Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wycofał projekty z KE

UKE wycofał projekty z KE

sirmark 2 Lipca 2008 18:51

0 0

UKE wycofał z notyfikacji Komisji Europejskiej projekty decyzji w sprawie regulacji Telekomunikacji Polskiej na rynku tranzytu oraz na rynku dzierżawy łączy międzymiastowych. Regulator nie przekonał KE, że istnieje potrzeba regulacji TP w tym zakresie.

Dziś na stronach Komisji Europejskiej opublikowano listy Prezesa UKE wycofujące projekty obu decyzji regulacyjnych. Zarówno tranzyt jak i łącza dzierżawione (tzw. łączą trunkingowe) są wykorzystywane przez innych operatorów do świadczenia usług telekomunikacyjnych. UKE chciał m.in. ustalać warunki umów zawieranych przez TP z operatorami alternatywnymi oraz kształtować wysokość cen stosowanych przez TP.

Komisja Europejska już 27 maja 2008 roku opublikowała listy do polskiego regulatora, zgłaszające poważne wątpliwości wobec złożonych w kwietniu 2008 roku propozycji regulacji TP. W ocenie Komisji oba rynki są w Polsce konkurencyjne. Nie ma zatem potrzeby ich regulacji i ograniczania swobody działalności gospodarczej. Na obu rynkach działa kilkudziesięciu operatorów, a udział rynkowy TP nie jest na tyle istotny, aby zagrażać rozwojowi konkurencji.




Prezes UKE przekonywała wówczas, że Bruksela żąda jedynie dodatkowych informacji, a po ich otrzymaniu przychyli się do stanowiska UKE. Zgłoszenie poważnych wątpliwości przez KE oznaczało jednak, że UKE musiał wstrzymać się z wydaniem decyzji. Regulator miał 2 miesiące by przedstawić dodatkowe informacje, które przekonałyby KE Komisję do zmiany stanowiska.

W przypadku, gdyby UKE nie wycofał projektów, Komisja Europejska wydałaby decyzje wetujące projekty UKE. Ponadto KE zgłosiła też 11 poważnych wątpliwości do projektów decyzji UKE wyznaczających TP za podmiot o znaczącej pozycji i nakładającej obowiązki regulacyjne. To więcej niż uzyskały wszystkie pozostałe kraje członkowskie razem.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Chrome_TP  2008-07-02 19:09:18  host: acd248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No proszę proszę (jakiś czas temu tu na telepolis była zażarta dyskusja na ten temat) i jednak życie pokazało, że ci którzy mówili że UKE niewiele do tego fragmentu rynku jednak mieli rację ;> (czyli znowu upadła słynna maksyma "Czuję że mogę")

  • 0

    2. ~ukenamuniu  2008-07-02 19:12:58  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

    A o czym my, nazywani piarowcamitepsy, ciągle pisaliśmy? Tu nic się nie może wydawać. Technika ma umocowania w naukach ścisłych. Jeden malunek i wszystko jasne.

  • 0

    3.  2008-07-02 19:28:31

    ojej ojej... :( jakze wspolczuje naszemu uciemiezonegu regulatorowi ;( chcieli zawojowac swiat, myslac, ze wszedzie na swiecie sa tacy kretyni jak my Polacy, a tu taaaki klops... ale skucha ;(

  • 0

    4. ~adam99  2008-07-02 20:44:47  host: chello087207224026.chello.pl

    Niestety Streżyńska ma swira na punkcie zabierania zysków bogatemu i oddawania biednemu. Prowadzi to do powstawania operatorów KRZAK którzy nic nie inwestują tylko wyciągają łapę po zysk wypracowany przez innych. Na początku była to nawet dobra strategia, ale teraz prowadzi do wycofywania się dużych telekomów z jakichkolwiek inwestycji. Mam nadzieję że Tusk szybko wywali Streżyńską i powoła kogoś kto myśli bardziej przyszłościowo.

  • 0

    5. ~marczakowa  2008-07-02 21:56:01  host: chello089078050239.chello.pl

    totalna kompromitacja uke, a właściwie nie samego uke tylko jego prezes. czas na dymisję

  • 0

    6.  2008-07-02 22:27:20

    A teraz umyć ząbki i do łóżeczka znawcy wy moi.

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2008-07-02 22:29:04  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

    piokuk: już się kładę

  • 0

    8. ~  2008-07-02 22:29:12  host: f96-019.opera-mini.net

    CO ZA... TU PISZĄ KOMENTY. A NIBY KOGO TUSK MIALBY DAC NA MIEJSCE PANI ANI? CZYŻ NIE PAMIĘTACIE HASŁA WYBORCZEGO PO 'CISZA SPOKÓJ' I FAKTYCZNIE JEST CISZA I SPOKÓJ BO RZĄD NIC NIE ROBI. PANI ANIA JAKA JEST TAKA JEST ALE DUZO DOBRA ZROBILA DLA ROZWOJU BRANŻY TELEKOMUNIKACYJNEJ. I JESTEM PRZECIWNY BY JAK RZĄD SIE ZMIENIA TO PREZESA DOBRZE DZIAŁAJĄCEGO URZĘDU ZWALNIAĆ TYLKO ZA JEDNO PODKNIECIE. TAK APROPO. ZADNA PARTIA MI SIE ANI NIE NIE PODOBA ANI PODOBA. MAM NEUTRALNY STOSUNEK DO TEGO. JESLI RZECZNIK PRAW DZIECKA NIE INTERESOWAŁ SIE DZIECMI TYLKO 'GEJAMI CZY LESSBIJKAMI' BYLEM ZA WYWALENIEM TEJ PANI Z URZĘDU. GDY OKAZALO SIE JAKI NAPRAWDE BYL PIS I JEGO SPRAWIEDLIWOŚĆ TEZ BYLEM ZA ZAKOŃCZENIEM TEGO PSEUDO PRZEDSTAWIENIA. PANI ANIA, ŻADEN MINISTER TRANSPORTU NIE PORADZIŁ SOBIE Z PROBLEMEM POLSKICH DRÓG AUTOSTRAD CZY LINII KOLEJOWYCH. PANI ANIA JAKA JEST TAKA JEST ALE PRZYNAJMNIEJ COS ROBI I RADZI SOBIE NAJLEPIEJ ZE WSZYSTKICH URZĘDÓW. A TU JAKIES GŁĄBY (PEWNIE POWIĄZANI Z TP) RZĄDAJA DYMISJI PANI ANI!!

  • 0

    9. ~ukenamuniu  2008-07-02 22:32:41  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

    #8: dymisji... w życiu! Ania na drugą kadencję! Dzięki Jej "regulacjom" mam robotę!

  • 0

    10.  2008-07-02 22:33:16

    Nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Dlatego Tusk się nie myli bo był, jest i będzie obibokiem i leserem.

  • 0

    11.  2008-07-02 22:35:39

    ~ukenamuniu Może Ty i wiedzę w zakresie telekomunikacji masz (ja znam tylko prawo telekomunikacyjne od biedy, nie potrafię nawet bezpiecznika wymienić) ale jakieś takie dziwne kompulsywne skrzywienie na Streżyńską da się w Twoich wypowiedziach zauważyć.

  • 0

    12. ~cz.j.małkowski  2008-07-02 23:24:38  host: apn-77-112-216-186.gprs.plus.pl

    #2. źle mnie kolega zrozumiał, pewnie zbyt daleko posunięt skrót myślowy z mojej strony. za piarowców absolutnie was nie uważam, gdybym piarowcom napisał o łączach chwdp, na 100 by łyknęli. po prostu troche mnie śmieszy Pan Ciesiołkiewicz, dlatego go pozdrawiam, ale to zupełnie nie miejsce na takie dyrdymały. szkoda mi tego rynku 14, no ale jest jak jest.

  • 0

    13. ~nigger  2008-07-02 23:45:53  host: 217.153.171.130

    Strezynska jest jak Kaczynski - tylu wet i wycofan wlasnych notyfikacji nie ma zaden inny kraj. Kompromitacja.

  • 0

    14. ~Gal  2008-07-03 09:17:41  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    "W ocenie Komisji oba rynki są w Polsce konkurencyjne. Nie ma zatem potrzeby ich regulacji i ograniczania swobody działalności gospodarczej." - abolutnie piekne, wrecz klasyczne - osoby trzecie wypowiadaja sie co zrobic aby bylo jeszcze lepiej, pod warunkiem ze nie beda ponosic konsekwencji swoich decyzji. Kwintesencja relatywizmu.

  • 0

    15. ~Chrome_TP  2008-07-03 09:34:05  host: acd248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak zwłaszcza jeśli te osoby wiedzą co robią i min. zajmują się regulacją tej branży w skali niemal całego kontynentu więc masz rację wiedzą na pewno mniej niż nasi spece z UKE, którzy swoje decyzje muszą poprawiać 30 razy zanim da się je pokazać światu aby się nadmiernie nie ośmieszyć, a i tak im to nie bardzo wychodzi.

  • 0

    16. ~Gal  2008-07-03 10:33:32  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    Chrome_TP - jezeli za normalne i pozyteczne dla ogolu, uwazasz dzialania lobbystow to wlasciwie nie ma sensu dyskusji.

  • 0

    17. ~gość  2008-07-03 12:30:30  host: anice-152-1-52-185.w86-193.abo.wanadoo.fr

    No i CO Pani pierwsza Sekretarz..., nie udało się tym razem przewalczyć swoich głupot... i lepiej było się wycofać, a nie dostać kopa od Komisji Europejskiej ?

  • 0

    18. ~Chrome_TP  2008-07-03 14:46:51  host: 212.160.172.70

    Galu jednoznaczne jest wycofanie tych projektów gdyby było z nimi wsio wporządku to by taka decyzja nie zapadła - weź pod uwagę iż jednak to UKE je wycofało, a mogło się upierać - no i wtedy faktycznie mniej lub bardziej by za te projekty kopa dostało co też jednoznacznie wskazuje iż coś jednak pod względem merytorycznym było nie tak bo inaczej nawet i najlepszy lobbing by nie pomógł... :P

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2008-07-03 16:42:18  host: 212.160.172.70

    piokuk #11: "kompulsywne" - to nie jakieś świństwo? Moje skrzywienie wynika ze skrzywionej polityki regulacyjnej.

Dodaj swoją opinię