Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE szuka "białych plam" w sieciach komórkowych

UKE szuka "białych plam" w sieciach komórkowych

WitekT 15 Listopada 2010 13:45

0 0
Do 15. grudnia UKE czeka na informacje od wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o występujących "białych plamach" w zasięgu sieci komórkowych na administrowanych przez nich terenach.

UKE oczekuje też przedstawienia przez zainteresowane samorządy propozycji odnośnie lokalizacji dla inwestycji realizowanych przez operatorów telefonii komórkowej w celu rozwiązania problemu "białych plam".

UKE chce do końca roku ustalić warunki porozumień z operatorami komórkowymi dotyczących inwestycji na rynku w zamian za wyhamowanie spadku stawek MTR. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    18. ~zzz  2010-11-15 16:18:38  host: 77-254-87-37.adsl.inetia.pl

    Jaka jest definicja 'białej plamy'? Miejsce, gdzie nie ma zasięgu ŻADNEJ sieci, czy tylko jakiejś? Moim zdaniem to pierwsze...

  • 0

    19. ~  2010-11-15 16:18:54  host: z19-14.opera-mini.net

    Powinien być dozwolony roam wewnętrzny taki jak Play z Plusem ale wraz z handoverem między sieciami. Białych plam pozostałoby naprawdę niewiele.

  • -1

    20.  2010-11-15 16:34:59

    Od dawna myslalem ze mieszkam gdzies w wykluczeniu cyfrowym. Lecz obalilem ten mit po zmianie telefonu na lepszy. W szczerym polu, lesie jak i w domu ten zasieg jest, znikomy ale jest, mozna wykonac polaczenie glosowe i transmisje danych. 3G Ery juz mi postawili, wiec nie jest zle. Wiec radze sprawdzic swoje telefony zanim zaczniemy narzekac na zasieg. Pozdrawiam:)

  • 0

    22. ~  2010-11-15 16:51:03  host: p07-04.opera-mini.net

    PLAY przecież pisałeś że każdy kto przyjedzie do ciebie będzie leżał i kwiczał bo nie będzie nie miał w [mam za małe IQ by pisać sensowne posty] zasiegu w każdej sieci prócz ery. Pisałeś że jest różnica zero kresek a full. Jak play dał kolejne super promocje to się okazało że twój telefon szwankował i z największego oponenta znów stałeś się największym jego wyznawcą. Lepiej nie pisz nic żeby później nie było pośmiewisk mających charakter spamu bo ludzie na telepolis widzą że w wielu przypadkach piszesz posty gdzie jeden zaprzecza drugiemu np raz masz wszystkich znajomych w play a innym razem nikogo.

  • 0

    24. ~  2010-11-15 16:54:12  host: p07-04.opera-mini.net

    PLAY przecież pisałeś że każdy kto przyjedzie do ciebie będzie leżał i kwiczał bo nie będzie nie miał w [mam za małe IQ by pisać sensowne posty] zasiegu w każdej sieci prócz ery. Pisałeś że jest różnica zero kresek a full. Jak play dał kolejne super promocje to się okazało że twój telefon szwankował i z największego oponenta znów stałeś się największym jego wyznawcą. Lepiej nie pisz nic żeby później nie było pośmiewisk mających charakter spamu bo ludzie na telepolis widzą że w wielu przypadkach piszesz posty gdzie jeden zaprzecza drugiemu np raz masz wszystkich znajomych w play a innym razem nikogo.

  • 1

    25.  2010-11-15 17:01:03

    Najlepsze to są te posty Play gdzie w jednym zadaje pytanie w drugim w "profesjonalny" sposób sam sobie odpowiada pod innym nickiem. następnie na innym nicku sobie przyklaskuje, że dobrze gada. Na koniec ten nick co zadał pytanie dziękuje mu za pomoc:D

  • 1

    26. ~jerzy  2010-11-15 17:08:32  host: public50086.cdma.centertel.pl

    Przed wyborami wójtowie myślą o sobie a nie o jakiś tam białych plamach

  • -1

    27. ~Biala Rawska  2010-11-15 17:23:54  host: apn-77-114-11-230.dynamic.gprs.plus.pl

    PLAY dobrze mówi, ja tez mieszkam blisko niego i tez miałem problemy z zasięgiem póki nie zmieniłem telefon na lepszy najlepiej Nokia. Wiec nie wiem dla czemu się czepiacie go jak prawdę mówi.

  • 0

    28.  2010-11-15 17:56:54

    Proszę bardzo - podaję współrzędne gdzie nie ma ani Plusa, ani Playa: 50st10'07.73"N, 18st42'40.18"E. Dotychczas było tylko Orange, od niedawna Era. Moich znajomych, którzy tam mieszkają, szlag trafia, bo są skazani na tych dwóch operatorów , a woleliby być w Play.

  • 0

    29.  2010-11-15 18:16:00

    Albo tutaj: 50st08'21.43"N, 18st35'57.91"E - tam oprócz Play nie działa nic.

  • 0

    30. ~mirekb  2010-11-15 18:24:31  host: apn-77-115-104-46.dynamic.gprs.plus.pl

    podeśle wójtowi takie dane..konkurenci zarzucają mu ze nie inwestowal w siec ale az tak zle nie jest:2 hotaspoty działą i wiekszosc ludków ma dostep do neo,tyle ze nie chcą neo,na wsiach do najwazniejszych spraw edge czasem starcza-lepiej miec wszedzie niz tylko w domu-wójt tez o tym wie,dlatego lepiej to zostawic na nastepne 4 lata ;-)jak sie uda

  • 0

    32. ~Adaś  2010-11-15 18:58:48  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Wg mnie problem białych plam nie sposób wyeliminować. Zawsze jakieś były i będą. Ale znacznie je ograniczać można. Z Orange i Play w centrum Warszawy różnie bywa. W Orange często sieć zajęta :/

  • 0

    33. ~  2010-11-15 19:43:35  host: z10-07.opera-mini.net

    no to jesli bial plama to miejsce bez jakiegokolwiek zasiegu, to ktory operator bedzie musial go pokryc...? Bo przciez o tym mowa z MTR i propozycja UKE... Beda losowac? Przeciez temu na kogo padnie moze sie to nie oplacac. Do tego chyba pokrycie nie jest rowne (w sensie procentowym) u wszystkich, wiec ktos kto ma znacnie nizsze niz inni zyska, jesli nie bedzie musial stawiac masztow jak inni. Jedyne sensowne rozwiazanie to zmuszenie po rowno wszystkich do 100% pokrycia... Albo skoro UKE tak kombinuje, to lwpiej tworzyc jednego niezaleznego operatora i korzystac wspolnie z sieci... w pewnym zakresie jest tak w UK

  • 0

    34. ~  2010-11-15 20:00:39  host: p07-16.opera-mini.net

    Gdyby zorganizować na telepolis sonde-gdzie znajdują się znane ci białe plamy, to zdecydowana cześć czytelników odpowiedziała by O§§A :D

  • 0

    36.  2010-11-15 20:55:19

    W ginie Gościeradów jest tylko 3 nadajniki Era Plus Orange i to e dodatku oddalone od siebie po jakies 5-6km! Jedni są zadowoleni inni nie. J mam PLAY FIRMA i nie narzekam na rachunki lecz trochę na zasięg w domu trochę kiepski lecz da sie życ. Inni mają trszke gorzej z obserwacji widzę że sporo osób ma PF i narzekają na zasieg. Na mapce UKE jest widoczny nadajnik plusa lecz jest to tylko pozwolenie i nic więcej. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak opy sie dogadają i użyczą sobie nadajników.

  • 1

    37.  2010-11-15 21:05:23

    @25: W tym momencie pisałem prawdę, a że tobie się coś nie widzi, to twoja broższka.

  • 0

    38. ~chłopak z wioski  2010-11-15 22:34:01  host: z13-05.opera-mini.net

    jednak warto było. Wszyscy gadali żeby nie marudzić, że to nie słup ogłoszeniowy itp. Jednak Witek uruchomił swoje kontakty i stąd ta akcja uke. Oczywiście zgłosze swuj rejon chodziaz w noki zasieg jest leprzy niź w LG. Warto było walczyc i teaz będzie lepiej

  • 0

    39. ~Janusz  2010-11-16 15:43:44  host: dsf234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo dobry nius Panie WitekT ! :-) U mnie w osadzie (miejscowość większa niż wieś, ale mniejsza niż miasto) jest maszt Orange, więc Era i Play mogłyby zainstalować swoje nadajniki na ich maszcie, bo w chwili obecnej prawie wszyscy są skazani na Orange... :-(

  • 0

    40. ~Łódź :)  2010-11-17 14:56:13  host: public25535.xdsl.centertel.pl

    A ja siedzę sobie z 3G w Łodzi :)

  • 0

    41. ~saszek  2010-11-17 23:05:59  host: dsn101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może nareszcie na wsiach będzie jakaś alternatywa, a nie tylko Orange, Orange i jeszcze raz Orżnąć !!! ja chcę u siebie bardzo dobry zasięg Ery-do kontaktów firmowych i Play-do internetu.

Dodaj swoją opinię