Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wygrał z Centertelem przed WSA ws. przydziału częstotliwości

UKE wygrał z Centertelem przed WSA ws. przydziału częstotliwości

sirmark 20 Maja 2008 16:07

0 0

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Prezes UKE słusznie odmówił rezerwacji częstotliwości z zakresu GSM 1800 MHz dla PTK Centertel.

20 maja Wojewódzki Sąd Administracyjny ogłosił wyrok w sprawie skargi PTK Centertel na decyzję Prezesa UKE z dnia 30 listopada 2007 r. utrzymującą w mocy decyzję w sprawie odmowy dokonania rezerwacji 33 dupleksowych kanałów częstotliwości w zakresie 1710-1730 MHz oraz 1805-1825 MHz na rzecz PTK Centertel.
Podając ustne motywy oddalenia skargi, WSA podkreślił, że przedmiotowe częstotliwości są dobrem reglamentowanym o ograniczonych zasobach, które podlega szczególnym zasadom rozdysponowania. Sąd wskazał, że słusznie Prezes UKE uznał, iż wnioskowane częstotliwości nie były dostępne, a to z kolei czyniło zasadnym wydanie decyzji o odmowie rezerwacji takich częstotliwości na rzecz PTK Centertel.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet