Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: w 2013 symetryczny MTR i przetargi na częstotliwości

UKE: w 2013 symetryczny MTR i przetargi na częstotliwości

Q! 7 Marca 2012 11:37

0 0

W 2013 roku UKE zamierza wprowadzić symetryczne stawki MTR oraz rozpisać przetargi na częstotliwości 800 i 2600 MHz - informuje PAP.

Magdalena Gaj, nowa prezes UKE, powiedziała, że to co mówiła pani prezes Streżyńska, ja podtrzymuję, podtrzymuję że symetria stawek MTR powinna zostać wprowadzona od 1. stycznia 2013.




Oznacza to, że po 1. stycznia 2013 roku asymetria dla P4 zniknie, a stawki MTR dla wszystkich operatorów działających na rynku dłużej niż 4 lata będą oparte o realne koszty świadczonych usług. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Gaj powiedziała również, że także prawdopodobnie w 2013 roku nastąpi przetarg lub aukcja na częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 61
  • 0

    46.  2012-03-07 15:17:14

    45: ponawiam swoje pytanie - czy jesteś w stanie podać źródło z uzasadnieniem daty 1.07.2013 inne niż Wikipedia?

  • 0

    47. ~  2012-03-07 15:20:22  host: 83.218.104.106

    nie. dlatego napisałem: "sprawdzimy jak to będzie z tym MTRem 1 stycznia 2013r. Czy będzie to 12,23gr/min netto do w4 czy 1 eurocent do w4. Ja stawiam że MTR 12,23gr netto będzie do w4 a od 1 lipca 2013r MTR do w4 będzie za około 1 eurocenta... PS tamta strona jest aktualizowana 8 stycznia 2012r. Więc chyba mają aktualne dane...?"

  • 0

    48. ~  2012-03-07 15:29:49  host: cjs143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawy jestem jak W3 i jej pracownicy będą niebawem uzasadniać 75 gr za min do Play ?

  • 2

    49. ~  2012-03-07 15:36:29  host: z33-16.opera-mini.net

    widac,ze tu sami karciarze z gimnazjum. Mam w tmobile i do play mam 14gr. Abo 400min za 59zl, 100MB, 1tys sms za 5zl. Wszystkie minuty sa tez do play.

  • 0

    51. ~  2012-03-07 15:53:45  host: z33-16.opera-mini.net

    50, owszem mam i to z duzym limitem (sluzby mundurowe) ale z prywatnego nie zrezygnuje. To nie jest duzy wydatek a niektorych rozmow nie prowadzi sie z tel sluzbowego. Dorosniesz to zrozumiesz.

  • 0

    53.  2012-03-07 16:00:35

    47: ale mnie intrygyje data 1.07.2013, bo do tej pory nigdzie się z nią nie spotkałem. Co do aktualności danych - no skądś je musieli brać, prawda? Więc ja się pytam skąd? Bo na razie wydaje mi się, że to ich twórcza fantazja...

  • 1

    57. ~  2012-03-07 16:28:35  host: terminal-1-202.retsat1.com.pl

    "51 dobrze mowisz popieram...mam podobnie sluzbowy to sluzbowy do gadania w robocie i o d..ie Maryny Prywatny do wszystkiego. Czesc nie kuma a co chodzi bo o sluzbowym sni. Sa plusy i minusy.

  • -1

    59. ~  2012-03-07 16:54:06  host: acgv97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    49 szokujuce jest te100MB powinno wystarczyc nawet na 10dni

  • 0

    63. ~  2012-03-07 17:20:13  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    Wszyscy z niecierpliwością oczekują na obniżki cen połączeń do Play. Jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, to ceny zawyżone są tylko w prepaidzie. W abonamentach już chyba nikt nie rozróżnia minut. Poza tym UKE nie może narzucać cen detalicznych i jeżeli już, to może UOKiK coś robić ale czy może zmusić do obniżki cen?

  • -1

    64. ~  2012-03-07 17:20:18  host: p15-07.opera-mini.net

    Mbank zablokowali kilka miesięcy temu i do tej pory raz działa a raz nie

  • 0

    65. ~Słoneczny  2012-03-07 17:31:46  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    W abonamencie może i są równe ceny, ale jak podpiszesz dziś cyrograf. A co z tymi, którzy brali abonament rok temu? Nadal maja drożej do P4.

  • 0

    66. ~  2012-03-07 17:36:10  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @65; ee rok temu były też do wszystkich. Nie wiem, czy u wszystkich ale Plus i TM mieli do wszystkich. W abonamentach minuty są dotowane a w prepaid odbijane. To operator ustala cennik a my decydujemy, czy akceptujemy to, czy nie.

  • 0

    67. ~Słoneczny  2012-03-07 18:02:37  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    @66 Tego to mi nie musisz mówić. Tyle, że operator też dość często stosuje zręczną socjologię, przez co wielu wcześniej nabrało się na drożej do Play w abonamentach. Oczywiście, trzeba czytać umowy, jasna sprawa.

  • 0

    68. ~mirekb  2012-03-07 18:44:37  host: user-164-126-127-196.play-internet.pl

    najwazniejsze z tego to "przetarg lub aukcja".uwazam wiec ze majac na uwadze kryzys w pl sądze ze naciski beda na aukcje z przyczyn oczywistych..co do mtr dla np centernet/aero2/mobyland to wczoraj uke wydal projekt decyzji z wyzszym mtr ale i tak niskimwiec zle nie bedzie.ciekawe jak beda liczyc lric bo to kluczowe

  • 0

    69. ~  2012-03-07 18:45:33  host: z04-03.opera-mini.net

    Z tego co pamietam to stawka Mtr do play od 1 lipca bedzie wynosic 15 gr . Czyli tylko 3gr wiecej niz do w3. A cena polaczenia do play i tak nie spadnie...

  • 0

    71. ~  2012-03-07 19:06:39  host: z35-13.opera-mini.net

    70. Bynajmniej ;-p

  • 0

    72. ~  2012-03-07 19:14:10  host: z48-04.opera-mini.net

    69, pewnie tak bedzie ale czy ktos moze nakazac obnizke cen do play?

  • 0

    73. ~Octopus  2012-03-07 23:12:38  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    plej stanie się kozłem swojej agresywnej polityki..zyskali klienta , ale teraz trzeba mądrej polityi , aby tego klienta nie stracić. gayoperator- tmobile , wprowadzając transmisje data na nowe :))) wody, tak na prawdę chce utopić pleya. komunikator kosztuje o wiele mniej , ponieważ transmisja data jest inaczej "czardżowana" :) - rynek ma nie jedno oblicze.. a oranżada i plus nie śpią :))

  • 0

    74. ~m=  2012-03-08 05:56:42  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    Pogrzebałam w notatkach co zrobiłam sobie na temat playa jak UEK podejmował decyzje o stawkach mtr w zeszłym roku wg.nich mtr do W3 od 1.lipca 2012 ma wynosić 0,1223 netto do 30 czerwca 2013r a zmienić ma się dopiero od 1.lipca 2013 a do playa 47% więcej czyli 0,179781 do 31.12.2012 to daje brutto z 23% vatem 0,150429 do W3 a do playa 0,2211306 czyli od 1 lipca 2012 stawki brutto mtr to:o.0,15gr a do playa 0,22gr ciekawe co na to W3 czy w końcu coś ruszą w cennikach do playa czy będą czekać i cisnąć swoich klientów do oporu..a może czekają ze zmianą cenników do playa na 1.lipca 2012r?wg.mnie wcześniej zwyczajnie nie opłaca się nic zmieniać najwyżej najopłacalniejsza dla opów obniżka gwarantująca zysk to stawka na poziomie 24-25gr za min na mniej raczej nie liczmy do 1 lipca 2013r...a i wtedy nie będzie mniej niż 19 gr bo mtr mtrami,a opy i ich marża sobie...A wikipedia nie jest w pełni wiarygodnym źródłem wiedzy niejednokrotnie się o tym przekonałam szczególnie ta polskojęzyczna wersja,orginał anglojęzyczny jest zdecydowanie na wyższym poziomie...

  • 0

    75.  2012-03-08 17:30:50

    Dobrze że mtr maleje w końcu będą normalne stawki za połączenia do play u w3 nie wiem czemu już operatorzy tego nie zmieniają ja przez takie coś nie zamierzam zmieniać operatora przynajmniej w prepaidzie .... inni ludzie którzy dzwonią dużo do play i widzą ile to ich kosztuje zmieniają operatora temu czy oni naprawdę tego nie widzą że te ceny nie działają na ich korzyść bo tracą klientów !!

Dodaj swoją opinię