Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE wszczął postępowanie ws. ukarania PTC

UKE wszczął postępowanie ws. ukarania PTC

WitekT 18 Maja 2007 16:36

0 0

18. maja Prezes UKE rozpoczął postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na PTC w związku z naruszeniem obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych poprzez niepoinformowanie abonentów o prawie wypowiedzenia umowy przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dokonanej przez PTC.

Fakt naruszenia Prawa Telekomunikacyjnego przez PTC, który miał miejsce przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, został już dwukrotnie stwierdzony w protokołach z przeprowadzonych kontroli (3. kwietnia i 11. maja). Druga z przeprowadzonych kontroli potwierdziła, iż stwierdzone wcześniej naruszenie prawa nie zostało przez PTC usunięte w terminie wyznaczonym przez Prezesa UKE w zaleceniach pokontrolnych z 6. kwietnia.

W trakcie zmiany regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, PTC dopuściła się naruszenia przepisu art. 59 ust. 2 Prawa Telekomunikacyjnego, który zobowiązuje do poinformowania abonentów o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian, a także o tym, że w razie skorzystania z tego prawa PTC nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.




Naruszenie to nie zostało usunięte we wskazanym terminie, w związku z czym Prezes UKE wszczął postępowanie administracyjne na podstawie art. 209 ust. 1 pkt 4 Prawa Telekomunikacyjnego. Zgodnie z tym przepisem na PTC może zostać nałożona kara pieniężna (w maksymalnej wysokości do 3% przychodów Spółki za ubiegły rok) w związku z naruszeniem obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

PTC miała w 2006 roku przychody na poziomie 7,1 mld zł, co oznacza, że kara może maksymalnie wynieść nawet 213 mln zł.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 199
  • 0

    180.  2007-05-28 17:21:42

    @Kolo ten telefon na wolnym rynku kosztuje 800-850 pln, to żadna łaska ze strony opa że sprzedaje go za 900...

  • 0

    181. ~kolo  2007-05-28 17:25:17  host: host-217-172-251-152.lodz.mm.pl

    jahu-nie mylmy pojęc przenoszalności numerów między operatorami a przeniesieniem nr z abo ery na tak tak GND-masz racje, to nie laska opa, ale ktory op takie łaski robi?

  • 0

    182.  2007-05-28 19:09:22

    kolo - to jak wyjasnisz przenoszenie SS - simplus, Heyah - Era?

  • 0

    183. ~kolo  2007-05-28 19:40:03  host: host-217-172-251-152.lodz.mm.pl

    to znaczy? co mam tu wyjaśnić? miedzy opem BEZPOŚREDNIO tych numerów nie przeniesiesz! najpierw do innego np era->ss->a poźniej heyah..wtedy jest to możliwe-ale weź pod uwage jedną rzecz-jeśli ktoś miguje z abo w erze do tt, to nie jest to stricte przenoszenie numerów-tylko usluga dodatkowa-jeśli tego nie zrozumiesz to inaczej nie dam rady- i operator nie jest zobowiazany do migracji numeru-poza tym przeniesienie jest zwiazana z oplata-tu w przypadku migracji jest to za free....

  • 0

    184.  2007-05-28 19:48:23

    a to sory - najwyrazniej w 2 przypadkach z salonach mnie wprowadzono w blad - raz mnie a raz bylem swiadkiem jak kumpel sie pytal o ere

  • 0

    185. ~cosmic  2007-05-28 19:50:53  host: abqi88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @GND - masz świętą rację:)!!! Dokładnie takie przesłanie miała moja wypowiedź. KOLO najwyraźniej nie zrozumiał przekazu. Niemniej jednak wszyscy wiemy o co chodzi...odkąd znacząco obniżyli subsydia telefonów na wolnym rynku kupujemy dobre telefony taniej niż u OP-ów z cyrografem 24 miesięcznym:):):) Kpina:)

  • 0

    186. ~kolo  2007-05-28 20:13:47  host: host-217-172-251-152.lodz.mm.pl

    -cosmic-gdyby kazdy operator odszedl od finansowania sluchawek wiecej byloby narzekających bardzo dobrze, ze kupujesz telefon na wlasna reka-dzieki temu mozesz miec lepsze warunki (np umowe bezterminowa) u jakiegolwiek opa-czy tez karte pre-paid tak apropos nie oczekuj wiecej od kogokolwiek niz samo mozesz dac...za ile bys chcial k800 przy abo 50zł

  • 0

    187. ~cosmic  2007-05-28 21:15:39  host: abqi88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @kolo-po części masz rację, ale ja patrzę na tę sytuację subiektywnie biorąc pod uwagę mój ponad 8-letni staż w Erze i co prawda nierewelacyjne ale comiesięczne regularne opłaty dla Ery ok 170 Pln (2 karty SIM). Nie jest to dużo, ale na pewno więcej aniżeli nowy klient "z ulicy", a PTC zaproponowała mi ceny właśnie jak dla takiego klienta. To jest zdumiewające...Koleżanka w Orange wynegocjowała Nokię E65 za 200 PLn przy Abo 115 pln. Jest różnica prawda?:) W odpowiedzi na Twoje pytanie - konsultantce z BOK'u powiedziałem że w Abo 20 pln!!!!, przedłużając umowę na 24 miesiące mogę zapłacić za K800: 99 PLN. Wiem że to absurd, ale zrobiłem to z premedytacją:) Pani przemilczała to...powiedziałem że jak PTC zaakceptuje moją propozycję to zostaję w Erze, a jak nie to see you:) Oczywiście nie zgodzą się na taką cenę, ale przynajmniej będę miał obraz traktowania klienta w utrzymaniowej propozycji. I to jest właśnie walka o klienta w Erze:):):):) Inni nie wiele lepsi ale to ERA jest na cenzurowanym.

  • 0

    188. ~cosmic  2007-05-28 21:19:08  host: abqi88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Drugi Abo mam 100 PLN i też niebawem się kończy - więc znowu się pośmieję. A tak na poważnie to rezygnuję z Abo i przechodzę na TT, zachowując stare numery ponieważ mam jeszcze pierwszą serię 606 i 604...:)

  • 0

    189. ~Gattaca  2007-05-28 22:40:52  host: chello087206176060.chello.pl

    Niedawno wpadłam do jednego z salonów ery i byla promocja na Nokię N80 2550; ale z wysokim abonamentem. Szkoda ze np. w sieci sklepow media lider mozna ja kupic bez abonamentu za 1500; Takie rzeczy to tylko w era

  • 0

    190. ~Gattaca  2007-05-28 22:41:53  host: chello087206176060.chello.pl

    era dla frajERA

  • 0

    191.  2007-05-28 22:59:18

    Warto rozmawiac TVP2 - na zywca leci o rynku telekomunikacyjnym m.in. wypowiedzi Anii Strezynskiej, Wituckiego itd..

  • 0

    192. ~Gattaca  2007-05-28 23:29:23  host: chello087206176060.chello.pl

    No i Pani Ania zostala powolana zgodnie z prawem. ciekawe ile SOKiK zgarnał od tp za to postanowienie? - drugi trybunał konstytucyjy...

  • 0

    193. ~  2007-05-28 23:42:29  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    Witucki takie kity wciskal... nie ma nic na swoja obrone... gdyby tam byla P. Ania to by powiedziala prawde jaka jest...

  • 0

    194. ~swistak  2007-05-28 23:43:21  host: arx186.internetdsl.tpnet.pl

    do 178: kolo dzwonilem do uke i tam mi stanowczo powiedziano ze era ma obowiazek przeniesc numer do tak tak bez wzgledu na swoje "wirtualne" kary, wiec im wierze. w razie czego kazali podeslac pismo w którym era odmawia przeniesienia numerów

  • 0

    195.  2007-05-29 00:02:35

    no i dokladnie swistak tak trzeba postepowac - oficjalne pisma przedstawiac w Erze z zadaniem - podkreslam zadaniem przeniesienia numeru, koniecznie zachowac kopie pisma z parafkami pieczatkami itd salonu/sklepi itd Ery. Nie zgodza sie to musza na pismie odpowiedziec, no a z tym wiemy juz sie gdzie udac :D

  • 0

    196. ~fafik  2007-05-29 00:11:54  host: w3cache2.icm.edu.pl

    hm mnie era niesety szantazuje telefonicznie ze nie przeniosa do TAK-TAK dopki nie zaplace kary...telefon mam wylaczony od 20.05 i wkur...sie maksymalnie btw.mam nagrana rozmowe z konsultantem ery ze 21.05 numer bedzie przeniesiony do TAK-TAK...a teraz im sie odwidzialo...co to za kraj...operator ustanawia prawo, szantzuje i straszy ludzi i nic mu nie mozna zrobic...mysle ze grozba odenrania koncesji to bylby jedyny bat...a tak to beda grali w ch...do konca

  • 0

    197. ~fafik  2007-05-29 00:13:07  host: w3cache2.icm.edu.pl

    a i jeszcze zapomnialem o jednym zadnej kary oficjalnie nie wyslali!!!

  • 0

    198. ~swistak  2007-05-29 00:20:08  host: arx186.internetdsl.tpnet.pl

    fafik to na co ty jeszcze czekasz? jak masz nagrane rozmowy to do pani ani z tym

  • 0

    199. ~danielsz11  2007-06-22 22:03:36  host: 87-205-143-207.adsl.inetia.pl

    Witam Patrze i widzę że sprawa ucichła i ukręcono jej głowę.

Dodaj swoją opinię