Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE sprawdza co się dzieje z Vectone Mobile

UKE sprawdza co się dzieje z Vectone Mobile

LuiN 25 Lutego 2016 12:09

11 2

UKE rozpoczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przyczyn zaprzestania świadczenia usług przez Vectone Mobile. Informuje też jak odzyskać pieniądze.

W związku z docierającymi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej informacjami, że usługi Vectone Mobile są niedostępne dla użytkowników końcowych, z uwagi na zawieszenie świadczenia usług hurtowych na rzecz Mundio Mobile Sp. z o.o. (operatora Vectone Mobile) przez partnera infrastrukturalnego Spółki, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - z uwagi na realne zagrożenie interesów użytkowników końcowych - prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające w tym zakresie - czytamy w komunikacie UKE.

Użytkownicy Vectone Mobile, zarówno w sprawie braku możliwości wykorzystania zakupionych doładowań jak i reklamacji z żądaniem wypłaty odszkodowania z tytułu niewykonania/braku świadczenia usług przez dostawcę (w tym przypadku Mundio Mobile), powinni kontaktować się ze spółką drogą pocztową i przesyłać reklamację na adres: Mundio Mobile Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa lub elektronicznie: support@vectonemobile.pl. Korespondencja ta może być również kierowana do wiadomości UKE.




Abonenci operatora Vectone Mobile, którzy ubiegają się o zwrot niewykorzystanych środków, pozostałych w dniu zawieszenia świadczenia usług na rzecz abonentów - według zapewnień spółki - otrzymają taki zwrot na podane konto bankowe.

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości UKE zaprasza do kontaktu z Centrum Informacji Konsumenckiej UKE pod numerem telefonu 801 900 853 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora telekomunikacyjnego) lub 22 53 49 174, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:15 - 16:15.

Zobacz: Koniec Vectone Mobile?
Zobacz: [Aktualizacja II] Vectone Mobile po dwóch latach rozpoczął działalność w Polsce

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:

Tagi: vectone mobile | uke

w sumie: 32
  • 4

    15. ~Heyah banana daje mi bana  2016-02-25 14:18:18  host: 188.146.68.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Psedo sieć to tmobil.pl tyle w temacie

  • 3

    16. ~Marcin  2016-02-25 14:41:38  host: 89-68-182-178.dynamic.chello.pl

    @14 VM ma karty SIM produkowane przez P4 czyli muszą mieć coś że sobą wspólnego. A VM w PL nie ma nic wspólnego poza nazwa z operatorem poza naszymi granicami. Zanim coś napiszesz to sprawdź swoje informacje.

  • 2

    17. ~user  2016-02-25 14:51:44  host: 94.42.201.114

    @mikkel VM to w zasadzie taryfa w Play - mają całą infrastrukturę od Play : nadajniki , HLR , system bilingowy itp. - własne mają BOA i ICA ......

  • 2

    18. ~jarko  2016-02-25 16:24:38  host: bkp16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe ile osób przeniosło swoje główne numery do tej pseudo sieci... Nieźle ludzi zrobili w ch..... Mogliby jakis miesiąc przed wypaczeniem napisać cos w stylu Wykorzystajcie srodki z konta i nie doladowujcie bo sie zwijamy. A tak to kasa z konta przepadla, numer tez przepadl.... Telefon uceglony

  • -2

    19. ~  2016-02-25 16:30:03  host: 8.37.224.182

    virgin nie ma nic wspólnego z play(oprócz roamingu) ale tłuki wiedzą lepiej

  • -2

    20. ~  2016-02-25 16:31:28  host: 8.37.224.182

    @18 nie panikuj, ile tej kasy straciłeś chłopcze? i nie stać cię na starter innej sieci za 5 zł?

  • 2

    21. ~jarko  2016-02-25 16:36:09  host: bkp16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 ja nie panikuję, piszę co myślę. Jest demokracja. Nie mialem żadnego numeru w Vectone ale inni ludzie potracili. Bronisz oszustwo i naciągactwo? Zlotowka, czy tysiąc zlotych... Uczciwa firma powinna oddać wszystko co do grosza

  • 2

    22. ~Mexille  2016-02-25 17:13:21  host: 8.37.225.142

    A gdzie są ci, co tak zachwalali Vectone? Że przyjdzie Vectone i pozamiata?! No gdzie?

  • 0

    23. ~Zibi  2016-02-25 17:54:02  host: n13-07-08.opera-mini.net

    A Red bull Mobile?
    To także play.

  • 1

    24.  2016-02-25 18:13:53

    Ta spółeczka już od połowy 2014 roku ma odebrane przyznane pule numeracji (jak pamiętam ponad 100 tysięcy numerów mieli). Ile kosztuje 1 numer? Może ich stać nie było na opłacenie przyznanych zasobów?

  • 1

    25.  2016-02-25 19:03:46

    Jeśli ktoś wierzy mimo wszystko że VM to kolejna taryfa to:
    1. Nie jest uważnym czytelnikiem telepolisu ponieważ była mowa o oddzieleniu systemu biulingowego itp itd etc
    2. Obraża virgina poważną sieć sądząc że plej jest operatorem takiej marki
    3. Niech sobie wejdzie tutaj: http://tlp.is/969
    i niech nie opowiada więcej głupot.

  • -1

    26. ~  2016-02-25 19:09:46  host: d157-150.icpnet.pl

    Virgin to Play.

  • 1

    27. ~  2016-02-25 20:33:07  host: 188.146.74.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @26: Piszesz bzdury. Virgin Mobile Polska sp. z o.o. to osobna spółka (MVNO), która tylko korzysta z infrastruktury Play (w tym zasięg, platforma IT - billing, i te sprawy).
    @23: Operatorem RedBull Mobile jest P4 sp. z o.o. (Play, a nie osobna spółka, czy jest to tylko oferta Play, a nie MVNO)
    Jedyny, który ma w tej sprawie rację to @25.
    Prezes VM Polska (Grażyna Piotrowska-Oliwa) wspominała w wywiadzie dla Telepolis, że organizują przetarg na własną platformę IT, co ma być jednym z etapów dalszego uniezależniania od Play.

  • 0

    28. ~  2016-02-25 20:36:08  host: 188.146.74.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Heyah to T-Mobile (ta sama spółka - T-Mobile Polska S.A.).
    NJU to Orange (Orange Polska S.A.)
    Plush to Plus (Polkomtel sp. z o.o.),
    wRodzinie = Aero2 sp. z o.o.

  • 1

    29. ~xy  2016-02-26 10:03:18  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    @20: Ktoś miał jeden z pierwszych numerów od kilkunastu lat, a Ty go po starter wysyłasz? Oj, chłopcze właśnie...

  • 0

    30.  2016-02-27 10:55:06

    29- w życiu bym mojego kilkunastoletniego numeru do czegoś takiego nie przeniósł ;-) Jak ktoś głupi, to ma problem. Numer musi zmienić ;-)

  • 0

    31. ~Mexille  2016-02-27 11:13:35  host: 8.37.225.121

    wlo: A kto tam numer zdążył przenieść? To to ledwo co ruszyło i padło.

  • 0

    32.  2016-02-27 11:15:07

    31 - tego nie wiem. 29 pisze, ze jednak ktoś przeniósł - i staje w jego obronie ;-)

  • 0

    33. ~Mexille  2016-02-27 12:04:22  host: 8.37.225.121

    wlo: Moim zdaniem nawet głupi nie przeniósł tam swojego głównego numeru

  • 0

    34. ~xy  2016-02-27 13:48:44  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    wlo, zgadzam się ogólnie, nikogo nie bronię tylko zdziwiony jestem propozycja gościa z kom. 20 - jeśli ktoś numer jednak przeniósł.

Dodaj swoją opinię