, jak na razie, same laurki- do poczytania na stronie UKE.

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2008-04-08 20:46:24  host: nat-go2-1.aster.pl

    saturnv: jak uke znormalnieje, to zmienię nick'a i styl. A Ty czym się będziesz podniecał, gdy TP nie będzie już miała sił witalnych na karmienie pasożytów i padnie?

  • 0

    8.  2008-04-08 23:22:31

    ukenamuniu: jesli TP nie bedzie miała sił witalnych to tylko na własne życzenie bo sama sobie strzela w stopy. Pewne debilne decyzje są dla normalnego człowieka niezrozumiałe. I tak np. neo na socjalnym w TP jest nieosiągalne, ale u opów alternatywnych oraz w ORANGE FREEDOM (sic!) już tak a to ta sama firma. W TP wolą promować drogie neo + utrzymanie linii za 36.60 zamiast dać neo na socjalu lub proponować zawieszenie za ok. 21 zł. W przypadku orange Freedom opcje 256 i 512 sa zdecydowanie tańsze jak w neo i dodatkowo podstawowy modem na promo to 1zł (neo 19zł). O cenach modeli niby bardziej zaawansowanych w TP lepiej nie wspominać bo ceny są z kosmosu. I tak za mniejsze pieniądze od tych niby (TP)promocyjnych modemów można kupić w zwykłm sklepie urządzenia zdecydowanie bardziej funkcjonalne (możlwości konfiguracji, Wi-Fi) i to uznanych marek: Linksys, Netgear, D-Link, Fritz, Asus... . Męczą mnie również dywagacje typu, że TP ciągle inwestuje (choć i to jest wątpliwe - bo nawet przedpotopowych studzienek nie potrfią zmodernizować pomimo, że co tydzień znikają z nich kable) bo Netia, Dialog, Era i Plus też inwestują i ceny połączeń mogą być zdecydowanie tańsze (zerknij również na ofertę ERa Domowa). W Netii dla firm są nawet pakiety kwotowe. Natomiast jeśli uwzględnimy puste abo w TP plus cena za min to razem koszt jednej minuty jest kosmiczny nawet w stosunku do komórek. Według TP ISDN to technologia przestarzała pomimo, że w TP jest więcej klientów tego standardu niż wszystkich razem wziętych w Dialogu i Netii. A Ci potrfią dać ADSL-a na linii ISDN za tą samą kasę jak na analaogu. Jeśli nie wiesz o co w tym chodzi to Ci podpowiem: O NASZĄ KASE! Tak więc "strzel" sobie jednego głębszego po robocie i wyluzuj oraz zerknij na to bagno (TP) z innej perspektywy (klienta a nie pracownika), które zapodaje nam TP ;)

  • 0

    9.  2008-04-09 01:35:09

    Wszystko fajnie.. Nie wnikam kto winien, a kto nie... ale jedno mnie w TP zastanawia :) Otoz jest sobie miasto Zawiercie (ok 50tys) i na glownej ulicy jest dosyc spory salon Orange, a tuz obok jest rownie spory salon TP, w ktorym wisza te same reklamy Orange Freedom i sprzedaje sie te same oferty Orange. W salone Orange sprzedaje sie tez Neostrade, ale jedyne czego tam sie nie zalatwi to telefonu st.Po jakiego grzyba TP kanibalizuje sie sama? :) Chcialem znajomemu zalatwic net. Poszedlem najpierw do salonu TP, by zalatwic lacze, a pani(wredna pinda, jak zapytalem, czy moge sobie nr. przeniesc do Tele2 lub Netii) zrobila karpia i stwierdzila, ze moge sobie pomarzyc :D Ale i tak poprosilem o lacze na Neo 6Mb lub DSL4000, a babka sie upierala ze w tym miejscu nici z tego (w tym samym budynku dziala DSL4000 bez zadnych problemow juz 2 lata;) ) i ze max to moge liczyc na 1Mb :D Zwatpiony poszedlem do pobliskiego Orange, a BARDZO mila i sympatyczna Pani powiedziala, ze mozna sprobowac. Calkiem inne podejscie do czlowieka :) Ale... poszedlem jeszcze do saloniku Ery(zaraz za sciana TP) i pytam sie o ich oferte internetowa, a ci znowu karpia robia i nie wiedza o czym gadam :D No po prostu parodia w tym kraju :D Szkoda, ze Netia ma tak drogo, bo bym w koncu do nich poszedl do ich pipidowy :D

  • 0

    10.  2008-04-09 01:44:31

    Jaki zatem wniosek mi sie nasuwa? Ze TP powinna zatrudniac bardziej kompetentne osoby. Nasuwa mi sie tez inna mysl, ze TP to bardzo przyzwoita firma, bo daje starym babsztylom(ktore notabene pracowaly dawniej w biurach TP) nie znajacym sie na tym co sprzedaja i po co tam sa, dotrzymac do emerytury :) Zeby jeszcze ich niekompetencja byla tylko zauwazalna, to pal licho, ale podejscie tych babsztyli, rodem z socjalizmu... To nie firma jest zla, a po prostu pracownicy, ktorzy olewaja robote jak moga i mysla, ze jak klient przychodzi do TP, to nadal musza sie kajac i przepraszac, ze nie zdjeli butow na wejsciu...

  • 0

    11. ~Chrome_TP  2008-04-09 07:48:19  host: 212.160.172.70

    Fakt dużo pozostało jeszcze takich dinozaurów ale to się powolutku zmienia i wchodzi nowsza kadra :) Ale nie można uogólniać Jak wszędzie tak i tu są ludzie dobrzy, ok z którymi da się jeszcze żyć oraz ci źli :>

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2008-04-09 21:33:08  host: nat-go2-1.aster.pl

    empireus: te babsztyle były super dziewczynami za socjalizmu. Patrz pan, panie, co się z nimi porobiło?

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2008-04-09 23:08:38  host: nat-go2-1.aster.pl

    robo: tyle ciekawych spraw mądrze poruszyłeś i to adresowanych do mnie. Nie jestem ekonomistą i nie chcę robić za kompetentnego ws cen w TP i u innych opów. Mogę jedynie dopisać swoje spostrzeżenia. /// Abo socjalny jest dla biednych, którzy nie są w stanie (?) zapłacić normalnego abo. Będę okrutny i zapytam: a stać ich jest na kompa? /// Inni operatorzy mogą sobie robić promocje jakie chcą nawet z 1zł lub grosz i przez ile chcą miesięcy. Chcą przecież wyrwać TP abonentów. Zobaczymy jak to zniosą na dłuższą metę. /// Koszty zainstalowania Ery domowej to dla operatora tylko SAGEM + kilka setnych Erlanga z air time stacji bazowej, bo to radio a nie dwa druty do centrali. Za to minuta do Ery to 60 gr, chociaż to połączenie on-net./// Z ADSL na ISDN- zgoda/// Głębszego nie "strzelam" tylko smakuję, czasem hennessy a czasem stocka. Kto mnie zna potwierdzi (?) Ci, ze jestem luzak i bez smakowania. Perspektywę (z okna) mam fajną, bo przedłużeniem Twardej, nie wiem czy wiesz, jest Bagno/// Pozdrawiam.

  • 0

    14. ~Garay  2008-04-10 12:11:24  host: chx8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TP i T2: Ci znow swoje. Jestem juz zniesmaczony tymi ciaglymi sprami. TP wiadomo nie odpuszcza, ale jednak Netia sobie ich jakos owinela i kosi. Teaz jeszcze strzelili ofertą Euro 2008 z 15 PLN. Naprawde to jest TANIO. Ciekaw jestem jak to technicznie bedize wygladac.

  • 0

    15. ~Łomek  2008-04-19 00:21:27  host: aazf122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a niech się tepsa schowa razem z tele2. teraz jest czas netii i oni będą rządzić przez najbliższe lata. za wiele się dzieje w branży z ich udziałem, żeby ktokolwiek mógł im teraz odebrać palmę pierwszeństwa.

Dodaj swoją opinię