Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej

UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej

sirmark 29 Lipca 2008 17:56

0 0

UKE, realizując cele określone w strategii regulacyjnej na lata 2008-2010, rozpoczął prace nad stworzeniem ogólnokrajowej mapy zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej, określeniem obszarów o najsłabszym dostępie do telefonii stacjonarnej oraz stworzeniem mapy dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Stworzenie tych map ma na celu określenia obszarów gdzie potrzebne będą inwestycje w zakresie rozwoju nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych umożliwiających dostęp zarówno do usług telefonicznych jak i do usługi Internetu szerokopasmowego. Zidentyfikowanie miejsc, gdzie usługi te są niedostępne umożliwi m.in. Prezesowi UKE wspomaganie procesów inwestycyjnych na tych obszarach.




UKE wystąpił już do operatorów z prośbą o wypełnienie dwóch ankiet, które posłużą do zebrania danych. Dane do UKE mają trafić do 19 września.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Chrome_TP  2008-07-29 18:09:51  host: 212.160.172.70

    Przydatne ale tylko przy założeniu że będzie często aktualizowana a nie raz na pół roku :P

  • 0

    2. ~ttt  2008-07-29 18:13:27  host: ip-94-42-30-252.multimo.gtsenergis.pl

    Ta "prośba" wygląda raczej na "żądanie".

  • 0

    3. ~golfiarz  2008-07-29 18:49:28  host: public-gprs34469.centertel.pl

    czy dane podane w tych ankietach będą weryfikowane pod kątem prawdziwości?

  • 0

    4.  2008-07-29 19:20:09

    i jakie sankcje będą stosowane za "poświadczenie nieprawdy" ?

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2008-07-29 21:26:08  host: 86-59-n1.aster.pl

    ot i kłopot, bo czy ewidencję operatorzy prowadzą "po gminach" - jak chce ankieta? A podział kraju na gminy wg jakiego dokumentu? Żeby chociaż liczba gmin była właściwa...

  • 0

    6. ~xxx  2008-07-29 22:30:52  host: emu29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na wsiach to raczej zainteresowani są bardziej zbiorami zboża czy mlecznością krowy a nie jakimiś internetami :)

  • 0

    7. ~nazeer  2008-07-29 23:02:40  host: abyp93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 6 - mieszczuszku XXX - blokers z ciebie wyłazi... zdziwiłbyś się jakbyś się odważył i za miasto nos wyściubił... podejrzewam żeś kursujesz ino chata - ławka pod blokiem - spożywczy - ławka pod blokiem - chata (do spożywczego po "winko" oczywiście ;-) ) Tylko się zastanów co będziesz żłopał jak Ci się wieś zbiesi i surowca nie wyprodukuje ;-)

  • 0

    8. ~  2008-07-30 08:07:57  host: 212.160.172.70

    zgadzam się z NAZEER, bywam na wsi na kresach wschodnich Polski mogę stwierdzić że średnio w co piątym domu jest internet a jeśli odliczyć domy gdzie mieszkają sami starsi ludzie czyli po 60 to gęstość byłaby jeszcze większa. Owszem zdarza się że korzystają z łącz wspóldzielonych w celu obniżenia kosztów ale dostęp do interentu mają

  • 0

    9.  2008-07-30 08:42:45

    Ułatwi to wybór i sprawdzenie dostępności usług na danym terenie.

  • 0

    10. ~Nig  2008-07-30 09:55:17  host: 212.160.172.70

    mobilek: w jaki sposób ułatwi?

  • 0

    11. ~Chrome_TP  2008-07-30 10:03:49  host: agj179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ułatwiać raczej nie ułatwi ale da choćby i minimalny pogląd ile mniej więcej trzeba czekać na instalację...

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2008-07-30 23:40:38  host: 86-59-n1.aster.pl

    Kiepską nazwę uke wymyślił. Mapa zasięgu. Owszem tworzy się takie mapy "zasięgu" dla określenia np. pokrycia terenu sygnałem GSM i kolorki obrazują poziom w -dBm. Jeżeli w gminie jest 1000 telefonów i 100 Neo to dobrze, czy źle? Jaki obszar? Ile ludności? Wiek, wykształcenie? Liczba oczekujących na usługę. W ankiecie powinny też być podawane "potencjalne" możliwości istniejącej infrastruktury. Bo dany obszar może być "w zasięgu" (np WiMAX, MGW)i można przyłączyć 400 abonentów a chętnych dziewięciu. Ankieta (na www.uke.pl) będzie dawała obraz gęstości (?)czy też penetracji (?)a nie "zasięgu", bo zasięg zależy od infrastruktury - i infrastruktury powinna dotyczyć ankieta.

Dodaj swoją opinię