Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE skontroluje blokującą słowa bramkę Plusa

UKE skontroluje blokującą słowa bramkę Plusa

WitekT 17 Września 2009 15:43

0 0

Do UKE dotarły informacje o tym, że Plus blokuje wybrane słowa w swojej bramce SMS-owej. Urząd zamierza podjąć w związku z tym kontrolę w Polkomtelu - donosi serwis prasowe.com.



Szerzej o tym, że Plus blokuje w swojej bramce SMS-owej takie słowa, jak "Orange" czy "Play", a także - co ciekawe - "gargamel", szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Ze wstępnych analiz wynika, że tego typu działalność narusza przepisy Prawa Telekomunikacyjnego. My podejmiemy kontrolę u tego operatora, która wyjaśni, jakie przepisy mogły zostać naruszone - mówi serwisowi prasowe.com Piotr Dziubak, rzecznik UKE.

Jak dodaje Dziubak, treść przekazów jest chroniona przez prawo, za wyjątkiem szczególnych przypadków. Nie jest dozwolone nagrywanie ani przetwarzanie takich treści w jakiejkolwiek formie.

Jeśli kontrola potwierdzi nasze przypuszczenia, to prezes UKE Anna Streżyńska nałoży na operatora obowiązek zlikwidowania tych działań, które są sprzeczne z przepisami. Dodatkowo może nałożyć operatora karę pieniężną sięgającą 3% zeszłorocznych przychodów - mówi Dziubak.

Źródło tekstu: prasowe.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~  2009-09-17 19:11:11  host: c189-28.icpnet.pl

    15. piotrM Play bezpłatnej zepsutej bramki nie ma i dobrze jakby miał wprowadzać takie debilizmy jak Minus.

  • 0

    19. ~T~ Mobile  2009-09-17 20:28:28  host: 131.v51.interkam.pl

    Minus to robi by szybciej z niego uciekali? :> Toszto specjaliści np. Bauc, zatwierdzaja takie promocje np. mini minuty za 4,99 zamiast 5 zł dla wybranych :D Może i bym zrozumiał jeśli te minuty byłyby do wszystkich (oprócz Play), pakiet esów za free, Rarka Plusa. Toszto specjaliści z Minusa są genialni xDD

  • 0

    20.  2009-09-17 20:32:13

    Ludzi o czym wy mówicie? To prawdopodobnie tylko błąd informatyków Polkomtela. Od kilku dni bramka Plusa działa bez problemów, przechodzi słowo orange, play i era, zdziera i zl :)

  • 0

    21. ~milimetr  2009-09-17 21:07:17  host: host-81-190-47-13.lodz.mm.pl

    nałoży karę bramka bedzie płatna i tak źle i tak nie dobrze. Urzytkowniko chyba jeszcze nikt nie doppasował usługi do końca

  • 0

    22. ~  2009-09-17 21:18:21  host: 188.33.55.76

    a ja się zastanawiam czemu za minutę połączenia w abo Plusa bez umowy trzeba płacić np. 83gr za minutę a w Play Fresh bez umowy 29gr? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może wywołam np. wlo do tablicy? ;-)

  • 0

    23. ~milimetr  2009-09-17 21:22:29  host: host-81-190-47-13.lodz.mm.pl

    do 22 w której umowie masz stawkę 83 gr nie znam takiej poprosze o regulamin

  • 0

    24.  2009-09-17 22:14:01

    22. - co znaczy bez umowy? gdzie 83 gr?

  • 0

    25.  2009-09-17 22:17:21

    tu się nie ma co zastanawiać - po prostu się rezygnuje na korzyść innego operatora ;)

  • 0

    26. ~Do malkontentów  2009-09-17 23:58:56  host: aate161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak wam przeszkadza brak możliwości używania niektórych słów na bramce www to piszcie sms z telefonów, tam wam nikt nic nie wycina.

  • 0

    27. ~  2009-09-18 00:25:54  host: c189-28.icpnet.pl

    26. I po to jest PF, żeby nie korzystać z zepsutych (czyt. cenzurowanych) badziewi.

  • 0

    28.  2009-09-18 00:45:19

    @22 w abonamencie bez umowy?

  • 0

    29.  2009-09-18 09:28:33

    Ad.27: Play nawet nie potrafi zrobić ogólnodostępnej bramki:) !!

  • 0

    30.  2009-09-18 13:24:46

    Mam pytanie: Czy zasilenie konta poprzez usługę "Zasil kartę z abonamentu" w taryfie Biznesklasa schodzi z pakietu kwotowego czy jest doliczane ponad abonament?

  • 0

    31. ~tajfun  2009-09-18 14:07:48  host: inet20909no-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    czyżby play pobiegł do Streżyńskiej na skargę, że nie może z bramki plusa przesyłać swoich ofert handlowych?

  • 0

    32. ~36i6  2009-09-18 16:59:31  host: aatl66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trafne spostrzeżenie tajfun!

  • 0

    33.  2009-09-18 17:10:51

    Simplusowiec - potrafią pewnie, ale po prostu... nie mają ;-) Dlaczego nie mają? A to trzeba się zapytać najbardziej udzielającego się rzecznika ;-) Pijo - spoza abonamentu - to oczywiste. ~36i6 - to raczej ludzie z Orange korzystają - mogę to poświadczyć, chociaż treści esemesa nie podam bo już go nie mam. Nawet domyślam się w jaki sposób ;-) Uświadomiłem sobie, że jako abonent Tepsy, podaję jako inny numer kontaktowy numer komórki ;-)

  • 0

    34. ~T~ Mobile  2009-09-18 22:22:37  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    tajfun ci nieudolni pluscay bodajże zrobili tak, że wtedy nie można za bardzo było wysłać smsa z treścią np. Play, ale przecież można było napisac Pląy i tak chyba do odbiorcy dojdzie Play.

  • 0

    35. ~Peteka  2009-09-21 10:20:54  host: public-gprs123424.centertel.pl

    Dla mnie postępowanie Polkomtela jest normalnym zapobieganiem nadużyciom.

  • 0

    36. ~pilot  2009-09-23 12:59:04  host: public-gprs7990.centertel.pl

    Jestem gotów z używania pewnych wyrazów w zamian za darmowość bramki

  • 0

    37. ~sintesi  2009-09-27 21:38:26  host: 77-255-29-190.adsl.inetia.pl

    Kategoria "celebrities" Kto to taki? Jak na człowieka nie jest zbyt wysoki, z pewnością nie jest też uznawany za przystojnego. Czytaj: niski i brzydki. Jest ponury, humorzasty, wiecznie niezadowolony. W swojej pomysłowości wykazuje pewną inteligencję, ukierunkowaną jednak głównie na zadawanie ciosów i ran swoim oponentom. Knucie przeciwko nim zabiera większośc jego czasu i energii. Uważa, że zawsze ma rację, a za niepowodzenia najczęściej wini innych. Ponadto mieszka sam wraz z kotem i nie posiada ani prawa jazdy ani konta bankowego. Kto to taki? * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Oczywiście: Gargamel Wszelkie podobieństwa, o ile są, do osób faktycznie istniejących, były rzecz jasna, niezamierzone. Wytłumaczenie, czemu nie można używać słowa "gargamel" ;) ??

Dodaj swoją opinię