Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wygrał z Polkomtelem ws. kary za brak pozwoleń radiowych

UKE wygrał z Polkomtelem ws. kary za brak pozwoleń radiowych

WitekT 27 Lutego 2015 13:23 Aktualizacja: 27 Lutego 2015 13:24

7 1

27. lutego Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Polkomtela od kary w wysokości 88 tys. zł nałożonej 10. grudnia 2012 roku przez UKE, a dotyczącej wykorzystywania urządzeń nadawczo-odbiorczych bez odpowiednich uprawnień.




W ustnych motywach rozstrzygnięcia sąd stwierdził, iż Prezes UKE prawidłowo ustalił stan faktyczny, który obligował go do nałożenia na Polkomtel kary pieniężnej. Odnosząc się do podnoszonej przez powoda argumentacji, iż Prezes UKE nie wydał pozwoleń radiowych w terminie przewidzianym przepisami prawa, sąd wskazał, iż Polkomtel posiadał odpowiednie środki prawne aby skarżyć przewlekłość postępowania urzędu w tym zakresie ale z nich nie skorzystał. Odnośnie wysokości kary sąd stanął na stanowisku, że nie może być ona uznana za zbyt wysoką, gdyż kara w niższej kwocie nie spełniłaby swojej roli w stosunku do tak dużego przedsiębiorcy jakim jest Polkomtel.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:

Tagi: polkomtel | uke

w sumie: 16
  • 1

    1.  2015-02-27 13:54:53

    Ciekaw jestem, czy koszt obsługi tego odwołania po obu stronach nie przekroczył tej wartości. Zarobili prawnicy i w małym stopniu urzędnicy.

  • 3

    2. ~NICK  2015-02-27 14:01:41  host: user-164-127-231-63.play-internet.pl

    He? przecierz wszelkie koszta ponosi przegrany... i bardzo dobrze

  • -5

    3.  2015-02-27 14:30:10

    Podsumowując tę sytuację, urzędowi się upiekło za to że był opieszały, a przedsiębiorca który chce po rpostu "działać" dostał karę. To taki już u nas standard.

  • 2

    4. ~JA  2015-02-27 15:03:43  host: 89-74-197-39.dynamic.chello.pl

    Ciekawe co z kilkuset pozwoleniami aero2 które znikły z wykazu 2 miesiące temu? A nadajniki sieją dalej

  • 2

    5.  2015-02-27 15:14:36

    W Poznaniu są co najmniej 3 stacje bazowe, które od ponad roku nie mają zezwolenia albo na całą stację albo na daną technologię (z reguły LTE).

  • 0

    7. ~Tablet  2015-02-27 17:21:46  host: 178235052205.warszawa.vectranet.pl

    @5 napisz które to

  • 1

    8.  2015-02-27 19:13:43

    @7 - Warszawska 181/Mogileńska LTE, Stary Rynek 15 LTE, Wierzbięcice 1/Wujka cała stacja

  • 0

    9. ~antypolko  2015-02-27 20:05:26  host: public-gprs516535.centertel.pl

    Szkoda że UKE nie ma chęci czy też możliwości dobrać się do innych przekrętów które różne spółki powiązane z Polkomtelem uskuteczniają, jak choćby tego ostatniego ze startem NetNetu w aukcji

  • -1

    12. ~marcellove  2015-02-27 20:07:02  host: user-94-254-129-70.play-internet.pl

    @8 Wszystkie wymienione przez Ciebie stacje posiadają pozwolenia na nadawanie.Zgodnie z danymi przedstawionymi na mapie BtSearch.

  • 1

    13.  2015-02-27 21:23:30

    @12 - Źle patrzysz - Mogileńska ma zezwolenie na LTE800, nadają 1800, Stary Rynek 12-17 ma zezwolenie na samo GSM900, nadają GSM900/LTE1800, Wierzbięcice 1 ma zezwolenie dla N!, a dla dostawki Plusa (chyba GSM900/UMTS2100/LTE1800) nie ma, na tej samej ulicy jest kolejna stacja Plusa, ale ta ma zezwolenie.

  • 0

    14.  2015-02-27 21:48:28

    88 tyś.? Myślę, że to śmiesznie mała kara. Są inne sposoby niż samowolka. Z drugiej strony gdyby firmy miały w 100% przestrzegać prawa i procedur pewnie do dziś nie miałyby połowy stacji.

  • 0

    15. ~WuWu  2015-02-27 22:36:26  host: 78.10.247.87

    @13 jak działają to chyba nie ma co narzekać ?

  • -2

    16.  2015-02-28 16:17:40

    Wait wait wait... 88 tysiecy? Hmm, oni na 'waciki' i papier toaletowy dla konsultantów wydają więcej :D

  • -1

    17. ~NICK  2015-03-01 13:15:33  host: user-109-243-40-224.play-internet.pl

    Chwila ! Chwila!!! A co z PLAY i ich dmuchanymi nadajnikami mister gruchy? gdzie kary za stawianie pompowanego badziewia w miejscu bez zasiegu?

  • 1

    18. ~Piotrowy  2015-03-03 06:12:07  host: host-142-40.jkns.pl

    Trochę bicie piany, bo UKE opieszale wydawał pozwolenia, a Polkomtel miał niby ich skarżyć, zamiast zbyt pochopnie używac nadajników. Wcale nie byłbym pewien, kto tu zawinił. Gdyby Polkomtel z wprowadzaniem technologii działał tak jak nasze urzedy, to zamiast szybkiego LTE w Plusie, zasięgu pokrywającego 80% kraju, dobrej jakości rozmów, pewnie mielibyśmy telefony na korbkę i internet z gołębnika ;-)

  • 0

    19.  2015-03-12 17:13:52

    Do kompletu stacji dołączyła dzisiaj ulica Termalna 1 - Aero2/Mobyland - zero zezwoleń ;)

Dodaj swoją opinię