Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: tracimy szanse na skok cywilizacyjny

UKE: tracimy szanse na skok cywilizacyjny

LuiN 15 Czerwca 2010 23:38

0 0

Z pomocy Unii Europejskiej oferowanej na inwestycje w polski Internet szerokopasmowy skorzystaliśmy tylko w kilku procentach. To bardzo mało i jeśli tego nie zmienimy, stracimy szanse na skok cywilizacyjny - powiedziała PAP prezes UKE Anna Streżyńska.

Łącznie z UE na szybki Internet w latach 2007-2013 możemy pozyskać 5 mld 573 mln zł. Jednak wnioski unijne trzeba złożyć do końca 2013 roku. Maksymalne dofinansowanie ze środków UE może wynosi 85% i zakładając 15% wkład własny, całkowite nakłady wyniosłyby wtedy 6 mld 556 mln zł.




Zdaniem prezes UKE Anny Streżyńskiej, poziom pozyskiwania tych środków jest fatalny. Jak mówi, problemem jest to, że samorządy i administracja rządowa nie są wyspecjalizowane w realizacji inwestycji telekomunikacyjnych. Brakuje fachowców, którzy wspomagaliby urzędników i samorządowców, na których spoczywa ciężar czynności wstępnych związanych z inwestycjami - powiedziała Streżyńska.

Problemowi miał zaradzić tzw. projekt systemowy. W jego ramach UKE miało doradzać jednostkom samorządu terytorialnego oraz małym i średnim przedsiębiorstwom przy pozyskiwaniu środków i realizacji inwestycji, zatrudniając ekspertów. Po roku prac, nadal brakuje podpisu ze strony resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 2

    32.  2010-06-16 20:35:36

    Sam jesteś tłukiem, który ma klapki na oczach, wszędzie wietrzy spisek, układ i politykę. Lecz się człowieku, póki nie jest za późno, bo świat jest normalny - to Ty od tej normy odbiegasz.

  • 0

    33.  2010-06-16 20:40:08

    33. Takim nie przetłumaczysz ;p Masz + ode mnie za mądry tekst:)

  • -2

    34. ~  2010-06-17 11:43:28  host: chello089074158242.chello.pl

    @32 - taaa, jasne partyjny propagandysto, politruku, tylko winny się tłumaczy, jesteś oficjalnie w komitecie wyborczym Bronka, czy tak od siebie cenzurujesz posty krytykujące PO ? Już nie pierwszy raz to się zdarza że post w którym nia ma żadnych obelg, nikogo nie obraża, nie łamie regulaminu, a jedynie jest w nim zawarta krytyka PO, zostaje na telepolis przez jakiegoś nadgorliwego tłuka ocenzurowany... POlszewicki portal i tyle w temacie

  • -2

    35. ~  2010-06-17 11:45:35  host: chello089074158242.chello.pl

    zresztą widać po numeracji postów, jaka cenzura tutaj panuje, wolność słowa prawie jak w latach 50 za Breżniewa, brawo - wasz portal kontynuuje tradycję Polski ludowej WZORCOWO ! Pewnie twoja rodzina która cała byłą w PZPR jest z ciebie dumna

  • -1

    36. ~  2010-06-17 11:51:45  host: chello089074158242.chello.pl

    hehe i nawet gimnazjalista "play" ci przyklasnął, chyba na telepolis niedługo już tylko gimnazjaliści zostaną, jeśli już teraz nie ma to miejsca, a sądząc po poziomie wypowiedzi i spadającej ilości postów, pewnie już to ma miejsce :D nie ma to jak dojść do czegoś, a potem przez swoją głupotę, pychę i przesadną pewność siebie doprowadzić do upadku...

  • 0

    37. ~sanczo  2010-06-17 12:09:37  host: poczta.kckancelaria.pl

    Chello prosze...nie kompromituj sie. A co do Brezniewa, to predzej lata 60 niz 50.

  • -1

    38. ~  2010-06-17 12:48:36  host: chello089074158242.chello.pl

    ooo kolejny gimnazjalista... a co do Breżniewa, to pomyłka, miałem na myśli Bieruta, a napisałem Breżniewa :D ale czasy Breżniewa jak najbardziej się nadają jako charakterystyka telepolis.pl, chociaż może powinno się mówić stalinpolis.pl, albo przynajmnij POlszewiapolis.pl

  • 0

    39.  2010-06-17 16:03:08

    38 i inne: po pierwsze - nie używaj słów, których nie rozumiesz. Po drugie - udowodnij faktami, że angażujemy się w politykę, bo teksty o usuwaniu komentarzy takim faktem nie są (usuwamy WSZYSTKIE obraźliwe komentarze dotyczące WSZYSTKICH kandydatów). Po trzecie - nie sil się na obrażanie, bo nie jesteś w stanie. Najpierw musiałbyś nam czymś zaimponować. Po czwarte - to nie jest TWÓJ portal, żebyś Ty decydował które treści są poprawne, a które nie. Jeżeli coś Ci się nie podoba, to zmień portal - mamy demokrację i pełną wolność wyboru wbrew temu, co twierdzisz. Ale chamstwo zawsze i wszędzie było napiętnowane - czy to za komuny, czy teraz.

  • 0

    40. ~  2010-06-17 16:31:11  host: chello089074158242.chello.pl

    po pierwsze - nie używam słów których nie rozumiem, za to zapewne używam słów których ty nie rozumiesz... po drugie - dowodem są usunięte powyżej posty które nie były obraźliwe, jedynie była w nich zawarta krytyka PO i nie pierwszy raz to się zdażyło że za to zostały usunięte posty, poza tym chyba masz krótką pamięć BO JUŻ CI UDOWODNIŁEM USUNIĘCIE POSTU KTÓRY W ŻADEN SPOSÓB NIE NARUSZAŁ REGULAMINU, co ? mam ci drugi raz udowadniać ??? po trzecie - skoro uważasz, że żeby kogoś obrazić trzeba mu najpierw zaimponować (sic!) to dlaczego twierdzisz że obraźliwe posty będą usuwane, przecież zgodnie z twoją logiką, a raczej jej brakiem, te posty nie są obraźliwe, chyba że zamieszczający je wcześniej zaimponował temu do kogo je kieruje... po czwarte, oczywiście że mi się nie podoba, ale to ja decyduję, gdzie się wypowiadam i jak, a nie ty. "Ale chamstwo zawsze i wszędzie było napiętnowane - czy to za komuny, czy teraz." no pięknie się podpisałeś tym stwierdzeniem, no bo jak wszyscy wiemy urząd cenzury (dawny przodek POlszewiapolis.pl) cenzurował tylko i wyłącznie chamstwo, tak jak wy teraz... tiaaaa, chyba sam nie wierzysz w to co mówisz propagandysto PO

  • 0

    41.  2010-06-17 16:35:14

    40: nie widzę sensu dalszej rozmowy z Tobą tym bardziej, że przekręcasz moje słowa próbując udowodnić swoje tezy. Posty będą kasowane i kropka. Jeżeli Ci się nie podoba, to nie pisz tu albi pisz gdzie indziej - i tyle. To nie jest Twoje podwórko, więc to nie Ty decydujesz, co zostanie zaakceptowane, a co nie.

  • -1

    42. ~  2010-06-18 11:51:55  host: chello089074158242.chello.pl

    tak, wiem że posty krytykujące PO będą przez ciebie kasowane politruku, nic nowego tutaj nie powiedziałeś... I ja decyduję co napiszę, a to że jakiś frustrat który boi się celnych argumentów przeciwko partii politycznej którą popiera, będzie je kasował, to mi zwisa... na koniec - jakeież to zabawne wykazać komuś takiemu jak ty że nia ma racji, co tutaj nie po raz pierwszy mi się udało, napisałś "udowodnij faktami" - UDOWODNIŁEM - na co twoja odpowiedź jest jaka ? "nie widzę sensu dalszej rozmowy" buhaha czy można uzyskać bardziej ewidentne przyznanie się do bezsilności, kogoś kto nie ma racji, ale nie potrafi tego przyznać ? chyba nie.

  • 0

    43.  2010-06-18 11:56:36

    42: kłania się czytanie ze zrozumieniem - "udowodnij innymi faktami niż usuwanie komentarzy". Ale ja wiem, że to za trudne dla Ciebie albo celowo nie chcesz tego zauważyć. Dlatego napisałem, że dalsza rozmowa z Tobą nie ma sensu, bo naginasz moje słowa pod swoje tezy. I jak najbardziej możesz sobie decydować co piszesz - do mnie natomiast należy decyzja czy to się ukaże.

  • 0

    44.  2010-06-18 12:01:48

    To nie jest wortal polityczny, więc wszystkie posty politycznie są nie na miejscu, dość tego jest na innych stronach. A kłótnie odnoścnie tego, co wypada pisać czy nie są bezsensowne.

  • 0

    45. ~  2010-06-18 12:07:58  host: chello089074158242.chello.pl

    to ty czytaj ze zrozumieniem, jakiś tydzień temu udowodniłem ci że usunięty został komenarz który NIE BYŁ obraźliwy, co sam przyznałeś... znam cię jedynie z twoich komentarzy i sposobu prowadzenia serwisu, więc na tym mogę się opierać i to świadczy o tym że angażujesz się politycznie, popierając PO, gdybym znał więcej faktów z twojego życia, to pewnie okazało by się że potwierdzają wstępne założenie. Co do stwierdzenia "do mnie natomiast należy decyzja czy to się ukaże." hmmm ciekawe czy gdyby dać to w sondzie ulicznej z pytaniem: "kto to powiedział" odpowiedźi: "1. dyrektor urzędu cenzury w latach 80, 2. współczesny właściciel portalu telekomunikacyjnego", to jakie były by wyniki, obstawiam 80% dla odpowiedzi "dyrektor urzędu cenzury" i z tym stwierdzeniem cię zostawiam...

  • 0

    46. ~  2010-06-18 12:12:38  host: chello089074158242.chello.pl

    @44 - nie do końca tak jest, owszem nie jest to portal od dyskusji politycznych, ale polityka przenika każdą dziedzine życia, w związku z tym czasem zdarza się że dyskusja schodzi na takie tematy, nie ma w tym nic złego, jest to uzasadnione, a jak ktoś stawia ścianę, że choćby to było uzasadnione, choćby to nawiązywało do tematu niusa, to będzie usuwał posty dotyczące polityki (i dziwnie skrupulatnie stosował tą zasadę do postów krytykujących PO, natomiast taka skrupulatność już nie występuje jeśli chodzi o posty krytykujące PIS, bądź wychwalające PO) to jest to po prostu cenzura, co innego gdyby tutaj ktoś uprawiał agitację wyborczą, zamieszczał jakiś propagandowy post w każdym niusie, a czym innym jest po prostu swobodna dyskusja w nawiązaniu do jakiegoś tematu telekomunikacyjnego, który wiąże się z decyzjami polityków.

  • 0

    47.  2010-06-18 12:18:19

    @46 zgodzę się, że wszystko przesiąknięte jest polityką, świat telekomunikacji również, i to w dużym stopniu. Z tym , że takie komentarze to myślę, że odpowienie są raczej dla serwisu z informacjami biznesowymi niż telekomunikacyjnego. A z tą cenzurą... Opanuj się i nie przesadzaj, ja tu żadnej cenzury nie widzę. Mania prześladowcza?

  • 0

    48.  2010-06-18 12:18:34

    45: wyjdź z Matrixa, nie próbuj zakrzyczeć rzeczywistości - nie myl cenzury z moderacją. To jest serwis, którego właścicielem jest PRYWATNY podmiot, a nie państwo czy organizacja pożytku publicznego, więc masz zerowe prawo i legitymację do tego, żeby mówić co ja mam robić i jak robić - chyba, że Cię o to poproszę, a nie przypominam sobie takietgo faktu. Nie musiałeś mnie przypierać do muru z tym JEDNYM komentarzem, który LuiN usunął za dużo, żebym musiał przyznać, że w sumie mógł zostać - ale tyle *** wylałeś w pozostałych, że polecieliśmy ostrzej i stąd ten jeden "oberwał". Sam przyznajesz, że masz bardzo mało dowodów i faktów, masz jakieś wirtualne projekcje na mój temat, ale wyciągasz z tego autorytatywne wnioski, a przez to ośmieszasz się sromotnie i sprawiasz, że nie można Cię w żadnym przypadku traktować jako poważnego rozmówcę. Teraz już naprawdę kończę, bo szkoda mi czasu na pierdoły.

  • 0

    49. ~  2010-06-20 12:03:49  host: chello089074158242.chello.pl

    @48 - nie mylę, moderacja to usuwanie postów KTÓRE ŁAMIĄ REGULAMIN, usuwanie innych postów jest cenzurą i to zostało WIELOKROTNIE na telepolis zrobione, ZAWSZE tyczyło się to postów krytykujących PO, tyle w temacie, to ty lepiej wyjdź z matrixa, w którym to zawsze ty masz rację panie Smith... a prawo do tego żeby wyrażać swoją opinię, również na temat tego co wg. mnie masz robić - bo to miejsce publiczne i jak ktoś biega po ulicy na golasa, mam prawo mu powiedzieć co wg. mnie ma robić - ma zaprzestać robić to co robi, tobie takie samo mam prawo mówić co myślę o tobie, tym serwisie i co mi się w nim nie podoba, ty - z kolei - masz prawo się tym nie przejmować, ale kiedy takie opinie są cenzurowane, to już jest to zagranie poniżej pasa ! Jeszcze jedno: "ale tyle *** wylałeś w pozostałych, że polecieliśmy ostrzej i stąd ten jeden "oberwał"." albo świadomie mówisz nieprawdę, albo luin cię okłamał, bo sytuacja była dokładnie taka że trwała dyskusja, w której każdy zamieścił po kilka postów, ja w odpowiedzi na jeden z nich zamieściłem 2, SŁOWNIE: DWA posty w których w jednym mówiłem mniej więcej coś takiego: jeśli ty uważasz że nazwanie kogoś grubasem nie jest obraźliwe, to ja uważam że nazwanie ciebie idiotą nie jest obraźliwe ! tyle - to wszystko, nie żadne "wylałeś w pozostałych", tylko były DWA posty, oba NIESŁUSZNIE usunięte, a jeden to już ewidentnie (do jednego by można dyskutować) dopiero kiedy luin NIESŁUSZNIE mnie ocenzurował, postanowiłem trochę się z wami podrażnić i DOPIERO WTEDY zaczęły się posty mniej lub bardziej nie na miejscu, ty odwróciłeś kolejność, stwierdziłeś że NAJPIERW ja zacząłem "wylewać ***" a potem mnie "wymoderowano" a w rzeczywistości było DOKŁADNIE NA ODWRÓT ! więc nie - nie przyznam że mam mało dowodów - mam miażdżące, niepodważalne dowody, które to ty - żeby próbować podważyć - musisz przekręcać fakty. Traktuję to jako pośrednie przyznanie się do twojej porażki

  • 0

    50. ~  2010-06-20 12:18:48  host: chello089074158242.chello.pl

    @47 - nie żadna obsesja, po postu uważam że dzisiejsza Polska ma jeszcze bardzo daleko do normalnej demokracji, dalej wywlekamy się z tego co zostawiła po sobie 50-letnia okupacja radziecka, która nie tyle została obalona w 89r. tylko "dogadano się" przy okrągłym stole, nie rozprawiono się ze zdrajcami, PZPRowskiej nomenklaturze oddano gospodarkę... sędziowie-zbrodniarze którzy wydawali wyroki za stanu wojennego do dzisiaj sądzą, UOP był z SB, nawet w ABW do dzisiaj są tego wyraźne pozostałości, nie mówiąc już o radzieckiej agenturze w Polsce która w ogóle nie była ruszona - WSI, w Policji na początku lat 90 pracowali prawie wyłącznie milicjanci, tylko nazwę zmieniono, dzisiaj komendantem głównym jest człowiek którzy wstąpił do milicji zaraz po stanie wojennym, JAKIM TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM ŻEBY WTEDY WSTĄPIĆ DO MILICJI ?! a taki właśnie człowiek kieruje dzisiejszą policją, co zresztą widać na każdym kroku, policja dzisiaj zajmuje się głównie ściganiem kierowców którzy o 10km przekroczyli prędkość i statystykami, dlatego jak się chce zgłosić kradzież np. roweru na policji, to policjant ZAWSZE namawia żeby tego nie zgłaszać, bo to im psuje statystyki... to samo jest w prokuraturze, a także - przede wszystkim - w administracji i urzędach, tam na prawdę od czasów PRL zmieniło się mniej niż to się niektórym wydaje... jednym słowem mamy bardzo dużo pozostałości po PRL, jedną z takich pozostałości jest sposób myślenia Polaków (np. nie chodzenie na wybory, np. krytykanctwo władzy - za wszystko, np. podział na MY i ONI, np. brak kultury itp. itd.) i taki właśnie PRLowski sposób myślenia panuje na telepolis, ja nie zamierzam tego akceptować, mimo że to prywatny portal i może sobie robić co chce, to ja jestem wolnym człowiekiem i również mam prawo robić co chcę - i jeśli widzę coś co mi się nie podoba, to chcę to krytykować, żeby: albo to zmienić; albo zdać sprawę innym ludziom z rzeczy których być może nie dostrzegli

  • 0

    51. ~mieeetek  2010-06-21 08:59:52  host: 212.160.172.70

    Zmień proszę forum na Nasz Dziennik - tam na pewno znajdziesz zrozumienie.

Dodaj swoją opinię