Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wydał decyzje o obniżce stawek MTR

UKE wydał decyzje o obniżce stawek MTR

sirmark 29 Czerwca 2009 21:58

0 0

24. czerwca UKE wydał decyzje administracyjne w zakresie zmiany umów o połączeniu sieci zawartych pomiędzy następującymi operatorami:
Netia i PTK Centertel,
. Telekomunikacja Polska i Polska Telefonia Cyfrowa,
Telekomunikacja Polska i Polkomtel.

Decyzje UKE dotyczą wprowadzenia niższych stawek za zakończenie połączeń głosowych (tzw. stawka MTR - Mobile Termination Rates) w sieciach ruchomych wymienionych powyżej operatorów sieci ruchomych. Dokonując zmian w umowach międzyoperatorskich Prezes UKE wziął pod uwagę nałożone na Polkomtel, PTC, i PTK Centertel obowiązki w zakresie dostosowania wysokości opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego do ponoszonych kosztów.




Wysokość opłaty za minutę połączenia wnoszonej na rzecz operatora sieci komórkowej, w której nastąpiło zakończenie połączenia głosowego od dnia 1 lipca zostanie obniżona do poziomu 0,1677 zł za minutę.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-06-29 23:27:03  host: acit49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play to fajna sieć tylko mają beznadziejne powiadamianie że ktoś dzwonił przy wyłączonym fonie. Zamiast imienia z książki tel dają sam numer. Beznadzieja. Nie wiem kto ma jaki numer a nawet nie ma jak oddzwonić.

  • 0

    9. ~Gormar  2009-06-29 23:31:54  host: 217.96.62.235

    @8. No wiesz nieco podejrzane było by gdyby potrafili pobrać numer z książki telefonicznej w twoim telefonie ;).

  • 0

    10. ~  2009-06-29 23:35:06  host: acit49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 No jak to? Dzwoni koleś którego mam w książce przy wyłączonym moim fonie to jest w innych sieciach info ze dzwonił ten i ten a w Play sam numer wyświetlają. Kto zapamięta tyle numerów. Tu są badziewni.

  • 0

    11.  2009-06-29 23:42:47

    Zawsze możesz 'najechać' na ten numer i dać 'połącz'...Po sekundzie wyświetli numer i rozłączasz, odbiorca nie zobaczy, że dzwonisz bo po kilku sek dop połączenie do niego dojdzie...

  • 0

    12.  2009-06-29 23:45:41

    10: Masz rację, w PLAY ta usługa jest skaszaniona, jestem w trakcie przenoszenia numeru z Plusa do Play i właśnie też za bardzo mi nie odpowiada w taki sposób powiadamianie, w Plusie przynajmniej wiem od razu kto dzwonił, mogę oddzwonić albo mogę oddzwonić później bo to jest sms jakby od tej osoby, natomiast w PLAY nie wszystkie telefony mogą z tej wiadomości wybrać numer, jak zrobimy coś innego, albo klikniemy ok/anuluj, wiadomość nam ginie i tyle :( Prowadzę działalność i jakoś nie widzi mi się u klienta zapisywać numeru na kartce żeby móc na niego oddzwonić. Moja rada? ślij pisma do BOK-u PLAY, ja już wysłałem. Na forum Play jakiś czas temu poruszyłem ten wątek więc jak wszyscy zainteresowani zaczną słać maile to może zmienią to na inną formę (sms) Podobnież na początku działania PLAY było powiadamianie sms.

  • 0

    13. ~  2009-06-29 23:45:42  host: acit49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11 nie da sie najechać na ten numer bo to wiadomość sieciowa. Możesz albo zapisac ten numer długopisem albo go zapamiętać gdyż jedyna opcja prze tej wiadomości do "wyjdź" :-)

  • 0

    14. ~  2009-06-29 23:46:46  host: t05-09.opera-mini.net

    No ale to nie jest sms tylko USSD

  • 0

    15.  2009-06-29 23:47:10

    11, damn, masz rację;]

  • 0

    16. ~  2009-06-29 23:48:30  host: acit49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 Dzwoniłem w tej sprawie do BOK Play ze 2 miechy temu. Przyjęli zgłoszenie i do dzis dupa blada. Powtarzam, ta usługa w Play jest rozwiązana BEZNADZIEJNIE!!!

  • 0

    17. ~Gormar  2009-06-29 23:52:57  host: 217.96.62.235

    @10. Sorki zapomniałem, że operator może wysłać SMS'a z adresem numeru wywołującego. Sam nie wyłączam praktycznie telefonu ;). Przypuszczam, że jest to możliwe do zmiany więc trzeba jakaś petycje wystosować.

  • 0

    18.  2009-06-29 23:58:05

    Jestem za tym aby to zmienić. Za 20 dni wyłączą mi ten w plusie (po 9 latach) i jednak wolałbym aby było to w formie sms będąc w PLAY. Nie wiem czy można podawać linki, ale pod adresem http://www.mojplay.pl/topics11/powiadomienie-o-nieodebranym-pola czeniu-vt3963.htm jest właśnie temat związany z tym powiadamianiem.

  • 0

    19. ~  2009-06-30 00:26:21  host: t02-12.opera-mini.net

    Naprawdę macie problem... Play to jedyną sieć w Polsce która wysyła powiadomienie o byciu już w sieci od wszystkich sieci w kraju. W takiej Erze czy Orange usługa działa tylko w sieci.

  • 0

    20.  2009-06-30 00:32:22

    19: W Erze wysyłają powiadomienia także poza sieć od pewnego czasu.

  • 0

    21. ~Ben  2009-06-30 00:34:00  host: adpv74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a nie w sierpniu miala nastapic ta obnizka?

  • 0

    22. ~  2009-06-30 04:02:39  host: host-89-167-50-23.nplay.net.pl

    #19; #20 z Orange może jeszcze nie na wszystkie, ale na większość prefixów leci również sms poza sieć ;-) wakacje idą... ;-)

  • 0

    23. ~bledos  2009-06-30 09:50:26  host: 078088099132.lomza.vectranet.pl

    katastrofa! chyba zmienie opa, bo rzeczywiscie macie racie, przeciez od tego mozna zwariowac! nie wiem kto do mnie dwonil! A powaznie, jak masz do mnie jakis interes to zadzwonisz jeszcze raz, a jak prowadzisz dzialalnosc to zatrudnij sekretarke i daj jej stacjonarny niech czuwa i odbiera. Po problemie...

  • 0

    24. ~bledos  2009-06-30 09:51:20  host: 078088099132.lomza.vectranet.pl

    racje mialo byc :D

  • 0

    25. ~simon  2009-06-30 10:14:44  host: abbr27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wreszcie, ale powinni przyspieszyć harmonogram wyrównania MTR. bo do 2014 masa czasu, a Play może się kreować jako "humanitarny" operator, który daję niższe ceny...

  • 0

    26. ~darra  2009-06-30 10:24:18  host: salami.nask.waw.pl

    Tytul chyba nie dotyczy tego newsa. Od kiedy MTR do Play to 0,1677? Jak już to MTR do P4 wyniesie 40,4157groszy/min. I decyzja dotyczyła Polkomtela, PTK, PTC i TPSa.

  • 0

    27. ~  2009-06-30 12:41:00  host: t02-16.opera-mini.net

    czyli to może oznaczać koniec promocji dzie minuty odebrane -> jedną dostajesz?

Dodaj swoją opinię