Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE utrzymał stawki F2M do sieci P4

UKE utrzymał stawki F2M do sieci P4

sirmark 16 Stycznia 2008 23:05

0 0

UKE odmówił zmiany umowy P4 i Telekomunikacji Polskiej w zakresie stawek rozliczeń za zakańczanie połączeń w sieci P4.

TP wnioskowała o ustalenie stawek rozliczeń za połączenia telefoniczne z sieci stacjonarnej TP zakańczane w sieci P4 na analogiczne do stawek występujących w umowach zawartych przez TP z operatorami pozostałych sieci komórkowych.




UKE rozstrzygając sprawę, w szczególności wziął pod uwagę interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, przejawiający się w możliwości korzystania z usług kolejnego operatora komórkowego P4. W ocenie Prezesa UKE fakt, iż P4 jest operatorem od niedawna funkcjonującym na rynku telefonii ruchomej i ponoszącym w związku z tym stałe nakłady inwestycyjne na budowę niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej, uzasadnia wyższy poziom stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej P4. Pozostali operatorzy komórkowi dochodzili etapami do obecnych stawek MTR za zakańczanie połączeń głosowych w publicznych ruchomych sieciach telefonicznych, a ustalona na początku stawka za zakańczanie takich połączeń nie była modyfikowana przez kilka lat. Celem takiego rozwiązania, podobnie jak w przypadku P4, było wsparcie niezbędnych inwestycji, zapewniających rozwój konkurencyjnego rynku usług telekomunikacyjnych.

Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~dzejson  2008-01-16 23:20:01  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    no i bardzo dobrze

  • 0

    2. ~ukenamuniu  2008-01-16 23:33:24  host: nat-go2-1.aster.pl

    Do zabrania głosu w tej sprawie (bo "no i bardzo dobrze", to każdy "umi" napisać)brakuje mi info o tym ilu abonentów ma PLAY na własnej numeracji a ilu abonentów podkupił w ramach przenośności numerów. Druga sprawa: jak płacą abonenci za połączenia do PLAY. Czy tyle samo co do innych sieci, czy może więcej?

  • 0

    3. ~neon  2008-01-17 00:42:55  host: w3cache.wignet.pl

    Po prostu my ludzie innych sieci niż P4 płacimy PLAY żeby sobie zbudował własną sieć przez droższe dzwonienie do PLAY. UKE ale klapa co to niby miało być?????????? Nie jestem abonentem P4 to nie muszę płacić tym złodziejom... No ale szanowna Pani prezes inaczej pomyślała żeby PLAY się na rynku utrzymał trzeba im dać trochę kasy, bo i tak tona w długach to przynajmniej parę groszy się dorzucą inni... LOL!!! :/

  • 0

    4.  2008-01-17 00:46:18

    Ukenamuniu abonenci placa wiecej. era/plus/orange i TPsa placa wiecej P4 niz za polaczenia do innych sieci komorkowych

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2008-01-17 00:53:25  host: nat-go2-1.aster.pl

    Vincenzo: dzięki, czyli jak dzwonię do abonenta, który z numerem ery/plusa/orange przeniósł się do PLAY, to opy biorą za takie połączenia więcej, chociaż jestem przekonany, że dzwonię do ery/plusa/orange?

  • 0

    6.  2008-01-17 02:05:55

    *ukenamuniu - tak, ale to dotyczy wszystkich przenoszonych numerów, nie tylko do sieci Play. Niestety trzeba teraz sprawdzać w jakiej sieci jest nr, sam prefix nic nie mówi.

  • 0

    7.  2008-01-17 08:04:16

    ukenamuniu: ja nie płacę drożej do Play. Jak Centertel lub PTC wzięli by się wcześniej do roboty i rozbudowali trochę swoją sieć to również mieli by okazję podpisac umowę roamingową z Play i nie podnosić cen do P4. Czyli sam rozumiesz, że niektórzy abonenci płacą tyle samo:)

  • 0

    8. ~playowiec  2008-01-17 09:15:04  host: 195.75.207.220

    Neon, sprawdz sobie ile w ramach samej licencji na uzywanie znaczku Orange Orange oddaje france telekomowi. Bedziesz wtedy wiedzial kto cie okrada. Pozwalamy na traktowanie sie jak kolonia (m.in. przez wybory konsumenckie) a potem sie dziwimy ze zarabiamy mniej niz na zachodzie.

  • 0

    9.  2008-01-17 11:14:47

    Mój wybój jest prosty - nie będę dzwonił do P4 jeśli nie będę musiał. Na pewno nie będę tego robił ze stacjonarnego telefonu, szczególnie, że mam jednakową i całkiem niską stawkę do wszyskich operatorów komórkowych w moim planie taryfowym ;-) Tak więc nie wiem kto zyskuje kto traci. W sytuacji, kiedy Play oferuje darmowe minuty za połączenia przychodzące, argumentacja szeryf Anny, że P4 musi w infrastrukturę inwestować jest trochę naciągana.

  • 0

    10.  2008-01-17 12:08:47

    no ale nie da się ukryć że Play ma także wyższe koszta "odbioru" tej rozmowy, przecież działa w roamingu. zatem wyższa stawka ma swoje uzasadnienie ekonomiczne.

  • 0

    11.  2008-01-17 12:10:25

    @neon nie podniecaj się: największym złodziejom to płacisz obecnie ;)

  • 0

    12.  2008-01-17 12:12:34

    @wlo skoro masz jednakową, gwarantowaną umową stawkę to co Cię obchodzi do jakiej sieci dzwonisz :) ?

  • 0

    13. ~ds  2008-01-17 12:52:35  host: 213.77.11.50

    @wlo, czyżby niedzwoneinie do play nie rozjeżdża się trochę z twoją zasadą, że "nie patrzysz, gdzie dzwonisz (a i tak samo ci wychodzi tanio)"? Jak widać to niezupełnie samo wychodzi. Co do argumentacji Anny, to myslę, że wszystko z nią w porządku: aby nowy op mógł zaoferować atrakcyjne warunki i przyciągnać klientów, budując jednocześnie infrastrukturę i mająć 3 zastanych, dużych rywali na rynku, musi dostać jakiś "upust" (albo mieć $ tyle, ile Bill Gates). Inaczej ciężko byłoby rozruszać rynek. W dłuższym okresie opłaci się to wszystkim klientom, choć nie wszyscy to chyba rozumieją (@neon?)

Dodaj swoją opinię